1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,262
  13,200
  23 Јануари 2008
  Манга
  +1 @Pane24 одлични чорапи од бамбус што не смрдат...веќе не мијам нозе
   
  На dejan_str, bicikle, 1zzy_st и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,807
  1,646
  22 oктомври 2012
  Машко
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,822
  3,935
  5 Јули 2013
  +1 за @ImTheDude , телефонот што го купив од него е зачуван како нов! Би соработувал повторно :)
   
  На Vlatzki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  74
  77
  5 Јули 2015
  Машко
  @gOJDO
  +1 за gojdo. Одлично купување на една од неговите графички. Како што ја опиша таква и ја прати.
  Одлично поминав со моето прво купување од форумов :D
   

  Прикачени датотеки:

  gremlin, GGTT1, Ace Lud и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,046
  3,092
  2 Септември 2012
  Машко
  Pane24, gocetan и на gOJDO им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,262
  13,200
  23 Јануари 2008
  Манга
  +1 @Costigan_Jr Уплатени 32К денари однапред на жими мајка, испорачан хардверот како што се договоривме.
   
  gremlin, Mario.Bog и на Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,414
  10,189
  23 oктомври 2012
  Машко
  Поздрав и пофалби за лицето @Jedah. Одличен трговец, ми кажа прича после која не ми ни беше битно што продава, ке го купев :D :D :D Шала на страна, добар лик е.
   
  На bicikle, Deksa, Jedah и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  917
  1,401
  6 ноември 2007
  @Oktar
  Good buyer, prompt payment, valued customer, highly recommended.A++++++++++++++ ... и така ми е отворен ebay на другиов таб :D
   
  gOJDO, itstheigyg и на Oktar им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,174
  8,563
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Зборувај ми за @krema брат. Шо чоече е Крема? Никако да го запознаам а сакам.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,046
  3,092
  2 Септември 2012
  Машко
  @krema не е чоече туку чоечиште у живо. :cool:
   
  На krema и Rukfash им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,305
  3,608
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  693
  1,011
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Сите во кафана на запознавање под итно. Наредени 8 маси на 2х4 формат, карши должина АМД вс ИНТЕЛ. Карши ширина Радеон ВС Нвидиа. Фанови на Фулл амд, во една косина, Амд/нвидиа, Интел/Радеон и Интел/нвдиа во останатите косини. Полемики на маса со мрсночи и пиво
   
  На PandaBomber, gocetan, PC_GAMER и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. damil

  damil
  On your way to fame

  678
  651
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ти сакаш туча да избие со толку спротиставени страни?
   
  Zippo, gocetan, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  179
  173
  6 oктомври 2011
  Машко
  +1 за @igor_igor , наместо ветениот еден сок, добив два
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  856
  586
  11 ноември 2015
  Машко
  Сакам да се пожалам од @Pane24, се договоривме да ми прати PS2 за 700денари а тој ми го наплати 500. Што не е корекно од негова страна. :D
  Изненаден сум од @Pane24, човекот ми помогна и ми најде PS2, без дополнителни објаснувања и заебанции, кратно и јасно.
  Немам коментар.
  Од мене +++++
  Должен сум ти пиво. :)
   
  На Potop, gocetan, GGTT1 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 16. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  103
  194
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
  @gOJDO Рам меморија. Дополнителни коментари за фер, коректност, цена и исправност на хардвер - не требаат кога станува збор за Гојдо! 10/10
   
  На gOJDO и GGTT1 им се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,305
  3,608
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  У секое време сум тука да помогнам што и да треба :)
   
  GGTT1, BorisSapphire и на omegaRED им се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,269
  2,621
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  ++ за @turpis, без никаков проблем се договоривме, + доверба, препорака за соработка!

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 19. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,747
  26,370
  4 Септември 2008
  Позитивно искуство со @Тони, мали промена на плановите ама сепак на крај добро излезе :hay:
   
  Тони, cipiripi и на Маша им се допаѓа ова.
 20. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,258
  296
  1 Мај 2008
  Благодарности до @Pane24 за мини-компот. :)
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,775
  849
  3 Март 2018
  +1 за @Alucard . Поќе за носењето него за телевизорот :D Патем работи тв-то :)
   
  На Alucard и Маша им се допаѓа ова.
 22. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,111
  1,706
  13 Јануари 2014
  Машко
  Позитивно искуство со @dangthe, глувчето како вчера од продавница да излегло.
   
  На dangthe и Oktar им се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,478
  25,531
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Негативно искуство со @gOJDO, два хард дикови купив од него со надеш дека ќе има некој од тие неговите филмови, ама немаше ништо... разочаран максимално.
   
  На gremlin, RoninMK, Daniel86 и уште 12 други им се допаѓа ова.
 24. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  829
  528
  20 Декември 2015
  Машко
  @Costigan_Jr


  Позитивно искуство со дечково, нов неотпакуван секси кулер! 15722832906118064787693685967441.jpg
   
  На Tenny, Маша, gOJDO и уште 4 други им се допаѓа ова.
 25. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  928
  1,517
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  gOJDO топ човек за соработка
   
  На steelseries и GGTT1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...