1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Rikimaru, 10 Август 2016.

 1. highflyer

  highflyer
  Gaining Experience

  243
  172
  3 Јануари 2010
  Машко
  Ај шо ја испромовира , ама тоа го направи у тема за кракнати игри

  Испратено од LLD-L31 преку IT.mk форум апликација
   
 2. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  35
  24
  5 Февруари 2019
  Машко
  Forza Horizon 4, ама изгледа џабе чекам :(
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ganci Mandela

  Ganci Mandela
  Intern

  12
  2
  9 Септември 2016
  Машко
  Хахахах не не само сакав малце да им го прочујам името ама после тоа го видов насловот
   
 4. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  108
  77
  17 oктомври 2016
  Машко
  После си го видел насловот?? Добро е што не го направи тоа во тема за хардвер на пример.
   
 5. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,944
  5 Јули 2013
  Не сум во тек, но ме интересира - дали Need For Speed 2015 некогаш беше успешно кракната? Ми остана енигма таа игра.
   
 6. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  279
  228
  19 ноември 2013
  Машко
  Играта е online only, за нив крак нема.
   
 7. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,846
  3,944
  5 Јули 2013
  :alien:online only? Значи немав појма за ова :speechless: Фала.
  Иначе, знам дека за WoW има пиратски сервери, за оваа изгледа не вредело :)
   
 8. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  279
  228
  19 ноември 2013
  Машко
  Секое правило има исклучоци :D но претежно игрите од овој тип немаат крак.
   
 9. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  712
  643
  31 Мај 2011
  Фати Forza Horizon 4 играј, за first time subscribers $1 е Game Passот, ја добиваш форца и уште многу игри со xbox game passот за месец дена. Само мора некој со Xbox да ти го активира passот од кај него, на PC не дава пошто нема за во наш регион да платиш. А само со United States го покажува passот за купување. Освен ако немаш америчка картичка, или пак ко што реков, некој со Xbox да се логира на MS акаунтот твој(треба да имаш payment method ставено веќе, и адреса во америка, валидна, сосе зип код и state точен, и наша картичка можеш вака), и да ти го земе game passот. После тоа само од ново отвараш MS store на PC, и ја симнуваш форца.

  И ја бев мераклија на NFS да ја играм, ама online only се скоро сите од поновиве. Ова да не беше $1 за first time, немаше ни да ја пробам. А одлична игра е. Само џојстик обавезно/волан. И гасење driving aids, се разбира :)
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,018
  6,843
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Како бе FH4 чекаш, се е онлајн. Одврзи ќесето вреди играта.

  Или купи xbox на gamepass е одавна ставена.
   
 11. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,565
  1,663
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Downloading: Sekiro - Shadows Die Twice <3
   
  На Ficho и Avid им се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,903
  5,796
  21 Јануари 2009
 13. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,336
  1,053
  2 Јануари 2012
  Машко
  Колку што видов од играта ни кракната не би ја симнал.
   
 14. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,903
  5,796
  21 Јануари 2009
  Ова се зборови кои сакаат да ги прочитаат македонските девелопери на игри кои ги имаме во изобилие.
  Наместо конструктивна критика.
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,336
  1,053
  2 Јануари 2012
  Машко
  Ок, да излезеше играва во 2010-2013 во периодот со сите други вакви игри како Слендермен, Амнесиа бла бла кај што едина поента е да се шеташ наоколу и да собираш премногу глупости без да умреш ќе беше веројатно ок. Ама во 2019 не поминува играва.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 16. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,565
  1,663
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Требале Battle Royal да ја направат.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  834
  2,143
  12 oктомври 2014
  Машко
  Mortal Kombat 11-FULL UNLOCKED
  Size: 60 GB

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На Toxic му/ѝ се допаѓа ова.
 18. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,565
  1,663
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Ништо не значи ова, освен дека некој ја купил играта. За некој ден би требало да има нешто.
   
 19. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,903
  5,796
  21 Јануари 2009
  STAR.WARS.Battlefront.II-CODEX
  70.36 GB
  NOTES:

  This is the game from 2017. The June 26 update did not make it into this release.
   
 20. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  279
  228
  19 ноември 2013
  Машко
  :please:
  [​IMG]
   
  На Serko му/ѝ се допаѓа ова.
 21. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,079
  3,410
  7 ноември 2014
  Машко
  Некој ден подоцна...
   
  На Jovan2389 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  939
  362
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Под итно споделувајте инфо за оваа, сакам да ја пробам пред да ја купам.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 23. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  686
  670
  22 Април 2013
  Машко
  Имаш јутјуб гемплеј, имаш ревјуа ... ова е тип на игра за конзола, сем ако си голем фан на мортал комбаЈ...
  едит- за пс4, играта држи висока цена 40+ евра од неофицијални сајтови, амазон итн. Физички диск 50+ евра, што не верувам дека наскоро ќе биде кракната.
   
 24. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  279
  228
  19 ноември 2013
  Машко
  Кракнат е Denuvo 6.0 со Total War Three Kingdoms, треба во скоро време да почнат да пуштаат кракови и за другиве.
   
 25. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  605
  484
  14 Декември 2013
  Машко
  На mihovkris и ТАТА_МАТА им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...