1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
ARMac
Зачленет:
2 oктомври 2010
Мислења:
6,476
Допаѓања:
7,467
Поени од трофеи:
2,207
Пол:
Машко
Роденден:
23 Март 1982 (Возраст: 38)
Веб-страна:
Локација:
Скопје
Занимање:
Курајбер

Сподели

ARMac

Орган, Машко, 38, од Скопје

Папуча лева, папуча десна. Бос. 18 Септември 2014

  1. enterprise
   enterprise
   Здраво Друже, гледам бараш графичка картица, имам за продавање Radeon 7750 1 GB GDD5, доколку си заинтересиран ПП.
  2. GokoMKD
   GokoMKD
   Здраво Другар, дали може да ми пратиш Јузер/пасс за http://knigi.mkdbooks.com/
   Фала ти
  3. ARMac
   ARMac
   Папуча лева, папуча десна. Бос.
  4. Sladjanak
   Sladjanak
   Sosema slucajn,prebaruvajki po koj znae koj pat slobodni rabotni mesta za mrezni specijalisti,naletav na eden Vas star blog i se resiv da Ve pobaram.
   Sin mi zavrsi Cisco akademija vo Aleksandrija i mu bese vetuvano rabota no od togas pominaa godini a rabota se uste vo taa oblast nema.Dali bi mozel da mi posocis firmi sto rabotat so toa i sto imaat potreba od takov kadar.
   Pozdrav,
   Sladjana
  5. ARMac
  6. ARMac
   ARMac
   Пуштајте ПП за јузер/пасс пошто вака не гледам а ПП ми стига на тел.
  7. ARMac
   ARMac
   Може ќе ти пратам попосле. Моментално јадам чорба од пеќурки.
  8. Ata
   Ata
   Prati mi ussr i pass.
   Dali moze da uploadiram moi knigi?
  9. petre.dimov
   petre.dimov
   Prati mi user i pass za serverot. Moze da stavam nekoi knigi za javascipt sto gi imam.
   Fala. Pozdrav
   1. ARMac
    ARMac
    Абе не сум видел ќе ти пратам и тебе. Ретко идам во мојот профил :)
    31 Мај 2013
  10. ARMac
   ARMac
   Сањам море сањам бродовеееее и ти ме стихови, због тебе прогонеееее
  11. rembrandt
   rembrandt
   zdravo, imam problem so mojot skolski edubuntu lap top...nesto cepkav i izgleda sum napravil belja, ne mi otvara niedno video preku internet, na nekoi mi pisuva da go nadgradam adobe flash pleerot...nemoze da se nadgradi posto ne instalira niedna programa nadvor od tie sto si gi ima vo nego....kako da ja isparav rabotava? ako znaes pomagaj, se nerviram, nisto nemozam da pustam
  12. ARMac
  13. petre.dimov
   petre.dimov
   Графичката има ли гаранција?
  14. KalEl
   KalEl
   Брат го земав процесоров и пишав дека го продавам 1500 одма се напнаа момциве на форумов,еден ми дава 800 му реков дека не го давам за толку,друг ми пишал дека "1600 денари е нов Х2 5200+"ова стварно или ме ду.и,кажи ми ти што мислиш најреално колку да му барам јас пишав нова цена 1200 и мислам дека не е ОК да го дадам поевтино од таа цена,поздрав.
  15. KalEl
   KalEl
   И јас те замарам брат :) денеска највероватно ќе го земам па ако слушнеш на некој да му треба таков процесор,пиши ми и уште еднаш фала многу,поздрав.
  16. KalEl
   KalEl
   Брат ова е процесорот утре треба да го земам,за него викаше дека можам 1500 денари да го продадам или овој е некој друг потапа,поздрав.

   П.С извини што тука ти опнав толкава слика,не примаш ПП па незнаев каде да ти ја пратам,види и бриши ја :)

   [IMG]
  17. ARMac
   ARMac
   Море што не се јавиш кога си во скопје кафе да пиеме некад. Што ни умре форумов ни умре ама незначи дека една кафана неможе да напраиме :) таман да затопли малце да можеме да пушиме. А иначе го сменив тој бројот 075 овој ми е сега 078447705
  18. salt
   salt
   zdravo nesto mi e mnogu poznato imevo!
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  23 Март 1982 (Возраст: 38)
  Веб-страна:
  https://androgaming.com/
  Локација:
  Скопје
  Занимање:
  Курајбер
  Processor & Cooler:
  R7 2700x
  Storage:
  Samsung 970 EVO NVMe
  PSU:
  Corsair VX 450W
  RAM:
  16GB Kingston HyperX Fury 3200
  VGA:
  XFX Radeon RX 580 - 4GB
  Case:
  Deepcool Steam Castle
  Mouse:
  Bloody v7
  Audio:
  E sea....
  Monitor:
  Benq GW2480E IPS
  Keyboard:
  Dell
  Motherboard:
  Gigabyte B450 AORUS ELITE
  OS:
  Windows 10 Pro
  [​IMG]

  Потпис

  [​IMG]
  [​IMG]