• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Дискови и мемории

 • 2.000 ден.
Купен 28-Дек-2019 од Anhoch, истечена гаранција Повеќе инфо во ПП
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  225
  • 2.500 ден.
  Se prodava Ram memori DDR4 2x8 16GB 2400Mhz cena 2500 denari !!
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  61
  • 900 ден.
  Western Digital хард диск, Green, исправен. 1TB капацитет 3.5" form factor 5400RPM Фиксно 900 денари
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  65
  • 5.000 ден.
  Се продава горенаведеното SSD, скроз ново, упалено сега колку за ss од crystaldiskinfo. Требаше да оди во build, не бидна. Цена - 5000 ден.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  136
  • Заклучена
  • Истечен
  • 3.000 ден.
  Рамот сеуште подлежи под гаранција. Цена: 2.700 денари.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  632
  • 1 ден.
  Продавам повеќе 4TB, 3TB, 2ТB, 1TB, 500GB и 320GB, 2.5 и 3.5 инчни дискови Цените се по диск. = 2.5 инчни дискови = 80GB - Hitachi -...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  281
  • Заклучена
  • 1.500 ден.
  Продадено 2 x 8GB XPG D41 DDR4 3000Mhz
  Продавам две плочки 8GB XPG D41 DDR4 3000Mhz кои се во одлична состојба, користени во гејминг машина. Без кутија. Гаранцијата е истечена. Само во...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  124
  • Заклучена
  • 4.000 ден.
  Продавам неотпакован WD40EFZX 4TB. Земен за време на блек фрајдеј од маркетот на форумов.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  122
  • 5.000 ден.
  Продавам ncme wd black 500gb комплет со пасивен хладњак ---НОВ пробан само со windows без пакување 5000ден.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Нов
  Прегледи
  623
  • Заклучена
  • Истечен
  • 2.200 ден.
  На продажба меморијата од наслов: Micron 2x8GB 2666MHz - 2200ден.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  367
  • Заклучена
  • Истечен
  • 2.500 ден.
  Се продава меморија за лаптоп два модула DDR4 2x8GB Kingston Fury Impact 3200Mhz CL20 1x8R. Во оригинално пакување, користени се одприлика година...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  264
  • Заклучена
  • Истечен
  • Проценка
  СИТЕ ЦЕНИ ОДАТ 150 денари подоле од напишаните! Сите дискови се исправни. Цените се по диск, освен кај VelociRaptor. На продажба се следниве...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  750
  • Заклучена
  • Истечен
  • 1.000 ден.
  Продадено Micron 256GB M.2 2280 SSD
  Се продава SSD-то од наслов: Micron 256GB M.2 2280 NGFF SSD 3D NARD TLC SATA III (MTFDDAV256TBN) Користено, исправно, извадено од HP Elitebook...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  101
  • Заклучена
  • Истечен
  • 3.000 ден.
  Продадено G.Skill Trident Z RGB 2x8GB Kit
  Поздрав дечки, Продавам пакет рам стикови 2x8GB G.Skill TridentZ RGB DDR4, купени од Нексио, пројдена гаранција баш годинава. Едниот стик имаше...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  202
  • Заклучена
  • Истечен
  • 6.000 ден.
  Се продаваат неколку останати ссд дискови од ригови(Чиа) Тестирани, исправни и сите се со 80% + Health, записите се пониско од TBW warranty на...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  239
  • Заклучена
  • Истечен
  • 6.000 ден.
  Се продава високо квалитетен RGB DDR4 RAM G-Skill Trident Z Neo 32GB (2x16) Hynix DJR (убав bin), CL-16, 3600 Mhz (stock) но OC-friendly do 3800...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  147
  • Заклучена
  • Истечен
  • Проценка
  барам проценка на рамот еве линк : F4-3200C14D-16GFX - Specification - G.SKILL International Enterprise Co., Ltd.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  109
  • Заклучена
  • Истечен
  • Проценка
  Меморијата е купена од Анхоч, без гаранција. Може прво проценка па после оди на продажба. Цена, 2800 исклучиво за пар.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Не е назначено
  Прегледи
  279
  • Заклучена
  • Истечен
  • 600 ден.
  Една DDR4 плочка ко на сликава, 8GB од Transcend.
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  108
  • Заклучена
  • Истечен
  • 4.000 ден.
  Како што гласи насловот се продава дискот. Купен е од Сетек во 2018 година. Состојбата може да се види на сликите. Праќам по карго на ваш ризик и...
 • Истекува
  Тип
  Продавам
  Состојба
  Користен одлично сочуван
  Прегледи
  387
  На врв Дно