1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Еве што ми пиша ххххххх
  Hi bro

  It's maintenance time, everything will back in few minutes, I don't fucking joke you
   
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,107
  3,586
  18 Април 2007
  Пиши кога ќе ти дојде и јас да проверам.
   
 3. MacRazor

  MacRazor
  Intern

  89
  31
  15 ноември 2017
  Машко
  Деца да прашам, на иптв од кај чичо Али има ли можност преводчиња на Енглески на пример, да му се аднат на влц-то. Си работи иначе гајле нема, какви блокади каква Италијанска полиција!
   
 4. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Дајте линк од кинезите за иптв,еве после 14часа уште не работи рапидов
   
 5. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  Decki kako se probuva test od kaj kinezive pred da go naracam , normalno prvo da testirame da vidime dali se ok
   
 6. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,089
  1,195
  11 Март 2011
  Имаш на Aliexpress опција message seller, доколку си на одредена понуда од продавачот и таа станува дел од четот. Му пишуваш порака и добиваш линк ...
   
 7. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  382
  180
  20 Април 2008
  Машко
  Rapid изгледа тешко и дека ќе се врати во "скоро" време...
  од сабајлево кажува 502 Bad Gateway на два од главните login-и за reseller-и (ITPV community како и RapidSwiss)
   
 8. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Има напишано демек во 14 часот ке се вратат.
   
 9. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  382
  180
  20 Април 2008
  Машко
  не е проблем ако се задржат и на ручек ;)
   
 10. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  Празници им се деновиве на китајците, вероватно од понеделник ќе се вратат на работните места.
   
  На bxxxn му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,089
  1,195
  11 Март 2011
  Баш пред некојд ден, контактирав еден продавач, за сосема нешто друго и добив нешто како OoO: "Dear customer friend: September 29th to October 3rd is our traditional Chinese National Day holiday."

  На 4.10 (вчера) одговори на прашањето, али како и да е, веројатно понеделник е посигурно дека веќе работат
   
 12. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  Абе и они се душички, и ним им треба малку одмор. :)
   
  На TATA_MATA и bxxxn им се допаѓа ова.
 13. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
  Како бе не работи, нели рапид беа најбољи :p:oh:

  Кај моиве не работат некои канали, ама деновиве те ќе дојдат те ќе ги снема, најдобро се држат сеуште од сите. Барем спортските арена и спортклуб си фураат без проблем.
  Оние гениптв и тие отидоа јабана изгледа, секој ден на форумот гледам по неколку десетици канали не им работат, демек све средуваат еве веќе 2 недели ништо не е средено уште, а рапид мислам дека ќе се оправат, сигурно некој крупен чекор е во прашање.

  Ако не ви работи скроз рапид, ако сака некој привремено тест до утре пишете имбокс :cool:
   
  Mister, goran_oh и на 123456 им се допаѓа ова.
 14. smole

  smole
  Unstoppable

  3,107
  3,586
  18 Април 2007
  Рапид се најбољи, и мојот рапид не работи (од форумот инфо е дека вечер треба да почне да работи), али затоа вториот IPTV сервис работи топ. Штом овој сервис ми истече ќе земам ефтин кинески за бекап.

  If all else fails, we will always have mobdro/друга гага IPTV app.
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  дај сподели кој е тој 2 иптв

  status.freeiptv.live @rapid
   
 16. smole

  smole
  Unstoppable

  3,107
  3,586
  18 Април 2007
  pro iptv club, ама не го препорачувам, не е бољи ни постабилен од рапид.
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Aleksandaraleks12345

  Aleksandaraleks12345
  Intern

  48
  14
  12 ноември 2018
  Машко
  Decki vase iskustvo za iptv podobra slika ke izvadi da receme smarr tv ili mag ured?
   
 18. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,040
  565
  5 Јуни 2007
  Машко
  Зависи кој смарт тв и кој маг :)
   
 19. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Овие рапид ептен неспособни испаднаа уште не има работи серверот
   
 20. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  758
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Ја избришаа IPTV Smarters PRO од Play Store?

  Јас мислев дека до андроид боксот ми е, ама гледам дека и преку мобилен ја нема. А мислам дека сабајле на мобилен ја апдејтирав.

  Инаку ми се вратија денес и нашиве канали кај кинезот, терам на стара слава. :)
   
 21. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  775
  625
  8 Јануари 2008
  Машко
  Гледам се мачите со иптв-то да пробате со Коди и Балкангрин билд-от. Јас веќе гледам на него 2 недели без проблем. Имате телевизија и исто така најнови филмови со превод. Сите спортски канали од макс тв (HD), HBO (HD) и многу други.
  Редовно прават апдејт и бесплатно е. Ако треба помош за инсталација ќе ви пишам. :)
   
  На Mister му/ѝ се допаѓа ова.
 22. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  ти воопшто не гледаш балкан греен, а не па иптв да гледаш на него хехе
   
 23. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,334
  1,120
  26 Април 2013
  Машко
  Работи кај мене уште од завчера.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Како може од завчера кога во неделата имаат напишано дека уште имаат проблеми со иптв??
  Вчера не работеше, де работи де не и така, и сега некој канали ми ги прескокнува
   
 25. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,334
  1,120
  26 Април 2013
  Машко
  Ти кажувам во неделата почна да работи и до денес си тера нема проблем.

  Sent from my GM1910 using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...