1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,271
  1,718
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  ++ за @DonFrozex , перфектна соработка, телефонот е бомбона :cool:.
   
  На DaVoRkNe и DonFrozex им се допаѓа ова.
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,466
  12,641
  2 Август 2012
  Машко
  ++, 5 ѕвезди и едно огромно благодарам за @Sephiroth
   
  На Sephiroth му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  436
  1,304
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Супер искуство и муабет со @gokica +1
   
  На Fatal1ty_ и gokica им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,507
  25,572
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Позитивно искуство со @mimica (Барам web designer) Профи веб дизајнер. Работи светски а наплатува македоснки. :)
   
  На mimica, damil, DonFrozex и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gokica

  gokica
  Модератор

  8,464
  10,427
  13 Јуни 2009
  @ivan1500 другар господ здравје да ти дава.

  Дечко на место. Се како што беше договорено. Сто пати ми се јави и пиша пред и по продажбата за сета да е наредена. Препорачувам соработка! Ретки се вакви луѓе на денешницава.
   
  На omegaRED, StalkeR, gOJDO и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,330
  981
  3 Декември 2008
  Машко
  +1 За @Costigan_Jr. Според договорено и на лице место. Во ПЦ-то легна Asus Xonar D2X. Благодарам.
   
  На Costigan_Jr и krema им се допаѓа ова.
 7. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,309
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
  Веќе е познато дека е ептен поштен и има одлични цени и производи но сепак +100 за @Pane24

  Исто така +100 за @JunkieMKD - не само што е најснабден со ретро делови, исто така е доста reliable у наоѓање ствари и договара одлични цени! Не можам да препорачам доволно! Исто така е ептен доверлив и врши милијарда услуги секоја недела на најразни членови од форумов. Препорака до админите да му доделат значка за проверен огласувач.
   
  На ARMac, Pane24, StalkeR и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,330
  981
  3 Декември 2008
  Машко
  Позитивни искуства со @Lazarko, @b.a, @toshex и @krema во неколку наврати. Дечките се супер. @toshex ти благодарам другар, титулата ми е веќе доделена :p
   
  На ARMac, b.a, gOJDO и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  970
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  Позитивно искуство со @CyberTm , си купив процесорче и топ е. Наредниот пат ќе си купам и рам од него. +
   
  На ARMac и CyberTm им се допаѓа ова.
 10. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,288
  701
  9 Мај 2012
  Машко
  Голема благодарност за @gOJDO за припомош и пресрет за разни ПЦ компоненти да составам ПЦ


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  Dinamit, gOJDO и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,763
  3,213
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  @gOJDO е супер чоек и јас можам да потврдам во појќе наврати. Да е забаено, ама не е забораено :)
   
  На gOJDO и GGTT1 им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,423
  13,523
  23 Јануари 2008
  Манга
  Бев во Свирипичино и ја земав матичната. Утре ти ја носам.
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 13. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  385
  298
  1 Февруари 2017
  Машко
  Последна промена: 2 Август 2019
  На Pane-G и gOJDO им се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,612
  4,550
  23 Јуни 2015
  Машко
  Гојдо Компјутерс Лимитед
   
  На gocetan, gOJDO, olikomerc и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,448
  10,319
  23 oктомври 2012
  Машко
  More like gOJDO Computers UNLimited!
   
  gOJDO, olikomerc, GGTT1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  577
  972
  16 Јануари 2016
  Машко
  Мене пак ме интересира што означува S-то од "PS od gOJDO COMPUTERS"?
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Avid

  Avid
  Guru

  4,165
  6,204
  21 Јануари 2009
  Печатна грешка од премногу возбуда.
  PC требало да биде секако.
   
  На -={K-O-R-U-N}=-, gOJDO, Oktar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 18. Avid

  Avid
  Guru

  4,165
  6,204
  21 Јануари 2009
  Него со клима уредите и метрите квадратни у потписот што правиме xD
  sry дупли пост
   
  На esquimaux му/ѝ се допаѓа ова.
 19. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  385
  298
  1 Февруари 2017
  Машко
  средено:)
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 20. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  385
  298
  1 Февруари 2017
  Машко
  Ps4 ке земав ама @gOJDO ме премисли за PC:)
   
  На gOJDO и Pane-G им се допаѓа ова.
 21. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,288
  701
  9 Мај 2012
  Машко
  И со право е за ПЦ , и јас за малку Пс4 ама за ПЦ каде каде повеќе добиваш


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,057
  3,130
  2 Септември 2012
  Машко
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,448
  10,319
  23 oктомври 2012
  Машко
  Ја користам оваа прилика да кажам дека @pcdownside е релативно ОК момак :D
   
  На Avid и pcdownside им се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,577
  3,515
  11 Декември 2008
  Машко
  + за @AleksandarCaki , одлична и брза комуникација, ми ја пушти графичката по карго вчера на поверење, денеска му пуштив пари на сметка.
  Топ спакувана во ќеса, па во оригинална кутија, па и целофанче на крај :D како ново од продавница.
   
  gOJDO, mnikolce и на AleksandarCaki им се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,816
  1,654
  22 oктомври 2012
  Машко
  На CyberTm му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...