1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. zlatk0

  zlatk0
  Gaining Experience

  82
  66
  12 Декември 2017
  Машко
  Никаква блокада на иптв од ни ниту еден провајдер во мк нема. Или се филтрира цел трафик кон сите клиенти или кон никого. Нема друга работа некој ќе седи цел ден и ќе филтрира клиент по клиент кој гледа ип а кој не.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ski

  ski
  Intern

  82
  17
  22 oктомври 2016
  Машко
  Ако мислиш на https://iptvmakedonija.mk/
  ова го дава во clientarea,требало да ве известат дека ке немаат стрим одредено време...
  Down for Maintenance (Err 3)
  Тековно одржување на серверите, ве молиме за трпение...
   
 3. Zvone Boban

  Zvone Boban
  Intern

  5
  0
  24 oктомври 2019
  Машко
  Da, toa e stranicata. Fala za informacijata.
   
 4. krema

  krema
  Professor

  10,155
  9,767
  24 Јуни 2009
  Машко
  Па колку време им треба за да ги одржат серверите мајку им божју?
   
 5. Zvone Boban

  Zvone Boban
  Intern

  5
  0
  24 oктомври 2019
  Машко
  Ne kje da e to serverite, zatoa prasav da ne ima nekoj nekakvo info "od gore".
   
 6. krema

  krema
  Professor

  10,155
  9,767
  24 Јуни 2009
  Машко
  Контактирај директно со селерот, друго ништо не ти останува.
   
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,052
  577
  12 Април 2013
  Машко
  Кое тролање :D
   
  На MacRazor му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  Aj ke ve molam za pomos koj se razbira okolu iptv. Imam opticki net 60/30 i koga meram na laptop so kabel ili wifi si tera konstantni 60 i na mobilen isto 60. Najveke sto sum primetil da padne e 58. E sega
  problemot e toa imam mag 322 i na magot ima opcija speed test da testiras. Tamu testiram i mi vadi max 35 a znae da padne i na 4. Sto e problem dali nekoj moze da mi kaze i dali e toa normalno
   
 9. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  548
  340
  28 ноември 2014
  Машко
  А преку wifi или кабел ти ја дава таа брзина?
   
 10. m1me_te

  m1me_te
  Intern

  8
  2
  2 ноември 2012
  Машко
  Графички Дизајнер Веб Девелопер & Програмер
  decki zdr edno prasanje vo vrska so iptv

  zedov od aliexspres ok e raboti ama secka imam opticki internet od vip koristam smart iptv na televizorot dali treba da se stavi vpn ili do sto e problemot
   
 11. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,095
  1,202
  11 Март 2011
  Доколку е проблемот локален може колку толку да се изменаџира

  - Ако ти е телевизорот преку WiFi, пробај да го закачиш преку LAN.
  - Пробај дали сецка и на десктоп врзан на кабел.
  - Што модем имаш, доколку ти е од оператор смени го со поасален.
   
 12. m1me_te

  m1me_te
  Intern

  8
  2
  2 ноември 2012
  Машко
  Графички Дизајнер Веб Девелопер & Програмер
  na lan e druze a modemot isto probav smeniv dali moze da e do programa nekoa podobra ili drugo da se namesti za buffering da ne secka
   
 13. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,334
  1,120
  26 Април 2013
  Машко
  Пробај преку мобилен интернет како ке биди,или на телефон и ке видиш дали е до нетот или од кај нив.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 14. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  78
  15
  16 Септември 2010
  Si se zaebal toa e problemot
   
 15. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  78
  15
  16 Септември 2010
  Riknaa toa e odgovorot
   
 16. Zvone Boban

  Zvone Boban
  Intern

  5
  0
  24 oктомври 2019
  Машко
  Se javija na mail, se vrakjaat i ke nadoknadat izgubeno. Ako napravat taka ke zadrzat dosta musterii.
   
 17. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,289
  615
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Овие Orion TV aplikacija, многу евтини се и квалитетна слика.
   
  На ski му/ѝ се допаѓа ова.
 18. smole

  smole
  Unstoppable

  3,108
  3,587
  18 Април 2007
  Ne znam za sto plakas, jas prva, rts i ostali gaga gi gledam na orion app.
   
 19. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,289
  615
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Не реков дека плаќам.
  И јас ги гледам гага дека сите мои омилени канали се бесплатни, но кој сака сите канали да ги гледа, како ХБО каналите, арена итн 100 еур lifetime не е ништо.
   
 20. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  Dali nie od makedonija moze da se pretplatime i dali gi ima arenite?
   
 21. krema

  krema
  Professor

  10,155
  9,767
  24 Јуни 2009
  Машко
  Може, ги има арените.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Malkovich

  Malkovich
  Intern

  5
  3
  7 Декември 2017
  Машко
  Друже провери мрежната картица на самиот уред до која брзина ти подржава. Box-овите знаат и да се со 100, Mbps...

  The LAN Ethernet interface is standard RJ-45 supporting up to 100 Mbit. Whilst not a huge issue, many newer boxes support 1 Gbit LAN connections.
   
  Последна промена: 7 ноември 2019
 23. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  830
  774
  27 Април 2010
  Машко
  Да не знае некој што е реселер на iptv community до каде се средени нека пише во приватна порака размислувам да се преплатам и да ми даде објаснување како сега се наплаќа и ред други ситници.Водено да може да се користи на МАГ 351
   
 24. ski

  ski
  Intern

  82
  17
  22 oктомври 2016
  Машко
  Кој иптв провајдер ги има со мк превод фокс/хбо/натгео/дискавери/тлс...?
   
 25. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  548
  340
  28 ноември 2014
  Машко
  ПП
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...