1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,283
  833
  12 Април 2013
  Машко
  Ајде пушти ги М1 двата канали и кино исто така и сите балкан скај дали ти работат??
  зборам за екс ју пакетот

  Сега проверив и 70% од пинк каналите не работат.
   
  Последна промена: 8 oктомври 2019
 2. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,174
  751
  5 Јуни 2007
  Машко
  Дечки, дали нуди некој ИПТВ со реодвно апдејтирана видеотека и да има преводи, препорачливо да бидак српски-македонски? Ми треба за маг уред.
   
 3. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,352
  1,139
  26 Април 2013
  Машко
  Сега проверив пошто немав време пред тоа,исто е како што кажуваш,некои Пинк работат некој не,битно за мене е тие канали што ги гледам работат,ке средат се за неколку дена.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 4. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Имам, ПП.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 5. julll

  julll
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  Capture.PNG

  Дали знае некој како се вика програмава за иптв?
   
 6. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,283
  833
  12 Април 2013
  Машко
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 8. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  STB, ја има директно на смарт телевизори може да се инсталира на самсунг, лг, после исто како да имаш маг, ама скапа е лиценцата, а потешка за користење од смарт иптв.
   
  На julll му/ѝ се допаѓа ова.
 9. julll

  julll
  Gaining Experience

  124
  57
  20 Август 2016
  Пред една недела бев кај мој роднина кој ја користеше програмава. Имаше и други гости и не најдов време да го прашам. Интерфејсот многу ми се допадна. Ја користеше на ЛГ телевизор директно, не преку маг уред. Рече само дека е многу задоволен. Имаше интернет 30/5. Цел натпревар фудбал изгледавме, ниту еднаш не му сецна. Земал иптв од некој од Скопје за 80 евра годишно. Наспроти смарт иптв, оваа програма поинтересна ми изгледаше.
   
  На Антониј.К му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Дечки, дали некој имал слично искуство...

  Дома интернет имам од Телекабел. Нивниот модем ми влага во рутер бр.1 потоа оди во свич и низ сите соби. Ама, веќе месец дена губам нерви пополека бидејќи не можам да го опраам. Значи, iptv ми работи преку 4Г, ама на Wifi и Lan не работи. Ќе сменам IP адреса на рутер, ќе работи и пак ќе прекине. Ќе пробам со VPN на компјутер или телефон пак работи. Не знам што може да е проблемот? Од овие што имам линија, викаат дека не може само јас да имам ваков проблем. Ќе се поврзам од модем во компјутер и пак исто нејќе. Стварно не знам каде грешам...
   
 11. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  218
  42
  24 Јануари 2010
  bakigvg, moongose и на ski им се допаѓа ова.
 12. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,174
  751
  5 Јуни 2007
  Машко
  Од кои имаш линија?

  EDIT: Телекабел го блокира ИПТВ сообраќајот
   
 13. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  218
  42
  24 Јануари 2010
  A za filmovi instalirajte si samo cyberflix preku USB podobro nema da najdete.
  So prevodi proglaseno 1 mesto.
   
  На olikomerc и krema им се допаѓа ова.
 14. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Какви преводи?
  Ова е поранешниот terrarium.
   
 15. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  218
  42
  24 Јануари 2010
  Srpski/bosanski/makedonski/hrvatski/ i drugi
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ако е така тогааш ќе го пробаме. :)
   
 17. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  А за не-андроид уреди дали го има (смарт тв самсунг, лг)?
  Или некое како ова и попкорн? За тизен и веб-ос?
   
 18. sasemkd

  sasemkd
  Intern

  218
  42
  24 Јануари 2010
  Nema samo mozes preku android box/android TV
   
 19. Робсо

  Робсо
  Intern

  56
  37
  1 Септември 2018
  "With XXX" е со порно канали? Цената е иста со и без.

  едит: ова со телекабел шо блокира е 100% или теорија на заговор? Да знам да не фрлам пари за џабе.
   
  Последна промена: 12 oктомври 2019
 20. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,174
  751
  5 Јуни 2007
  Машко
  Zemi test pa probaj


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 21. MacRazor

  MacRazor
  Gaining Experience

  116
  51
  15 ноември 2017
  Машко

  Јас имам оптика на Телекабел и користам иптв, каква блокад какви бакрачи. Они се кај тебе гости а не ти. Јас им кажав, блокирајте па секој ден екипи ке идат у мој влез да врзуваат кабли.
   
 22. Zvone Boban

  Zvone Boban
  Intern

  5
  0
  24 oктомври 2019
  Машко
  Ima nekoj nekakva informacija vo vrska so iptv makedonija? Od pred nekoj den e black-out totalno.
   
 23. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Вероватно зависи од кај ти е iptv пакетот купен, кај мене работи (проверено пред една минута).
   
 24. Zvone Boban

  Zvone Boban
  Intern

  5
  0
  24 oктомври 2019
  Машко
  Kupen preku nivnata sluzbena stranica...
   
 25. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Која е таа страница?
   

Сподели

Вчитување...