1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  635
  1,359
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Ај ако може препорака за IPTV? За другарче е, најбитно му е да ги има сите спортски канали (Sky, Arena, Sportklub...).
   
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,270
  3,790
  18 Април 2007
  Procitaj ja temata za rapid. Jas imam i rapid i od eden lokalen gomnar nekoe sranje od iptv so ~500 kanali, nema sporedba, rapid e vrv.
   
 3. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,299
  3,676
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Последна промена: 5 Април 2017
 4. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  635
  1,359
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Ѕирнав малце. Ова ќе има малку повеќе замарање при инсталација и подесување така? Пошто тоа нит јас би го правел, а уште помалце другарчево. Ми рече најди ми човек да дојде да ми среди се, да си платам и да си гледам ТВ (да не се јавувал по некои рандом фаци на Pazar3 и Реклама5).
   
 5. smole

  smole
  Unstoppable

  3,270
  3,790
  18 Април 2007
  Чим си на ит мк форумов не си нуб и нема да ти е замарање, на рапид форумот има водичи. Пошто имам и иптв од локален цреп можам да споредам, земја и небо разлика.
   
 6. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  635
  1,359
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Да беше за мене без проблем ќе се позамарав и ќе средев. За другарче е кој е нуб за вакви работи. А јас слабо стојам со слободно време и едноставно неможам да му искочам во пресрет.

  Затоа и прашав тука. Затоа и неќам да оди кај некој локален цреп :)
   
 7. smole

  smole
  Unstoppable

  3,270
  3,790
  18 Април 2007
  Мислам дека @Jokerski продава иптв, види со него. Јас од него немам зимано за да кажам каков е.
   
  На l1d0v1c му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  91
  20
  16 Септември 2010
 9. CaKi_PrO

  CaKi_PrO
  Intern

  38
  5
  24 Април 2011
  На mkdboy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lumibi

  lumibi
  Intern

  123
  21
  5 Јуни 2008
  Bi bilo dobro ako nekoj znae, da se pisuvaat koi se iptv ponuduvaci vo Makedonija i nekoe dopolnitelno info za istite kako: broj na kanali, stabilnost, cena i dr.
   
 11. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  537
  560
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  Нека ми пише некој што нуди иптв со канали кои имаат македонски/српски/хрватски превод.

  Испратено од SM-N950F преку IT.mk форум апликација
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 12. CaKi_PrO

  CaKi_PrO
  Intern

  38
  5
  24 Април 2011
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 13. undergrounde

  undergrounde
  Gaining Experience

  437
  341
  11 Декември 2009
 14. civikom

  civikom
  Gaining Experience

  151
  127
  17 Декември 2011
  Машко
  На @Joкerski обрати му се
   
 15. lumibi

  lumibi
  Intern

  123
  21
  5 Јуни 2008
 16. BlueBaron

  BlueBaron
  Gaining Experience

  201
  173
  19 Јануари 2016
  Машко
  Студент
  Објави тука да знаеме и ние другите или ако не, прати по ПМ.
   
  На BEST му/ѝ се допаѓа ова.
 17. BEST

  BEST
  Gaining Experience

  311
  277
  10 Јуни 2011
  Машко
  и уште еден заинтересиран... прати во ПП штом е таква политиката :)
   
 18. Jakimov

  Jakimov
  Intern

  1
  0
  25 Јануари 2017
  Машко
 19. lumibi

  lumibi
  Intern

  123
  21
  5 Јуни 2008
  Jas uste ne sum dobil ponuda na PP!
   
 20. Mo3oK4e

  Mo3oK4e
  Intern

  476
  20
  8 Декември 2009
  Здраво. Сакам да прашам дали има некоја новост околу темава. Нови iptv сервери, кој се најдобри засега, free листи. Ви Благодарам.
   
  На Ile sopov му/ѝ се допаѓа ова.
 21. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,366
  654
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
 22. Angel

  Angel
  Intern

  314
  25
  21 Април 2007
 23. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  567
  390
  11 Февруари 2016
  Машко
  АБе аман, дај пишете овде сите да видат, цела тема ја наполнавте со Pusti pm
   
  На kamenko, hemicharot, goran_oh и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,299
  3,676
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Cena imbox
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 25. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,515
  1,974
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Тоа "цена инбокс" јас го разбирам дека огласувачот сам е свенсен оти цената му е висока, па се плаши да ја пише јавно, дека никој нема да се заинтересира. А вака "у инбокс" си мисли дека ќе те врти, пример колата има комплетен сервис или што и да се продава. Во случајов iptv.

  Автоматски ги прескокнувам тие огласи.
   
  На Luxell, Ile sopov, Војвода и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...