1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
  1. krema

krema
    Professor

9,489
    9,194
    24 Јуни 2009
    Машко
    Скептичен сум дека ги врти 4к каналите, но ете @mkiptv тврди дека немал проблеми. :)

2. moongose

moongose
    Unstoppable

1,952
    2,191
    19 Јули 2013
    На таков само со S912 преку усб пуштав нерекодиран ултра блу реј диск во ХДР, некаде 120 мбпс просек. Се изврте без проблем, ниту мрдна ниту сецна. Према тоа видео се друго е мачја кашлица.

Преку мрежа кога го пуштав правеше баферинг на моменти, ама тоа е општ проблем со андроидот или кодито, протокот си го има.

Било кој бокс е кошмар за управување со далечинско. Ќе си земете од тие малите тастатури со тракпад и позадинско осветлување и управувањето е песна особено на коди.

На krema му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Necromancer

Necromancer
    Unstoppable

3,181
    3,520
    24 Февруари 2012
    Машко
    GIS
    На krema му/ѝ се допаѓа ова.
  4. 123456

123456
    Gaining Experience

907
    475
    12 Април 2013
    Машко
    Данлиското што ги имам на шилдот и ми бокс с лета од кај сакаш управувај фака, така да моабетов не ти држи вода.

На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
  5. moongose

moongose
    Unstoppable

1,952
    2,191
    19 Јули 2013
    Можеш со едно копче да поместиш титл ако доцни или брза? Или да смениш/симнеш друг титл? Да прикажеш видео пропертис? Да влезеш во аудио или видео сетингс додека гледаш филм? Во листа со наслови да скокнеш веднаш на буквата на која почнува насловот.
    За практично користење пишував, не за домет.

Апликацијата за телефон е исто така прифатливо решение, но се додека не треба да ставиш пауза на филмот кога ќе ти заѕвони телефонот.

6. 123456

123456
    Gaining Experience

907
    475
    12 Април 2013
    Машко
    Па тоа ти кажувам 2 дугмиња ја вршат цела опција, никогаш на коди не ми каснел превод, ти дур фатиш во две раце тоа тастатурата, јас све ке наместам пред тебе.

7. moongose

moongose
    Unstoppable

1,952
    2,191
    19 Јули 2013
    Доволно се мали за да се држат со една рака, а има и такви во форма на далечинско. А ако мислиш дека десетина кликања на тие две копчиња е побрзо од едно кликање на едно копче од три-четириесет, тогаш терај си така немам ништо против, само не ме убедувај во тоа.

8. 123456

123456
    Gaining Experience

907
    475
    12 Април 2013
    Машко
    Какви десет кликања кога кодито на секое пуштање филм со ауто субс сам ти го наога преводот со едно кликање правиш све.
    Објасни ми што ке ти се аудио и видео да мењаш?
    Тоа што го кажуваш што се во форма на данлиско ми седи во фиока жива превара е тоа.
    Да допунам ти дур бараш на тие ефтини боксови да ти почне филмот јас на шилдот пола ке биде изгледан.

Последна промена: 21 ноември 2019
  9. moongose

moongose
    Unstoppable

1,952
    2,191
    19 Јули 2013
    Што ако симне погрешен или лош превод? Со колку клика влагаш во мениото за преземање нов титл? Или да смениш јазик на титлот? Знам, ќе кажеш не ти се десило.
    Филм со повеќе аудио траки, колку клика ти требаат да смениш аудио?
    Приказот на а/в својствата на фајлот, информации за моментален битрејт, кодек и друго инфо исто така се вклучува и исклучува само со едно копче.

И другите работи од претходниот пост, а има и уште на линкот. Ич да не спомнувам ако треба да напишеш нешто.

Едноставно побрза и полесна е навигацијата и контролата кога имаш посебни копчиња за секоја функција, отколку да треба со неколку да бираш од мени.

