• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Огласник

 • Проценка
Ми треба проценка за пц-во CPU: Intel core I3 8100 истечена гаранција VGA: Asus dual RX 580 4gb, купена од @gOJDO во 2019, исчистена и нова паста...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  32
  • 12.500 ден.
  Користена 2 години за Video rendering во Premier Pro и кежуал гејминг. Ако му значи сето ова на некој, пошо глеам има поделни мислења за начинот...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  49
  Да е добро сочуван и без мртви пиксели. Претпочитам HDMI порт, но може и DisplayPort. Понуди само од Скопје, ве молам.
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  21
  Ми треба 4/8 портен GigaBit switch. Никакви посебни барања, освен да е функционален. Понудете тука или ПП.
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Користен со траги на користење
  Прегледи
  19
  • 799 €
  Processor 1.1GHz quad-core Intel Core i5, Turbo Boost up to 3.5GHz, with 6MB L3 cache Memory 8GB of 3733MHz LPDDR4X onboard memory Storage 512GB...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  47
  • 1 ден.
  Продавам AMD Ryzen 7 1700, во фабричкото пакување и гратис нов Wraith Stealth (воопшто не користен, со фабричка термална паста на него)...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  153
  Купувам - нов или користен, NZXT KRAKEN G12. Ако некој има и нема план да го користи повеќе, нека ми испрати понуда со цена во ПП. Бела или црна...
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Користен со траги на користење
  Прегледи
  20
  • 6.000 ден.
  Продавам одлично сочувам Galaxy Watch4 40mm без видливи траги на користење, користен е многу краток период. Доаѓа со полнач. Без замени Само Скопје
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  74
  • 18.000 ден.
  Најверојатно ќе оди на продажба наскоро па ако може проценка на AMD Ryzen™ 7 5800X, користен околу 1 година со околу 2 години преостаната...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  140
  • 1.000 ден.
  Продадено Logitech G502 Hero
  Продавам маус Logitech G502 Hero Користен без знаци на користење без никакви двојни кликови или оштетувања. Доаѓа со сите тракатници со оригинално...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  105
  • 38.000 ден.
  Здраво, продавам целосна ryzen конфигурација, имам 2 опции за конфигурацијата, но по договор може да се направат дополнителни измени. Опција 1 -...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  188
  • 199 €
  Телефонот е купен од сетек на 08.11.2021 Гаранција до 2023 Одлично сочуван без точка на него.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  63
  • 19.999 ден.
  Asus ZenBook UX430UAR Display: 14'' 1920x1080 IPS CPU: Intel Core i7-8550U GPU:Intel UHD Graphics 620 RAM: 8GB 256GB SSD SATA3 Harman/kardon...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  69
  • 10.500 ден.
  Се продава NAS Storage Qnap TS-230 нов, само тестиран со комплетно пакување. Купен од Паком 27.10.2021, со гаранција. Подетални спецификации...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  59
  • 6.000 ден.
  Користена е минимално за CS:GO, никогаш за мајнинг, без никаков проблем, можеме да ја тестираме на лице место. Цена: 6k
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  83
  • Проценка
  Здраво, барам проценка на следнава конфигурација: cpu: i7 4790 mb: Asus Pro Gamer z97 ram: 2x4gb kingston hyperx blue 1600 mhz 2x4 gb corsair...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен со траги на користење
  Прегледи
  65
  • 900 ден.
  Продавам практично некористена механичка тастатура. Купена како прва механичка тастатура, се враќам на мембранска. Not my cup of tea. Ни цел месец...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  46
  Поради дебели ѕидови на работа имаме многу слаб сигнал на мобилните, обично 1 црта. Само што ќе излезам пред врата сигналот е добар. Има ли...
 • Истекува
  Тип
  Купувам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  51
  • 2.000 ден.
  Се продава механичка тастатурата која е во одлична состојба, 2 години користена како секундарна и 1 година како примарна тастатура за играње игри...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  96
  • 5.000 ден.
  Тастатурата е во беспрекорна состојба , користена многу краток период и стоена во кутија одреден период, следи со mechanical Tactile Switches, без...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  123
  На врв Дно