1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
gokica
Последна активност:
7 Јули 2020 во 11:40
Зачленет:
13 Јуни 2009
Мислења:
8,578
Допаѓања:
10,741
Поени од трофеи:
2,342

Сподели

gokica

Модератор

N/A 16 oктомври 2013

gokica последен пат беше виден (како):
7 Јули 2020 во 11:40
  1. Avid
   Avid
   Значи не зафркавај, нема казнени поени, директен бан.
   Не може за „грев еден“ по пп да добијам 7-10 дена бан а друг за пишување ЈАВНО „мочко, дебил, глуп“ и што друго да добива само казнени поени.
   Ако ти не можеш бан, воспостави контакт со „Калчо“ и договорете се.
   1. gokica
    gokica
    Не знам за кој пост се работи но јас сум сигурен дека имало претходно „високи стартови“ кон членови од твоја страна односно банот бил резултат на некаков континуитет. Секој заслужува втора шанса како и ти. Инаку слободно обрати се кај кој сакаш друг од администрацијата за дополнителни консултации.
    6 Март 2016
  2. gokica
  3. gokica
   gokica
   колку што знам ќе биде активен бесконечно но нема да може да се ажурираат антивирусните дефиниции нити енџинот ако не се продолжи лиценцата.
  4. pavle
   pavle
   имам активен eset smart security 5 антивирус, не ми бара ажурирање, како да знам до кога е активен, кога и како да го ажурирам?
  5. Crypter
   Crypter
   Едукативно enough? На вакви хакови мислев ;)

   Патем, некако празен ви е малце форумов кога станува збор за практични хакови и слично, и онака имам тон туторијали по други формучиња ќе ставам по нешто слично...
   1. gokica
    gokica
    Да. Пред се станува збор за област која е во такаречи сива зона и треба многу претпазливост. Многу малку фали некој да не стави на тапет или да падне тужба. Со нетрпение ги очекуваме твоите туторијали и повторно ќе речам да бидеме внимателни.
    30 Април 2012
   2. Crypter
    Crypter
    еМагаре, ако си чул за формуов ондак претпоставуваш што хакови имам пишувано. Ќе гледам да ги адаптирам и да ги направам едукативни колку се може, само да знаеш дека ќе се на граница со нелегалното.
    30 Април 2012
   3. gokica
    gokica
    Не сум видел твои содржини претходно. Баш ќе пробам да прочитам некои од нив штом најдам време.
    30 Април 2012
  6. gokica
   gokica
   Ти благодарам за инфото и видеото. Навистина импресивно во поглед на ТВ. Јас имам T220 и точно знам што овој монитор може да понуди. Најдов уште едно парче останато па сакав да го земам. Ме двеуми само што ми го даваат скапо па сакам да разгледам подобро што се нуди од страна на монитори за да проценам како да постапам. Фала ти многу уште еднаш.
  7. vlavot
   vlavot
   Гокица, супер е, немам мртви пиксели, имам ги сите дигитални телевизии ги фаќа од телекабел сите. Особено ХД програмите се стакло, е сега аналогната телевизија знаеш како може да биде, еве ова е снимка од порано кога го земав мониторот 720п програми и 1080и од телекабел, далинското убаво фаќа, до сега немам поплаки. Се надевам така ќе продолжи. Сега со новава конфигурација, играм игри на ХД и WOoow, кој не играл 1920x1200 или x1080 се на фул и high не знае што е игра :)
  8. psyside
   psyside
   Фала друже :)
  9. psyside
   psyside
   Аха ок значи треба да давам репутација на бајати постови само за да вратам со иста мера, се разбира дека и твоите постови содржат вредни информации и интересно е да се читаат во најмала рака. Како што кажав на Технологија форумот, задоволство е да се дели форумот со корисници како тебе, поздрав друже :bravo:
  10. psyside
   psyside
   Незнам стварно што е со мојов акаунт, еве ни на Зоран не можам да му дадам репутација, како и да е фала за онаа шо ми ја додели ти :)
  11. AlexM
   AlexM
   :D примен поздравот повели на кафе на Широк Сокак anytime you like ;) Поздрав
  12. psyside
   psyside
   Фала на репутацијата друже, поздрав :)
  13. psyside
   psyside
   Нема проблем друже у секое време, поздрав :)
  14. psyside
   psyside
   Не ми се верува али Макпетрол би направилe нарачка, (сигурен сум) иначе не велам за сега, за некоја година кога ќе му дојде време, кога ќе решиш да се подновиш здравје боже.

   http://www.htmlvalidator.com/CSEForum/viewtopic.php?f=6&t=921

   Повели малце повеќе инфромации :)

   http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1275291737

   http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2311h.htm
  15. psyside
   psyside
   Хехех U2410 е малце солен али има многу ефтини 23 за некои 300 евра лудило монитори со IPS панел и добра контрола на квалитет, да си имаш у план за иднина :)

   Фала за репутацијата.
  16. psyside
   psyside
   Благодарност за убавите зборови. Ќе се обидам немa гајле, поздрав :)
  17. psyside
   psyside
   Друже незнам што е работава, ама веќе подлг период само на тебе неможам репутација да ти давам, а видов најмалце 3/4 поста за кои сакав во последниве неколку месеци. Ми вика демек мора на друг да дадам првин, па давам и без врска на некои и пак неможам! проклет систем :(

   Како и да е поздрав! јас сум малце неактивен периодов но сепак не го заборавм форумoв. Поготово заради тебе, Сале, Гојдо и уште неколку членови :)
  18. psyside
   psyside
   Само да те поздравам и да се заблагодарам за репутацијата :)
  19. PilGriM
   PilGriM
   Hello...тежок ми е новиов дизајн, никако да се снајдам, а и работата ме уби последниве 2 недели
  20. RagingDemon
   RagingDemon
   Откако ке го инсталираш ке го засакаш. ;)
  21. RagingDemon
   RagingDemon
   Не иде ХД5ххх со XP. :)
  22. gokica
   gokica
   Извини за задоцнет одговор но немав проверено пм подолго време. Значи не знам кој софтвер го користиш но кај мене timeshift се подесува во settings во програмата, значи таму кај што имам опции за стирање на аудио, видео, канали, систем пал б и сл.
  23. ekonomist
   ekonomist
   Друже да те прашам, таа опција timeshift... кај можам да ја најдам. Јас немам проблем со радиото, туку сликата и аудиото за тв-програмата не се баш на иста фреквенција.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Processor & Cooler:
  i7 2600K & Noctua NH-D14
  Storage:
  Samsung 850 Pro 256GB
  PSU:
  Cooler Master V850
  RAM:
  16GB 1333Mhz Kingston Value
  VGA:
  ASUS Strix RX570 OC
  Case:
  HAF 932
  Mouse:
  Logitech G502 Proteus Core
  Audio:
  ASUS Xonar ST
  Monitor:
  Dell UP3216Q
  Keyboard:
  Logitech K800
  Motherboard:
  ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
  OS:
  Windows 7, 8 & 10
  Прекар:
  Гокица