1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Rikimaru, 10 Август 2016.

 1. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,301
  1,039
  2 Јануари 2012
  Машко
  RE7 не работеше, и да проблем е стар процесор ако не ја пушта играта, а ги пушта сите други можни игри што постојат. А исто е и проблем што има решение, пачуван беше на RE7 и на некои COD игри.
   
  Последна промена: 18 Февруари 2019
 2. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  604
  483
  14 Декември 2013
  Машко
  А со Forza Horizon 4 што ќе правиме?
   
 3. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,299
  2,353
  9 Февруари 2011
  Ќе.ја кракниме малу попосле м.
  Стрпи сѐ... !1?
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,162
  3,502
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Исто, ме нервира демоно од почеток што се почнува. А топ е играта.

  Испратено од Pixel 3 XL преку IT.mk форум апликација
   
 5. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,800
  5,573
  21 Јануари 2009
  Решението е дополнително да се малтретираат девелоперите за стари машини?
  Пред 2 и пол години кога излезе No Man's Sky јас го имав истиот проблем за Феномот, реално се изнервирав малку но и се помирив брзо, а ти се жалиш сега во 2019...
  Така да уште веднаш паѓа у вода сите можни игри што постојат (мада мислам дека ја пачнаа и No Man's Sky) а сигурно има и други игри.
  Тешко таа, таа е на тоа Microsoft UWP срањето или како и да се викаше.
   
  Последна промена: 18 Февруари 2019
 6. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,301
  1,039
  2 Јануари 2012
  Машко
  Во сите можни игри спаѓаат и печуваните. Не се жалам само прашав дали и сега го имаат истиот проблем или работи RE2 сега да знам дали да ја симнувам или не.

  Патем Apex Legends ја печуваа и сега се појавува нотификација дека Феном не подржува SSE 3.0, а уствари подржува и проблем се 4.1 и 4.2. Не знам колку е комплицирано решението да се имплементира, но интел има емулатор за овој проблем кој го имаше и на некои нивни постари процесори (со ова ја изиграв RE7).
   
 7. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,800
  5,573
  21 Јануари 2009
  Yesterday I played a demo on my AMD Phenom 955 @, 8 GB RAM and GTX 1050 Ti 4 GB. The game worked at high settings in FULL HD resolution, and the speed of the game was at the level of 60-81fps. I think that CAPCOM learned from his error with RE7 regarding the implementation of SSE 4.1 features :)
   
  На freeman и DarthJe5us им се допаѓа ова.
 8. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  288
  505
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Падна Метро :)
   
  Gaston, MasteR_#0, ТАТА_МАТА и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,560
  1,654
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Веќе ми е 10% купена :)
   
  На Vlecka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  458
  381
  26 Јуни 2012
  Машко
  Metro Exodus [CPY]

  На замунда 50,73GB
   
  На STEFF, Gaston, MasteR_#0 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,922
  6,615
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
 12. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,560
  1,654
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Веќе се гејма, нот бед. Само што не е Metro Exodus, туку е Железници Exodus.
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,800
  5,573
  21 Јануари 2009
  [​IMG]

  hhhh
   
  На Nightingale му/ѝ се допаѓа ова.
 14. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,677
  3,055
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  како малку сидери да има, ~ 1.4МВ во секунда ми симнува. ќе потрае, ама од утре ќе има шо добро да се игра, ме интересира каква е :)
   
 15. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,560
  1,654
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Златни IP torrents 11 MB/s после неколку минути од прикачување :D
   
 16. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Now available on CPY Launcher :D
   
  tupacan, ileste и на Avid им се допаѓа ова.
 17. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,560
  1,654
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Се појави и Far Cry - New Dawn на CPY launcher.

  Нека го смени некој насловот на темава :)
   
  На Goran27 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  Изненадувачко, на CODEX е... :D

  Како што е тргнато, под недела дена им се кракнуваат игриве на Denuvo. Дечкиве ќе почнат да си ги менуваат резумињава на linkedin :)

  Edit:

  [​IMG]

  :D
   
 19. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,800
  5,573
  21 Јануари 2009
  Far.Cry.New.Dawn-CODEX
  pew pew
   
  Fredy, spiritBreaker, Mao и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  267
  303
  5 Јануари 2014
  Машко
  Life.Is.Strange.2.Episode.2.Rules-CPY
  18.3GB
   
  Fredy, -={K-O-R-U-N}=- и на Avid им се допаѓа ова.
 21. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  831
  2,130
  12 oктомври 2014
  Машко
  Devil May Cry 5 Cracked-Sam2k8
  Size: 37.4 GB


  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На Goran27 и Nightingale им се допаѓа ова.
 22. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,677
  3,055
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  New dawn е доста добра, одлична приказна, продолжување на 5ката...
   
 23. Nightingale

  Nightingale
  On your way to fame

  618
  525
  28 Јануари 2014
  [​IMG]

  Ауууу... многу бе...
  Иначе да појаснам, оригинално exe без денуво беше ликнато и направен е бенџмарк со и без денуво, технички играта не е кракната :)
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Ganci Mandela

  Ganci Mandela
  Intern

  12
  2
  9 Септември 2016
  Машко
  А сте слушнале за Wounded? Како што знам играта е од македонски девелопери и доста солидна ама не сум фан на хорор. Сепак вреди да се проба! Ја има за 10еур на Steam.
   
 25. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  111
  81
  21 oктомври 2014
  Машко
  А Wounded ли е Denuvo игра што чекаш да биде кракната бе море?
   

Сподели

Вчитување...