1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. krema

  krema
  Professor

  10,110
  9,727
  24 Јуни 2009
  Машко
  Скептичен сум дека ги врти 4к каналите, но ете @mkiptv тврди дека немал проблеми. :)
   
 2. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,110
  2,370
  19 Јули 2013
  На таков само со S912 преку усб пуштав нерекодиран ултра блу реј диск во ХДР, некаде 120 мбпс просек. Се изврте без проблем, ниту мрдна ниту сецна. Према тоа видео се друго е мачја кашлица.

  Преку мрежа кога го пуштав правеше баферинг на моменти, ама тоа е општ проблем со андроидот или кодито, протокот си го има.

  Било кој бокс е кошмар за управување со далечинско. Ќе си земете од тие малите тастатури со тракпад и позадинско осветлување и управувањето е песна особено на коди.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,219
  3,572
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,035
  566
  12 Април 2013
  Машко
  Данлиското што ги имам на шилдот и ми бокс с лета од кај сакаш управувај фака, така да моабетов не ти држи вода.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 5. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,110
  2,370
  19 Јули 2013
  Можеш со едно копче да поместиш титл ако доцни или брза? Или да смениш/симнеш друг титл? Да прикажеш видео пропертис? Да влезеш во аудио или видео сетингс додека гледаш филм? Во листа со наслови да скокнеш веднаш на буквата на која почнува насловот.
  За практично користење пишував, не за домет.

  Апликацијата за телефон е исто така прифатливо решение, но се додека не треба да ставиш пауза на филмот кога ќе ти заѕвони телефонот.
   
 6. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,035
  566
  12 Април 2013
  Машко
  Па тоа ти кажувам 2 дугмиња ја вршат цела опција, никогаш на коди не ми каснел превод, ти дур фатиш во две раце тоа тастатурата, јас све ке наместам пред тебе.
   
 7. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,110
  2,370
  19 Јули 2013
  Доволно се мали за да се држат со една рака, а има и такви во форма на далечинско. А ако мислиш дека десетина кликања на тие две копчиња е побрзо од едно кликање на едно копче од три-четириесет, тогаш терај си така немам ништо против, само не ме убедувај во тоа.
   
 8. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,035
  566
  12 Април 2013
  Машко
  Какви десет кликања кога кодито на секое пуштање филм со ауто субс сам ти го наога преводот со едно кликање правиш све.
  Објасни ми што ке ти се аудио и видео да мењаш?
  Тоа што го кажуваш што се во форма на данлиско ми седи во фиока жива превара е тоа.
  Да допунам ти дур бараш на тие ефтини боксови да ти почне филмот јас на шилдот пола ке биде изгледан.
   
  Последна промена: 21 ноември 2019
 9. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,110
  2,370
  19 Јули 2013
  Што ако симне погрешен или лош превод? Со колку клика влагаш во мениото за преземање нов титл? Или да смениш јазик на титлот? Знам, ќе кажеш не ти се десило.
  Филм со повеќе аудио траки, колку клика ти требаат да смениш аудио?
  Приказот на а/в својствата на фајлот, информации за моментален битрејт, кодек и друго инфо исто така се вклучува и исклучува само со едно копче.

  И другите работи од претходниот пост, а има и уште на линкот. Ич да не спомнувам ако треба да напишеш нешто.

  Едноставно побрза и полесна е навигацијата и контролата кога имаш посебни копчиња за секоја функција, отколку да треба со неколку да бираш од мени.
   
 10. arko27

  arko27
  Intern

  5
  2
  27 Јуни 2018
  Машко
  ПП
   
 11. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  79
  15
  16 Септември 2010
 12. Mr One

  Mr One
  Intern

  54
  34
  19 Јануари 2010
  Hugo iptv
   
 13. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  79
  15
  16 Септември 2010
  Na hugo dobri mu sefilmovite samo prevodot mora da poraboti slabo nekao
   
 14. Luxell

  Luxell
  Gaining Experience

  235
  53
  7 Јули 2012
  Машко
  Дали може некој да препорача добар ИПТВ од Алиекспрес,бидејќи зедов тест од еден добро рангиран но се покажа како доста нестабилен!?
   
  Последна промена: 1 Декември 2019
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  Drugar dobra lista ma aliexpres ne postoi. Cenata si kazuva se nemoze za 15 evra cela godina da gledas iptv. Taka da kinezite se mnogu eftini ama dosta nekvalitetni sto e i normalno vo odnos na cenata
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  89
  31
  15 ноември 2017
  Машко
  Мене иптв од кај чичо Али А. ми е сосем ок, пошо го користам на втор Тв. Најчесто гледам фудбал, филмови и документарци. Има неколку илјади канали од цел свет, вклучувајќи ги и екс-ју, кои се локализираните верзии од странските канали. Сликата е супер, има HD, FHD и 4к. Има и еден куп филмови и серии достапни за стримање. Нашите канали најчесто се губат, али мене тоа не ми игра улога пошо не ги гледам. Генерално си брмчи, прекини скоро и да нема, е сега ако е некој јак настан, најчесто лига шампиони кога игра Звезда/Динамо знае да има "баферинг" пре често, али тука е ртс1 или хрт2, а јас префрлам на bein sport, и немаш гајле пошо се фаќаат од 1 - 17 па имаш англиски коментатор на погорните bein11,12,13... Нормално колку пари толку музика, но врши работа а плаќаш помалку од 150 денари месечно. Зарем разноразни Магенти, А1 Рамковски Велија, Телекабли Киш и Роби се поасални, а не дерат на месечно ниво за петпарични канали!!!
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,623
  4,565
  23 Јуни 2015
  Машко
  Дечки некоја добра препорака за IPTV, максимум до 100е годишно. Мора да биде стабилен, да има спортски, филмски, екс-ју и наши канали. Меѓудругото ме интересира колку GB сообраќај троши месечно(во најлош случај), со еден TV уклучен.
   
 18. ski

  ski
  Intern

  82
  17
  22 oктомври 2016
  Машко
  Кај мене на 3 телевизори хд/фхд стрим месечно е околу 600гб.
  200гб месечно за еден тв али зависи и од резолуција/фпс на стримовите.
   
 19. smole

  smole
  Unstoppable

  3,099
  3,580
  18 Април 2007
  iptv.community/RapidSwiss (истото е).
   
  DarthJe5us, goran_oh, Banjifiko и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  534
  334
  28 ноември 2014
  Машко
  ПП :)
   
 21. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,623
  4,565
  23 Јуни 2015
  Машко
  Неам ПП :)
   
 22. krema

  krema
  Professor

  10,110
  9,727
  24 Јуни 2009
  Машко
  Пушти му ти пп. :)
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Mar tiN

  Mar tiN
  Gaining Experience

  544
  365
  2 Јануари 2014
  Машко
  Ова прашање го поставив на нив , и добив одговор дека HBO , Арена и сите други канали кои ги има на листата и се како заклучени , НЕ може да се гледаат преку апликацијата а не добив одговор зошто ги има а не може . Супер би било да можеше бидејќи е многу оптимизирано и со нет од 3/4мбпс нема никаков проблем со сецкање .
   
 24. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  79
  15
  16 Септември 2010
  Bitka na neretva
   
  На kamenko му/ѝ се допаѓа ова.
 25. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,288
  615
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Не може да се гледаат затоа што не се вклучени во бесплатните пакети, за да може да ги гледаш HBO, спортските и некои други канали треба да се платиш.
   

Сподели

Вчитување...