1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
D
Последна активност:
14 Мај 2020
Зачленет:
31 Март 2007
Мислења:
3,250
Допаѓања:
1,726
Поени од трофеи:
802
Веб-страна:

Сподели

D

Администратор

D последен пат беше виден (како):
14 Мај 2020
  1. Иванчо
   Иванчо
   Здраво, дали е можно некако да биде целосно избришан оглас кој што сум го поставил, те молам доколку може да го средиме тоа би ти бил благодарен
  2. mkd
   mkd
   Се извинувам што пишувам во порака наместо во некоја тема во форумот. Би сакал да дадам предлог за отворање на тема (која би била обновувана само од модератор) за попис на ИТ продавници во Скопје (и во другите градови ако има интерес). Поентата на темата би била претежно заради продавниците од средна и мала големина (наспрема Анхоч и Сет). Поздрав.
  3. Petarys
   Petarys
   Како може да ми се промени username-от? Го напраив пред 100 години, сакам да го сменам ако може :)
   1. D
    D
    Пиши ми ПП.
    12 Февруари 2019
   2. Petarys
    Petarys
    Пратено
    16 Февруари 2019
  4. KirilMKD
   KirilMKD
   Едит.. Админ, зошто не можам да внесам нов пост во Огласи делот на форумот и што треба да направам за да можам?
   Што треба да направам за да можам да постирам у купувај/продавај делот за компјутерски делови?
   Помош.
   1. На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Smoking4e
   Smoking4e
   admin zosto postot mi e izbirsan
  6. DarkoGele
   DarkoGele
   Дечки да ве прашам зашто бришете постови што е проблемот ?
   1. SaleSk
    SaleSk
    Веројатно постот ти е избришан затоа што не соодветствувал со темата. Благодарност за покажаниот интерес. Ти посакувам пријатен престој на форумот.
    21 Април 2017
    На cherrypopper му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Jasmin Drpljanin
   Jasmin Drpljanin
   Админ, неможем да најдм како се брише профилот, па направи го тоа за мене . фала
   1. D
    D
    29 Декември 2016
  8. nasuf
   nasuf
   Zdravo dali mozes da mi pomognes, sakav da otvoram online televizija pa sakam da mi kazes nekoj seriozen video streaming hosting
   1. D
    D
    @nasuf , отворете тема на форумот па членовите ќе ви пишат доколку имаат сугестии.
    1 Април 2016
  9. linksys
   linksys
   Админ, неможем да најдам како се брише профилот, па направи го тоа за мене . фала
  10. Goroner
   Goroner
   Здраво D, сакав да те замолам за некои измени во мојот пост

   еве ја темата: http://www.it.com.mk/forum/showthread.php?t=23085

   сакам овој линк да го замени постоечкиот во темата: http://bit.ly/pz2doH
   и ако можеш да го избришеш овој дел од текстот, се наоѓа негде најдоле:

   "
   Инаку да не се збуните барајте под ...
   "

   од таму се до крај без тој позравот доле што е, бидејќи во пријавата на фб имавме грешка со името сега е порправена

   Фала многу, ако можеш да ги направиш измените што побрзо многу ми е битно.
  11. triptalka
   triptalka
   Admin nemozam da izbrisam post...HELP !
  12. Јован
   Јован
   ......................................
  13. Грне
   Грне
   Админ, неможем да најдм како се брише профилот, па направи го тоа за мене . фала
  14. Мартин`
   Мартин`
   D провери си го мејлот, ти испратив рецензија ;)
  15. Supporter
   Supporter
   Здраво Дамјан. Сакав да ти пишам пп али подобро овде ќе ти се заблагодарувам за Маицата. Денес Четврток ми стигна дома. Ви благодарам многу, и ви посакувам се најубаво. :)
  16. kuzman0v
   kuzman0v
   хаха јако ви е ова со наградната игра... :)
  17. Romanticen
   Romanticen
   Здраво Д. Незнам кој е администратор на целата страна, па ако може да ми кажеш сакам да го прашам нешто.
   Фала,
   поздрав
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Веб-страна:
  https://www.iwmnetwork.com
  Омилен цитат:
  Patience is a virtue. :-)

  Потпис

  Anything less than immortality is a complete waste of time. - Bender.