1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Andrei
Последна активност:
8 Јули 2020 во 02:46
Зачленет:
22 Февруари 2016
Мислења:
5
Допаѓања:
0
Поени од трофеи:
5
Пол:
Машко
Роденден:
8 Април 2001 (Возраст: 19)
Локација:
Скопје/Тафталиџе 2
Занимање:
Студент

Сподели

Andrei

Intern, Машко, 19, од Скопје/Тафталиџе 2

Andrei последен пат беше виден (како):
8 Јули 2020 во 02:46
  1. На профилот на Andrei сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  8 Април 2001 (Возраст: 19)
  Локација:
  Скопје/Тафталиџе 2
  Занимање:
  Студент
  Processor & Cooler:
  Ryzen 3 2300x @ 3.5-4Ghz / DeepCool Gamaxx 200T
  Storage:
  Gigabyte 120GB SSD / WD Blue 1TB 64Mb Cache Sata 3
  PSU:
  Cooler Master MWE 650W Bronze
  RAM:
  Kingston 16GB (2x8GB) 2666Mhz CL16
  VGA:
  Sapphire Radeon R9 270 2Gb
  Case:
  Generic
  Mouse:
  A4 X7 F4
  Audio:
  Philips SHP-2500
  Monitor:
  BenQ BL2480 / HP L1706
  Keyboard:
  Genius Scorpion K10
  Motherboard:
  Gigabyte A320M S2H-V2
  OS:
  Windows 10 x64
  Прекар:
  Шуме
  Видео:
  https://www.youtube.com/watch?v=3Nkb3g-yySs
  Програмски јазици:
  C++, Java, HTML, CSS, JS
  Најчесто користени апликации:
  Sublime Text 3, Visual Studio Code, Codeblocks, Eclipse
  Омилен спорт:
  Велосипедизам
  Интереси:
  Велосипедиизам, Автомобили, Хардвер
  [​IMG]

  Потпис

  [​IMG]