1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорачајте IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од l1d0v1c, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,288
  615
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Може и мене ПП?
  Фала
   
 2. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
  Достапни со 10 преводи, а HBO одат 50-50 на мк или српски, кога како
  macedonia-channels.PNG
   
 3. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  758
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Од Алиекспрес ти е линијава? И јас повеќето од каналиве ги имам, ама некои еве како Дискавери ги нема.
   
 4. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
  Не е од али, од NordicOne е.

  Sent from my SM-A520F using Tapatalk
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 5. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  758
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Колку канали има и дали сецка? Од каде точно го зимаш и по која цена?
   
  На Тони и artweb им се допаѓа ова.
 6. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Nordic IPTV
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 7. artweb

  artweb
  On your way to fame

  1,288
  615
  5 Март 2012
  Машко
  невработен
  Аууу, цени машала.
   
  Luxell, MacRazor и на StOrMK им се допаѓа ова.
 8. mkdboy

  mkdboy
  Intern

  79
  15
  16 Септември 2010
 9. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,685
  30 Мај 2010
  Топ боксовите што се продаваат по огласи (Facebook, Reklama5), ги рекламираат со бесплати 20.000+ канали.
  Што IP TV користат, не верувам дека купуваат за продажба ?
   
 10. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Iptv преку KODI. :)


  Sent from my иПхоне using Tapatalk
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Malkovich

  Malkovich
  Intern

  5
  3
  7 Декември 2017
  Машко
  Користат KODI и бесплатни апликации со листи кои работат ден два. Како и да е, за почеток ти е добра работа ако сакаш да се занимаваш со ова, би ти препорачал да си земеш Android Box од 2-4 GB RAM и доволно простор од 32GB ако планираш да симнуваш филмови/серии преку Popcorn. Генерално се исплати ако успееш да најдеш стабилна IPTV листа.
   
 12. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  542
  338
  28 ноември 2014
  Машко
  Јас користам 2гб со 16гб за iptv, немам проблем. Исто така мои корисници го користат тоа и е без проблем. Само за iptv, Коди. Лично, не ми треба за нешто повеќе. Можам да дадам препорака за бокс кој јас го користам https://www.aliexpress.com/item/32898416703.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dMQzjFK
   
 13. spytronicmk

  spytronicmk
  Intern

  32
  12
  4 Август 2017
  Земи Xiaomi Mi Box нема да згрешиш, одличен е за IPТV, YouTube,Popcorn.
   
 14. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
 15. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  522
  357
  22 Март 2016
  Машко
  Може да се користи М3u формат на листа?

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
 16. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,524
  11 Декември 2008
  Машко
  Нечинат ефтините боксови, колку корисници ми кажале дека сликата била катастрофа на бокс во споредба директно на смарт тв со апликација смарт иптв. Од андроид барем Amazon Fire Stick 4k или Mi Box S.
   
 17. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  542
  338
  28 ноември 2014
  Машко
  Гледав филм во 4К префрлен дирекно на него. Не сецкаше, исто така на 4К телевизор. Поддржува 4К резолуција.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 18. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  542
  338
  28 ноември 2014
  Машко
  Можеш. Секако... На Smart Iptv гледам јас.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На kristijan_m75 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Прашањето ми беше за IPTV листа со програми во висока резолуција.
   
 20. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Вакви боксови ни на душман не би му препорачал.
   
  На goran_oh и olikomerc им се допаѓа ова.
 21. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
  Затоа што се спори или?
   
 22. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  542
  338
  28 ноември 2014
  Машко
  Немав проблем ни со 4К канали, ни со филмови. Сосема океј.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 23. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Па да и тоа шугаво данлиско полошо не може да биде :D
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 24. krema

  krema
  Professor

  10,127
  9,738
  24 Јуни 2009
  Машко
 25. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,038
  568
  12 Април 2013
  Машко
  Зар сварно мислиш 4к резолуција се тие иптв канали :D
   
  На goran_oh и moongose им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...