1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
omegaRED
Последна активност:
23 oктомври 2019 во 22:59
Зачленет:
13 Септември 2011
Мислења:
2,313
Допаѓања:
2,596
Поени од трофеи:
1,707
Пол:
Машко
Локација:
Скопје
Занимање:
Проект менаџер

Сподели

omegaRED

Unstoppable , Машко, од Скопје

If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now. 18 Јануари 2013

omegaRED последен пат беше виден (како):
23 oктомври 2019 во 22:59
  1. omegaRED
   omegaRED
   If there's anything more important than my ego around, I want it caught and shot now.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Занимање:
  Проект менаџер
  Processor & Cooler:
  i7 7700K @ 4.7 GHz & Noctua NH-D14
  Storage:
  256GB Toshiba XG5, 512GB Samsung PM981, 2+1 TB HDDs
  PSU:
  CoolerMaster Vanguard V1000
  RAM:
  2 x 8GB Kingston HyperX Fury @ 3000 MHz
  VGA:
  Gigabyte 1070 xtreme gaming 8GB
  Case:
  CoolerMaster Storm Trooper
  Mouse:
  CoolerMaster Storm Sentinel Advance
  Audio:
  Logitech X540 & Plantronics .audio 365
  Monitor:
  Dell U2711 + Dell U2412M
  Keyboard:
  Microsoft Sidewinder X6
  Motherboard:
  ASUS ROG Maximus IX Hero
  OS:
  Windows 10 x64 Pro
  Омилен цитат:
  So long and thanks for all the fish!
  Програмски јазици:
  Java
  Најчесто користени апликации:
  Photoshop, 3DS MAX, Word и Excel :,(
  Омилен спорт:
  Фудбал

  Потпис

  Проблемот е, што мислиш дека имаш време...