10. arko27

arko27
    Intern

5
    2
    27 Јуни 2018
    Машко
    ПП

11. mkdboy

mkdboy
    Intern

67
    6
    16 Септември 2010
  12. Mr One

Mr One
    Intern

53
    32
    19 Јануари 2010
    Hugo iptv

13. mkdboy

mkdboy
    Intern

67
    6
    16 Септември 2010
    Na hugo dobri mu sefilmovite samo prevodot mora da poraboti slabo nekao

14. Luxell

Luxell
    Intern

217
    47
    7 Јули 2012
    Машко
    Дали може некој да препорача добар ИПТВ од Алиекспрес,бидејќи зедов тест од еден добро рангиран но се покажа како доста нестабилен!?

Последна промена: 1 Декември 2019
    На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Aleksandaraleks12345

Aleksandaraleks12345
    Intern

45
    13
    12 ноември 2018
    Машко
    Drugar dobra lista ma aliexpres ne postoi. Cenata si kazuva se nemoze za 15 evra cela godina da gledas iptv. Taka da kinezite se mnogu eftini ama dosta nekvalitetni sto e i normalno vo odnos na cenata

На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MacRazor

MacRazor
    Intern

64
    18
    15 ноември 2017
    Машко
    Мене иптв од кај чичо Али А. ми е сосем ок, пошо го користам на втор Тв. Најчесто гледам фудбал, филмови и документарци. Има неколку илјади канали од цел свет, вклучувајќи ги и екс-ју, кои се локализираните верзии од странските канали. Сликата е супер, има HD, FHD и 4к. Има и еден куп филмови и серии достапни за стримање. Нашите канали најчесто се губат, али мене тоа не ми игра улога пошо не ги гледам. Генерално си брмчи, прекини скоро и да нема, е сега ако е некој јак настан, најчесто лига шампиони кога игра Звезда/Динамо знае да има "баферинг" пре често, али тука е ртс1 или хрт2, а јас префрлам на bein sport, и немаш гајле пошо се фаќаат од 1 - 17 па имаш англиски коментатор на погорните bein11,12,13... Нормално колку пари толку музика, но врши работа а плаќаш помалку од 150 денари месечно. Зарем разноразни Магенти, А1 Рамковски Велија, Телекабли Киш и Роби се поасални, а не дерат на месечно ниво за петпарични канали!!!

На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
  17. SiPy`

SiPy`
    Unbeatable

2,603
    4,517
    23 Јуни 2015
    Машко
    Дечки некоја добра препорака за IPTV, максимум до 100е годишно. Мора да биде стабилен, да има спортски, филмски, екс-ју и наши канали. Меѓудругото ме интересира колку GB сообраќај троши месечно(во најлош случај), со еден TV уклучен.

18. ski

ski
    Intern

77
    17
    22 oктомври 2016
    Машко
    Кај мене на 3 телевизори хд/фхд стрим месечно е околу 600гб.
    200гб месечно за еден тв али зависи и од резолуција/фпс на стримовите.

19. smole

smole
    Unstoppable

3,016
    3,418
    18 Април 2007
    iptv.community/RapidSwiss (истото е).

goran_oh, Banjifiko и на SiPy` им се допаѓа ова.
  20. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

458
    290
    28 ноември 2014
    Машко
    ПП :)

21. SiPy`

SiPy`
    Unbeatable

2,603
    4,517
    23 Јуни 2015
    Машко
    Неам ПП :)

22. krema

krema
    Professor

9,489
    9,194
    24 Јуни 2009
    Машко
    Пушти му ти пп. :)

На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
  23. Mar tiN

Mar tiN
    Gaining Experience

521
    356
    2 Јануари 2014
    Машко
    Ова прашање го поставив на нив , и добив одговор дека HBO , Арена и сите други канали кои ги има на листата и се како заклучени , НЕ може да се гледаат преку апликацијата а не добив одговор зошто ги има а не може . Супер би било да можеше бидејќи е многу оптимизирано и со нет од 3/4мбпс нема никаков проблем со сецкање .

24. mkdboy

mkdboy
    Intern

67
    6
    16 Септември 2010
    Bitka na neretva

На kamenko му/ѝ се допаѓа ова.
  25. artweb

artweb
    On your way to fame

1,184
    521
    5 Март 2012
    Машко
    невработен
    Не може да се гледаат затоа што не се вклучени во бесплатните пакети, за да може да ги гледаш HBO, спортските и некои други канали треба да се платиш.

Сподели

Вчитување...