1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
SaleSk
Последна активност:
28 Мај 2020 во 07:22
Зачленет:
20 Април 2007
Мислења:
4,601
Допаѓања:
5,175
Поени од трофеи:
1,852
Пол:
Машко
Роденден:
1 Јуни 1977 (Возраст: 42)

Сподели

SaleSk

Arzt, Машко, 42

SaleSk последен пат беше виден (како):
28 Мај 2020 во 07:22
  1. TylerMkD
   TylerMkD
   Да не ја носиме офтопик темата, првиот акумулатор ми рикна и ми го сменија под гаранција - ама крив беше продавачот зашто ми дал стоен акумулатор скоро 12 месеци.

   Сега со вториот терам веќе трета година, па да видиме...ако нешто рикне, ќе видам како може Анхоч да ги набедам.
   1. На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
   2. SaleSk
    SaleSk
    Cisto da ja oteram temata, da ja olabavam. :D zatoa i mi bese taka nasocen komentarot... :D :D :D
    17 Јануари 2019
  2. nasuf
   nasuf
   Zdravo dali mozes da mi pomognes, sakav da otvoram online televizija pa sakam da mi kazes nekoj seriozen video streaming hosting?
  3. barce
   barce
   Gledam se razbirash od Fotoaparati dali ke mozes DA mi pomognes, sto mislish za sony hx300?
   1. SaleSk
    SaleSk
    Ne sum imal prilika da go vidam, no po ova sto moze da se procita e dobro aparatce.
    26 Март 2015
  4. deni-tehno
   deni-tehno
   буфер гумици има секаде каде што продаваат авто делови,јас имам ама далеку сум,инаку околу 1 евро е една.
   1. На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
   2. SaleSk
    SaleSk
    Najdov denes originalni...A imam i edni specijalni buferi sto se stavaat na motori za da nema nikakvi vibracii. :) Fala ti u sekoj slucaj. Pozdrav
    23 Декември 2013
  5. dowlaxz
   dowlaxz
   Имам најверојатно проблем со матичната плоча, симптомите се: откажаа неколку копчиња од тастатурата и споро ми се подига ОС а и загрева премногу. Имам Dell Inspiron 5110 со i5 a незнам кој е моделот на матичната да не те излажам.Moжеш ли да ми помогнеш да го опраиме, подобро тебе да ти платам него да ме ограбат во Макпетрол :).
   1. SaleSk
    SaleSk
    За жал немам опрема во моментот за сервисирање на матични од лаптопи...ВО макпетрол 100% ке ти ја средат, а ако не сакаш да даваш пари кај нив, контактирај го членот tomi.
    Поздрав
    28 Август 2013
   2. dowlaxz
    dowlaxz
    Фала
    28 Август 2013
  6. pedro:)
   pedro:)
   imam problem so prethodnie profil so bese, nemozam da se najavam do sto e problemot
   1. View previous comments...
   2. pedro:)
    pedro:)
    Pedro1
    3 Јули 2013
   3. SaleSk
    SaleSk
    Pa Vnesuvas pogresna lozinka...
    3 Јули 2013
   4. pedro:)
    pedro:)
    ne vnesuvam pogresna lozinka tuku mi vika deka ne postoi profilot...:/
    7 Јули 2013
  7. Molec
   Molec
  8. Gaston
   Gaston
  9. gOJDO
   gOJDO
   докторе помогни околу телевизорот. денес за тоа те барав ама ме зааргати шефот, се уљандисав и забораив да ти се прејавам
   1. На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
   2. SaleSk
    SaleSk
    Sakas plazma ili sakas LCD...?
    17 oктомври 2012
  10. vlatko_1984
   vlatko_1984
   bate ti pisav na gsm.mk ama nemam odgovor posto gleam deka tuka si aktiven te molam tvoe mislenje za panasonic tx-l 32 e5e i lg 32 ls 5600 pomegu koi da se odlucam , od mnogu mislenje glava boli :) pomos te molam da mi kazes ili ako imas nekoja dobra ponuda do 24000 pls kazi mi da znam da pobaram kaj ja ima i da zeam
  11. djidje75
   djidje75
   zdravo, imam problem so polnac za dell. prestana da ja polni baterijata. kupiv novi baterija i polnac od amazon. so original polnac od drug dell laptop polni bez problem . so mojot originalen polnac ne saka da polni, a so noviot polnese 3-4 dena i potoa istoto ne polni. go znam problemot so dell polnacite deka imaat zastita. dali moze da se odstrani taa zastita. ako imas resenie te molam za odgovor. blagodaram.
  12. rembrandt
   rembrandt
   zdravo Sale, neznam dali se razbiras vo ubuntu, imam problem so mojot edubuntu lap top(profesorski)...nesto cepkav i izgleda sum napravil belja, ne mi otvara niedno video preku internet, se zezna adobe flash pleerot.....kako da ja isparav rabotava? ako znaes pomagaj, se nerviram, nisto nemozam da pustam...probav preku terminal da instaliram ama pak nesto ne mi uspeva....
   1. SaleSk
    SaleSk
    Najdobro e direkto na stranata na edubuntu da go pobaras problemot...Ima nekoj problemi so adobe flash pleerot...Komplicirano e ako ne razbiras da go resis...I jas imav takov problem i iskreno ne se sekavam sto sve napraviv, no mislam deka gi sledev cekorite na postavenite tutorijali na stranata na ubuntu..Pozdrav
    26 Јуни 2012
   2. rembrandt
    rembrandt
    ok, ke probam nekako da sredam
    pozz
    26 Јуни 2012
  13. orsha
   orsha
   zdravo imam t.e. mi go dadoa, pioneer keh 8400r radiokasetofon za kola ama ne raboti kako moze da go vidish dali e ok i dali vredi da se popravi pozzz
   1. SaleSk
    SaleSk
    Kaj ovie modeli najcesto stradase flet kabelot, e sea neznam kaj tebe sto ne cini...I sto ne raboti...Inace moze da se vidi sto e i kako e...ako e flet kabelot, treba da proveram koja e canata sega...Posleden pat koga menuvav bese okolu 25 evra plus promena, vkupno okolu 30 evra popravka...Dali ke ti se isplati? Ova e na nevideno muabet, taka da ... Sepak treba da se vidi
    22 Февруари 2012
  14. rimidalv
   rimidalv
   здраво друже.. ми рече да ти пишам, мада типот што ја шитка рече дека дека ја шитнал.. лол
   да не имаш некоја вишак од 5000 серија?
   1. SaleSk
    SaleSk
    Немам за жал :(
    5 Февруари 2012
  15. Bozter
   Bozter
   ќе правиш нешто со напојувањево , заинтересиран си или не? :P
  16. oliver-sk
   oliver-sk
   sakam da kazam tamu bratucet mi ponudi :)
  17. oliver-sk
   oliver-sk
   toa e bratucet mi :)
  18. Fatal1ty_
   Fatal1ty_
   u jebote imas 1337 miselnja pa ima li nesto po geek-ovsko od toa :)
  19. radoviski
   radoviski
   skype imas ili msn
  20. SaleSk
   SaleSk
   Благодарам :))
  21. Тони
   Тони
   Среќен роденден! :)
  22. Дракула
   Дракула
   Пак ми се појавува проблемот, иту сега константно. Иако е наместено на Monitor таму... ајде помош...
  23. Дракула
   Дракула
   Се извинувам што изреагирав така дека во 2 поста, ама ме правите на будала, во првиот ми вика дека бојата таква ми е избрана, а потоа ти ми викаш дека мониторот не ми е наштиман...

