1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
blackelf
Последна активност:
15 Февруари 2019 at 17:38
Зачленет:
14 Декември 2013
Мислења:
588
Допаѓања:
448
Поени од трофеи:
265
Пол:
Машко
Роденден:
22 Јуни 1999 (Возраст: 19)

Сподели

blackelf

Gaining Experience, Машко, 19

blackelf последен пат беше виден (како):
15 Февруари 2019 at 17:38
  1. На профилот на blackelf сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  22 Јуни 1999 (Возраст: 19)
  Processor & Cooler:
  i5 4590 3.5GHz + Deepcool IceBlade 200m
  Storage:
  Toshiba 500 GB SATA 3.5 7200RPM
  PSU:
  Cooler Master B700
  RAM:
  HyperX Fury Black 3x4GB 1866 MHz
  VGA:
  ASUS GTX 960 TURBO 2GB
  Mouse:
  Bloody V7
  Audio:
  Steelseries Siberia V2 NaVi Edition
  Motherboard:
  Asus B85 Plus
  OS:
  Windows 10 64bit
  Прекар:
  blackelf
  Омилен цитат:
  "If you're afraid of your opponent, then you've already lost."
  Омилен спорт:
  Koшарка
  Јас сум Мартин и имам 17 години од кои 14 години сум пред монитор. Учам во ПТТ, струка Електротехничар по електроника и телекомуникации. Се занимавам со електроника и компјутери. Од електроника декодирам радија, клучеви, автодијагностика за автомобили, воздушни перничиња, програмирање километражи. Од софтвер имам познавање со Photoshop, Vegas Pro, Zmodeler итн. Страсен гејмер кој своето слободно време го поминува најчесто на кантер чатпат и некои други игрици а знае и да излезе надвор да се беси по обрачите. Обожавател на автомобили и мотори. Вози Audi 80 B4 1994год. и BMW R25/2 1952год.