1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
-={K-O-R-U-N}=-
Зачленет:
6 ноември 2012
Мислења:
1,614
Допаѓања:
1,708
Поени од трофеи:
502
Пол:
Машко
Роденден:
7 Мај 1987 (Возраст: 32)
Локација:
Скопје
Занимање:
Мрежен администратор, IT, BTC

Сподели

-={K-O-R-U-N}=-

Practice makes perfect, Машко, 32, од Скопје

I want to play a game... 10 Декември 2012

  1. -={K-O-R-U-N}=-
   -={K-O-R-U-N}=-
   I want to play a game...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  7 Мај 1987 (Возраст: 32)
  Локација:
  Скопје
  Занимање:
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Processor & Cooler:
  AMD Ryzen 2700X / AMD Wraith Prism Cooler
  Storage:
  .m2 SSD LiteON 128GB / Western Digital Caviar Black 2TB 7200RPM 64MB Cache
  PSU:
  Corsair HX1000 (full modular)
  RAM:
  2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
  VGA:
  Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
  Case:
  NZXT S340 Elite
  Mouse:
  Razer Deathadder Chroma
  Audio:
  Realtek® ALC1220 OnBoard
  Monitor:
  BenQ PD3200Q 32"
  Keyboard:
  Asus Echelon Mechanical
  Motherboard:
  Gigabyte AX370-Gaming K5
  OS:
  Windows 10 Pro
  Прекар:
  KORUN
  Професија:
  IT Manager, Crypto Mining & Hosting
  Омилен цитат:
  Hello, I want to play a game...
  Музика:
  Rap, Hip-Hop, Blues, Rock
  Програмски јазици:
  C++
  Најчесто користени апликации:
  Games

  Потпис

  [​IMG]