gOJDO
Последна активност:
22 Февруари 2018 at 01:19
Зачленет:
23 Јануари 2008
Мислења:
6,550
Допаѓања:
7,497
Поени од трофеи:
2,317
Локација:
Во центарот на збиднувањата
Занимање:
Манга

Сподели

gOJDO

Guru, од Во центарот на збиднувањата

Kargo ekspres(ne samo kargo) se proverena rabota, ne pravat civganski i malogragjanski raboti kako drugite. 15 Април 2015

gOJDO последен пат беше виден (како):
Прегледува тема Sapphire 280x Vapor-X, 22 Февруари 2018 at 01:19
  1. gOJDO
   gOJDO
   Kargo ekspres(ne samo kargo) se proverena rabota, ne pravat civganski i malogragjanski raboti kako drugite.
  2. Bilbiloski
   Bilbiloski
   Брат да те прашам, како оди ова праткава ти што преферираш со трансакциска? Досега немам купувано со пратки. Овие Глобко и Карго не ги фалат некако на форумов, па дај ми совет како да го направиме ова со тој продавачот. Фала ти однапред :)
  3. pane96
   pane96
   Слушам имаш направено homemade watter coling system.. нешто линк зашто и јас сакам да правам.. :) идеа....
   1. На Phenomen2 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Vlecka
   Vlecka
   Што направивте со нарачката од странство (за производи недостапни во Македонијава)? Конкретно прашувам за Fractal Design Core 3000 куќиштето, коешто најверојатно го немаат во ДД стор :(
  5. dramallama
   dramallama
   Све заборавам да те прашам. Како се црвените чери за куцање? Дали се толку „лесни“ на допир како што ги опишуваат, и дали правиш често грешки (несакајќи да ти се стисне копче заедно со тоа што си сакал да го стиснеш)? А, и друго. Си користел некад со црни чери тастатура?
   1. dramallama
    dramallama
    Гојдооо, бумп! :( Пиши ми ПП ако не ти е тешко.
    10 Април 2013
  6. тотето
   тотето
   da ne imas na prodazba soodvetni delovi za HTPC. odnosno slap procesor, tivka graficka, malce ram, i kakvo bilo kukiste so dovolno napojuvanje za komponentite. ne mi treba samo hdd.
  7. Jokerski
   Jokerski
   Kako hardot ?
   1. gOJDO
    gOJDO
    не знам, кога ќе имам време неделава ќе го вградам и ќе го инсталирам.
    21 oктомври 2012
  8. gOJDO
   gOJDO
   Ум шо идат одпосле не јет ум.
  9. mztrifunovski
  10. gOJDO
   gOJDO
   5870 е подобра. Ја прави пепел 6870.
  11. daniel111
   daniel111
   profesore kazi koja e podobra ati 6870 ili 5870 za ista cena t.e 5870 e poskapa 15$
  12. Luidgi
   Luidgi
   Гојдо ако уште купуваш графичка имам да ти понудам nVidia GeForce 7100GS 128MB со 1xVGA и 1xS-Video излез за 500 ден. Поздрав
  13. mik1
   mik1
   zdravo gojdo, imam jas asus radeon 5850, kupena e so konfiguracija vo mart godinava, pa ako moze zamena so tvojata 5870 plus doplata, se razbira ako se e vo red so grafickata i tvojata i mojata, baska toa ako sakas :)

