1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
dekomote
Последна активност:
9 Јули 2020 во 18:50
Зачленет:
11 ноември 2014
Мислења:
367
Допаѓања:
617
Поени од трофеи:
205

Следачи 1

Пол:
Машко
Роденден:
28 Март 1984 (Возраст: 36)
Локација:
Скопје
Занимање:
Програмист

Сподели

dekomote

On your way to fame, Машко, 36, од Скопје

dekomote последен пат беше виден (како):
9 Јули 2020 во 18:50
  1. На профилот на dekomote сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  28 Март 1984 (Возраст: 36)
  Локација:
  Скопје
  Занимање:
  Програмист
  Processor & Cooler:
  Ryzen 7 2700x + Noctua NH-D15
  Storage:
  Samsung EVO 240, OCZ Vertex 4 250, Kingston SSD 500, 4TB Synology
  PSU:
  EVGA Supernova G3 650W
  RAM:
  2x8GB G.Skill Trident Z 2800 CL15 1.25V OC'd 3200 CL16 1.37V
  VGA:
  Gigabyte Aorus RTX 2060 Xtreme
  Case:
  NZXT S340
  Mouse:
  Razer Deathadder Elite
  Audio:
  Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
  Monitor:
  Dell P2417H
  Keyboard:
  Custom Tofu65 w/Zealios v2 62g
  Motherboard:
  Asrock x470 Master SLI
  OS:
  KDE Neon
  Програмски јазици:
  Python
  Најчесто користени апликации:
  Konsole