1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам - ASUS Xonar D2X

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Costigan_Jr, 17 Март 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  АSUS Xonar D2X 7.1 PCI-E
  - Спецификации
  Audio Interface
  PCI Express
  Chipset Audio Processor :ASUS AV200 High-Definition Sound Processor (Max. 192KHz/24bit)
  Output Signal-to-Noise Ratio (A-Weighted) (Front-out) :
  118 dB
  Output Signal-to-Noise Ratio (A-Weighted) (Headphone-out) :
  118 dB
  Output THD+N at 1kHz (Front-out) :
  >0.0004 %(-108 dB)
  Frequency Response (-3dB, 16bit/44.1KHz input) :
  10 Hz to 46 KHz
  Output/Input Full-Scale Voltage :
  Unbalanced Output : 2 Vrms (5.65 Vp-p)
  Analog Playback Sample Rate and Resolution :
  44.1K/48K/88.2K/96K/176.4K/192KHz @ 16bit/24bit
  Analog Recording Sample Rate and Resolution :
  44.1K/48K/88.2K/96K/176.4K/192KHz @ 16bit
  S/PDIF Digital Output :
  44.1K/48K/88.2K/96K/176.4K/192KHz @ 16bit/24bit
  S/PDIF Digital Input :
  44.1K/48K/88.2K/96K/176.4K/192KHz @ 16bit/24bit
  ASIO Driver Support :
  44.1K/48K/88.2K/96K/176.4K/192KHz @ 16bit/24bit
  Dolby® Technologies : Dolby® Digital Live/Dolby® Headphone /Dolby® Virtual Speaker /Dolby® Pro-Logic II
  DTS® Technologies : DTS Interactive Encoder/DTS Neo : PC technologies
  4 x 3.5 mm jack (1/8") (Front out/Side out/Center-Subwoofer out/Rear out)
  Analog Input
  2 x 3.5 mm jack (1/8") (Line-in/Mic-in)
  Digital
  1 x S/PDIF out (1 x Coaxial)
  1 x S/PDIF in (1 x Coaxial)
  1 x MIDI in/out
  1 x Aux in (4-pin header)

  light1-800.jpg

  Во одлична состојба, 100% функционална. Купена е од член на форумов, користена 3 години. Се продава бидејќи ќе купувам засебен музички систем и немам потреба од звучна карта.

  Цена - 4500 денари.
   
  Последна промена: 17 Март 2019
  На Luxell, Garfield', Lazarko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  Нова цена - 4000 денари, ми делува како реална цена со оглед на моменталната понуда на пазарот.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  DeJaVu

  DeJaVu
  On your way to fame

  524
  636
  21 ноември 2010
  Машко
  D2x ли е? пошто оваа на сликиве е D2/PM , на PCI слот.Да не се збуни некој.
  Иначе одлична картица, ја имам со години и сеуште ја користам D2/PM. Во амц околу 10ина илјади памтам беа кога излегоа, така да по мене реална ти е ценава.
  Не ми се ни прави апгрејд на пц ради неа :), пошто нема нешто избор на плoчи за 8-9 генeрација интел со PCI (освен една асус во сет што ја гледам)
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  Да, убаво што забележа. Кога гуглав слики, овие ми се видоа како претставителни, а пребарував D2X. Како ми даде резултат од визуелно идентична карта не знам...а не знаев ни дека постои таква на PCI.... Човек учи додека е жив :D

  Иначе, погледни го ова. Го нарачав, чекам да стигне. Ќе правам тест со X-Fi карта на PCI. Ако функционира убаво, ќе и направам екстерна кутија(3D принт), нешто фенси за на работна маса, да ја личи :)
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  Цената не е фиксна, примам понуди во ПП.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
 7. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  Резервацијата е откажана. Звучната е повторно на продажба. Цената останува иста.
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  нова цена 3500 денари.
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  Велигденски попуст , нова цена е 3000 денари. После празниците оди по старата цена.
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  Bump
  Цената за 2 дена ќе се врати на старата вредност
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
 12. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  Rezervirana
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  резервацијата е откажана од членот
  картата се враќа на продажба
  цена 3300 денари.
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
 15. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  цена 3000 денари
   
 16. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  2700 денари фиксно
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
 18. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  последна, фиксна цена - 2500 денари.
   
 19. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,847
  3,883
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер

Сподели

Вчитување...