   Сега само во местото за цртање е бело, ама во останатите делови каде што предходниот пат беше кремово подекогаш и таму е кремово... појма немам оти. Некогаш е во ред некогаш крем...

   Сепак фала на помошта...
  24. SaleSk
   SaleSk
   Pa neznam...No nedelava sigurno ke doadjam...Pisi mi privatna poraka, zosto vaka moze da se desi da ne vidam deka si mi pisal...Dogovorete se so gOJDO sto i kako, on ke mi ja dade karticata, jas ke ti ja donesam, i nema problem...Toa so parite dogovorete se kako ke plakjate...Mene ne mi e voopsto problem i jas da mu gi dadam...Pozdrav
  25. RagingDemon
   RagingDemon
   Здраво Сале.
   Ти кога планираш да доагаш накај Штип?
   Му пишав јас на Гојдо, тој кажа дека утре ке ја резервирал картичката.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  1 Јуни 1977 (Возраст: 42)
  Прекар:
  Buci
  Професија:
  Service Engineer
  Омилен цитат:
  Covek ti je jebena stvar, narocito ako je zena :D
  Музика:
  Kenwood Reciever KR-A4070, Technics CD SL-PG460A, Panasonic DVD S-47 i zvucnici home made :)))) i ushte eden kup oprema so mi dreme doma od tipot dekovi i cd pleeri.
  Видео:
  Philips i vo dnevna Panasonic
  Омилен спорт:
  Skijanje

  Потпис

  Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

  Keyboard not found...Press F1 to continue...