• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Матични плочи и процесори

 • 11.500 ден.
Продавам Матична плоча MB MSI B450M A-PRO MAX RYZEN DDR4-4133+ USB3.2 DVI/HDMI со гарација до 06 Август 2023-та Процесор CPU AMD Ryzen 5 3600x...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  157
  • 6.500 ден.
  Компонентите се користени околу две години, во главно за сурфање и продуктивност но понекогаш и за играње на FPS игри. Немаат никаква маана и се...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  116
  • Заклучена
  • Истечен
  • 3.900 ден.
  Ryzen 5 1600 со оргинален кулер - 3900 ден Доаѓа во кoмплет кутија - кулер - гаранција истечена - купен од Нексио пред 5 год - и целосна...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  358
  • Заклучена
  • 5.500 ден.
  Здраво дечки, Ве молам за проценка (па продажба после проценката) на следните делови: Intel i5 2500k процесор Gigabyte GA-Z68XP-UD3 матична плоча...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  213
  • Проценка
  Здраво, ако може проценка на следниве делови па ако одговара ќе одат на продажба. Intel Core i5 9400f+DeepCool Gammaxx 300b RED G.Skill 2x8GB...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  122
  • Заклучена
  • 3.500 ден.
  Продадено Ryzen 5 2600
  Процесорот е користен 2 години стриктно само за гејминг и функционира без никаков проблем. Без кутија и гаранција (гаранцијата е истечена).
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  342
  • 6.200 ден.
  Ладен со MSI Core Frozr XL. Максимална температура при гејминг 63 степени. Доаѓа со некористен фабрички Wraith Spire кулер. Може пратка по карго.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  96
  • Заклучена
  • 10.000 ден.
  Продавам процесор Intel i7 6700K и матична ASUS MAXIMUS VIII HERO, користени до викендов лично од мене во конфигурацијата во потпис. Целосно...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  128
  • 1.800 ден.
  G31M3-V2 LGA775 E2180 со Stock Cooler 2GB DDR2 800Mhz 1800ден
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен со траги на користење
  Прегледи
  71
  • 1.200 ден.
  Asus Prime z490-P цена 6500ден Гаранција Нексио до 10.2024 Gigabyte Gaming X z390 цена 5500ден без гаранција Процесор i5 9600k цена 7000ден без...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  131
  • Проценка
  Се продаваат матична плоча и процесор со гаранција. Процесорот е со гаранција до 05.2024 Матичната е со гаранција до 05.2023 година. Деловите се...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  507
  • Заклучена
  • Истечен
  • 3.750 ден.
  Продадено Ryzen 5 1600AF
  Се продава процесор Ryzen 5 1600AF супер сочуван и во одлична состојба. Процесорот е стар 2 години и 8 месеци, има преостаната гаранција до 4ти...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  147
  • Заклучена
  • 16.500 ден.
  Продавам комбо матична плоча и процесор: 1) Gigabyte X570 Gaming X користена околу годинаипол, под гаранција уште околу годинаипол 2) AMD Ryzen...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  148
  • Заклучена
  • Истечен
  • 5.000 ден.
  На продажба комбото, исправно без гаранција. Не можам да го најдам i/o shield от само.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  901
  • Заклучена
  • Истечен
  • 8.000 ден.
  Продадено Продавам Ryzen 7 3800X
  Се продава процесор Ryzen 7 3800X Box (БЕЗ КУЛЕРОТ, не ладеше како што треба го дадов). Цена: 8000 ден. (намален од 12.000). Одлично зачуван. Сѐ...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  245
  • Истечен
  • Проценка
  Продавам Ryzen 2600 и Ryzen 3600. Процесорите се користени главно за кодирање и гејминг. Ладени со прописни кулери - Artic Freezer 34 eSports DUO...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  103
  • Заклучена
  • Истечен
  • 2.300 ден.
  Се продава процесор i3-8100. Детали...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  342
  • Заклучена
  • Истечен
  • 1.500 ден.
  PRODAVAM: CPU: Intel i5-4570 3,2ghz 1500den CPU: Intel i3-7100 3,9 ghz 1100den
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  136
  • Заклучена
  • Истечен
  • 26.000 ден.
  Se prodava maticna ploca x570 asus prime x570-p so ryzen 9 3900X so kit of 2 Ram 2x16 3200MHz Site delovi imaat aktivna garancija Maticnata ima...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  166
  • Заклучена
  • Истечен
  • 26.000 ден.
  Здраво дечки, Оди на проценка следнава X570 платформа па ќе се продава поради и заради апгрејд: 1. ROG Strix X570 E-Gaming 2. Ryzen 7 3800X Box...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  1.066
  На врв Дно