1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
gremlin
Последна активност:
29 Мај 2020 во 11:34
Зачленет:
18 oктомври 2009
Мислења:
2,414
Допаѓања:
1,872
Поени од трофеи:
812
Пол:
Машко
Локација:
Скопје
Занимање:
IT

Сподели

gremlin

Practice makes perfect, Машко, од Скопје

gremlin последен пат беше виден (како):
29 Мај 2020 во 11:34
  1. Marjan Talevski
   Marjan Talevski
   Zainteresiran sum za RAM-ot za laptop, jas sum od Bitola, pishi mi poraka da se dogovorime.
  2. Gaston
   Gaston
   Druze, zirni PP ako sakas
  3. Stru4nak
   Stru4nak
   Ќе ти се јавам после 3 сатот ќе се договориме дали е исправна целосно картичката ?
  4. Stru4nak
   Stru4nak
   Ти пишаф пп
  5. undergrounde
   undergrounde
   Брат имам две нови плочки Кингстон 2x1gb 800mhz ddr2, да ти ги дадам нив + 800 денари ќе завршиме ли работа
  6. undergrounde
   undergrounde
   Брат денеска нема да можам да дојдам, испадна нешто непредвидено, ако ти се брза продај ја, ако не ти се брза јас ќе дојдам деновиве и ќе средиме
  7. psyside
   psyside
   Друже од Куманово да не си?
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Занимање:
  IT
  Processor & Cooler:
  AMD RYZEN 5 2600 @4.0Ghz / MSI Frozr L
  Storage:
  SSD Samsung 970 EVO 500GB
  PSU:
  EVGA SuperNova G3 750W
  RAM:
  16GB DDR4 Gskill FlareX 3200Mhz CL14
  VGA:
  Sapphire RX 5700 XT Nitro+
  Case:
  CoolerMaster Master Case 5 Pro
  Mouse:
  SteelSeries Sensei
  Audio:
  Realtek :D
  Monitor:
  25" ASUS MX259
  Keyboard:
  Gigabyte Force 7
  Motherboard:
  MSI X470 Gaming Pro
  OS:
  Windows 10 Pro 64Bit
  Професија:
  IT
  Омилен цитат:
  You're never fully dressed without a smile
  Видео:
  http://www.youtube.com/watch?v=GDEFuG30FYg
  Програмски јазици:
  SQL
  Најчесто користени апликации:
  Valve Steam :)
  Омилен спорт:
  e-sports
  Интереси:
  DOTA2
  ИТ ентузијаст со пасија за ПЦ хардвер ...