1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Rikimaru, 10 Август 2016.

 1. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,174
  830
  1 Јуни 2016
  Па то бееееееееее од кога чекам !!

  Eдит: ЌЕ извадам ли 20 фпс на 720p со i7 4720HQ и GTX 950M 2GB ? :D
   
 2. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  593
  489
  14 Декември 2013
  Машко
  Искрено на FH3 со 960 2GB вадев 30fps 1080p. Крај краева пробај па кажи ни ;)
   
  Последна промена: 10 Август 2019
 3. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,040
  415
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Има надеж за Mortal kombat XI и Borderlands 3?
   
 4. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,195
  21 Јануари 2009
  Има
   
 5. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,040
  415
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Колку време им зема обично да одклучат денуво игра?
   
 6. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,350
  2,165
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Успеа да ја инсталираш?
   
 7. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,196
  7,114
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Да не те разочарам, ама играта е едно 70% осакатена ако е само офлајн. Немаш daily challenges, season challenges, festival extras итн.. најважно од се custom designs и готови тјунинзи исто нема пошто од онлајн ги влече.
   
 8. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,195
  21 Јануари 2009
  Секогаш е различно.
   
 9. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  593
  489
  14 Декември 2013
  Машко
  Јас ја инсталирав. Посложена инсталација од FH3 има.
   
 10. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,391
  2,484
  9 Февруари 2011
  Ќе си ја симнеш FitGirl Repack и поедноставна инсталација здравје.
   
 11. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  593
  489
  14 Декември 2013
  Машко
  Кога ја кракнаа немаше FitGirl..
   
 12. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,174
  830
  1 Јуни 2016
  Имаше заебана инсталација таа на piratebay.
  Таа на замунда беше next next install.
   
  На blackelf му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,195
  21 Јануари 2009
  Па они брзо вадат репакс.
   
 14. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  593
  489
  14 Декември 2013
  Машко
  После 4 дена извадија... Кога видов на crackwatch.com дека ја кракнале одма ја пуштив да се симне.
   
 15. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,099
  3,446
  7 ноември 2014
  Машко
  Мислам дека главниот проблем е со AI-то, не функционира добро офлајн. Инаку имате Game Pass од Microsoft - 5 долари за 3 месеци, ја има таму стандардната верзија на FH4, па можеби така е најдобро.
   
 16. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,195
  21 Јануари 2009
  M8S M8S M8S
  Gears.5-CODEX
   
  На TylerMkD, vlavot, -={K-O-R-U-N}=- и уште 3 други им се допаѓа ова.
 17. Serko

  Serko
  Gaining Experience

  79
  125
  30 Август 2018
  Машко
  Gears 5 не е заштитена со Denuvo.
   
 18. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,195
  21 Јануари 2009
  Да, ама темава беше креирана на времето кога Denuvo беше примарната заштита која тешко се пробива.
  Сега се излезени нови и/или апдејтирани заштити кои се тук-таму со слична тежина ко Denuvo, така да јас темава ја разбирам како поле за постирање на игри кои не се easily crackable.
   
  На omegaRED и Goran27 им се допаѓа ова.
 19. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Дефф gears of war серијалот еден од најдобрите за coop кампања split/screen.
  Ја симињам и почнуваме со шурата.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 20. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,195
  21 Јануари 2009
  Не знам баш колку е тоа можно со верзијата од CODEX.
   
 21. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Gears of war 4 без проблем сплитскрин 2к резолуција по 1080 на двајца, сон


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 22. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Red Dead Redemption 2 releases for PC on November 5, on Rockstar’s own launcher and the Epic Games Store. A Steam version is coming in December.
   
  На MarijanMK и Gaston им се допаѓа ова.
 23. Anungunrama

  Anungunrama
  Intern

  55
  48
  5 Февруари 2019
  Машко
  Мерак system requirements за RDR 2 :) Сеа уште да ја кракнат за недела-две од искачање :D
   
 24. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  290
  242
  19 ноември 2013
  Машко
  Да не се мачите да барате :D

  Minimum specifications:
  OS: Windows 7 - Service Pack 1 (6.1.7601)
  Processor: Intel Core i5-2500K / AMD FX-6300
  Memory: 8GB
  Graphics Card: Nvidia GeForce GTX 770 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
  HDD Space: 150GB
  Sound Card: DirectX compatible

  Recommended specifications:
  OS: Windows 10 - April 2018 Update (v1803)
  Processor: Intel Core i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X
  Memory: 12GB
  Graphics Card: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB
  HDD Space: 150GB
  Sound Card: DirectX compatible

  On-topic:
  Се чека Ghost Recon Breakpoint
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,195
  21 Јануари 2009
  Скоков на игриве од макс 70-80 стигна до 120 а па за онаа кало дјути нешо 175гб пишува лол...
   

Сподели

Вчитување...