1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за хостинг провајдер

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од M.Pix, 23 oктомври 2019.

 1. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  555
  361
  2 Март 2010
  Машко
 2. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  761
  2,536
  27 Јануари 2014
  Машко
  Да, за 2 долари месечно. Плеск е бесплатен.
   
 3. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,251
  853
  8 Мај 2010
  Машко
  Евтини пакети имаат, како се со поддршка? оценка од 1 до 10?
   
 4. LaLi

  LaLi
  Gaining Experience

  322
  204
  3 Февруари 2010
  Машко

  За 2 долари не верувам дека има cpanel ? да не си грешка
   
 5. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  761
  2,536
  27 Јануари 2014
  Машко
  Грешка сум. 2 долари за локација во уса плаќам, а цпанел 6 долари на 50% попуст инаку е 12. Сум ги збркал цените.

  Чиста 10ка. На претходните хостинзи имав ботови од индија, ова ми дојде екстра. Брзи се, супер комуникација, ќе ти излезат во пресрет за што и да треба.
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. vision

  vision
  Intern

  35
  13
  17 Април 2010
  Работев со нив 2017г. (Contabo)
  Не се лоши, Германци се, конкретни :)
  upload_2020-4-13_16-10-4.png
   

  Прикачени датотеки:

Сподели

Вчитување...