1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Enigma
Последна активност:
3 Јуни 2020 во 09:30
Зачленет:
1 Септември 2012
Мислења:
1,089
Допаѓања:
507
Поени од трофеи:
375

Ги следи 1

Следачи 2

Пол:
Машко
Роденден:
Август 19
Локација:
Бутел
Занимање:
IT филозоф

Сподели

Enigma

On your way to fame, Машко, од Бутел

Enigma последен пат беше виден (како):
3 Јуни 2020 во 09:30
  1. На профилот на Enigma сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  Август 19
  Локација:
  Бутел
  Занимање:
  IT филозоф
  Processor & Cooler:
  Intel Pentium G4560 3.5 GHz
  Storage:
  Samsung 850 EVO 250GB / WD Caviar Blue 500GB
  PSU:
  MS 600W
  RAM:
  Kingston 8GB DDR4 2400 MHz
  VGA:
  ASUS PH GTX 1050 Ti 4GB
  Case:
  MS Monster
  Mouse:
  Genius
  Audio:
  Delux
  Monitor:
  ASUS VW195S
  Keyboard:
  Delux
  Motherboard:
  ASUS H110
  OS:
  Win 10 Pro 64-bit
  Прекар:
  Милош
  Професија:
  Средношколец
  Омилен цитат:
  Глуп...
  Програмски јазици:
  C++
  Најчесто користени апликации:
  Call of Duty 4
  Call of Duty: Black Ops
  GTA IV
  GTA: San Andreas
  Google Chrome
  Mozilla Firefox
  Омилен спорт:
  Фудбал, кошарка
  Интереси:
  Гејмање и учење... се заебавав за последното...