   pozdrav
  14. boriz
   boriz
   vo red blagodaram ke probam prvin so garancia i tie raboti zosto ovoj e od onie skolskite a ako ne ke baram pomos povtorno
  15. gOJDO
   gOJDO
   Od ovie informacii, t.e. vaka na pamet, nikoj nemoze da ti odgovori. Ako e pod garancija, go nosis vo firmata od kade si go kupil. A ako ne, treba da go odneses na nekoj servis da go vidat. Jas nedelava nemam vreme, konsultiraj se so SaleSK, on moze da ti go reshi problemot ako e reshliv.
  16. boriz
   boriz
   Decki kako da go kinisam notebook Eec 900 Ha koj ne saka da se pusti a zelenoto diodce sveti,probav so reset pozadi vo edno dupce ama ne go biva , ovde dobiv sugestija deka e riknat biosot sto ke e toa i kako toa da go resam po sugestija sobios na fled drajv ( voopsto ne znam sto e toa ) POOOMOOSS
  17. kvarz
   kvarz
   Те молам обрни внимание на постов. Ако имаш од Chieftec напојувања дај ми цени, а ако не ти е проблем и цени за деловите што треба да ги земам од планираната конфигурација. :)
  18. RagingDemon
   RagingDemon
   Ке можеш ли ти да им кажеш да ми испратат 6 пински конектор за струја со следната пратка, оти тебе те знаат? Другите две немора, ама без овоа неможам да ја уклучам картичката...
  19. RagingDemon
   RagingDemon
   Му ја дадов картичката вчера на Златко.
  20. daniel111
  21. RagingDemon
   RagingDemon
   ok, успат види и со Сале кога ке доага.
  22. gOJDO
   gOJDO
   Во понеделни да ја резервирам, за сигурно и ќе ти пишам.
  23. RagingDemon
   RagingDemon
  24. goce ilievi
   goce ilievi
   а дали можеш да ми најдеш плоча.Гледам дека имаш повеќе делови,па ме интересирало.Пиши и мсн ако имаш.
  25. gOJDO
   gOJDO
   Супер. А дали ти се среди оној делот со ДВД режачот?
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Локација:
  Во центарот на збиднувањата
  Занимање:
  Манга
  Processor & Cooler:
  Intel со вентилатор
  Storage:
  полн
  PSU:
  ЕВН Снабдување
  RAM:
  алуминиумски
  VGA:
  Super VGA
  Case:
  closed
  Mouse:
  домашен
  Audio:
  по мерка
  Monitor:
  ко телевизор
  Keyboard:
  механичка
  Motherboard:
  Asus
  OS:
  Windows
  Прекар:
  gOJDO
  Професија:
  мангуп
  Омилен цитат:
  „Волкот бил дебел во вратот затоа што сам си колел офца“ - народна поговорка
  Музика:
  да не е психоделичен фолк или тежок/мртов ментал
  Видео:
  www.porntube.com
  Програмски јазици:
  машински и рачен
  Најчесто користени апликации:
  виндоус
  Омилен спорт:
  шах
  Интереси:
  имам

  Потпис

  Desktop 1: CM CosmosS RC1100 | Enermax Platimax 1350W Platinum | Noctua NH-D15 | Noctua 3xNF-P14FLX + 2xNF-F12PWM + NF-A14PWM | Asus ROG STRIX Z370-E Gaming| Core i7 8700K @core/NB: 5.1GHz/4.6GHz | Kingston Predator 4x8GB DDR4 @3600Hz CL16 18-18-36 | 2xAsus GeForce 1080ti Strix @core/VRAM: 2000/12000MHz | Samsung 960 Pro 512GB NVMe + LiteOn L6M 128GB M.2 AHCI | WD Caviar Black 2TB + 1TB | Asus PA328Q 32" 4K AH-IPS | G. Skill KM780 + MX780 RGB + MP780 | US Blaster 5.1
  HTPC: LC Power 1410m | Asrock H77M | Pentium G2020 | 2x4GB DDR3-1600 CL9 | Intel HD2500 | Liteon L6G 128GB + Seagate 4TB | Logitech MX3200 Laser + Sapphire Media Remote | Panasonic TX55-ET5E 55" 1920x1080 300Hz S-IPS | Pioneer VSX-422K 5x130W + Wharfedale Diamond 2x10.1 + 2x10.0 + 10.CS + B&W ASW1000
  Laptop: Dell Precision M4800 | Core i7-4800MQ 2.7/3.7GHz | 2x8GB + 2x4GB DDR3-1600 CL9 | Quadro FX K1100M | Samsung 840 Pro 256GB | 15.6" 1920x1080
  Netbook: MacBook Pro 13 | Core i5-4308U 2.8/3.3GHz| Intel Iris Pro 5100 | 2x4GB DDR3 | 512GB PCI-e SSD | Retina 13.3" 2560x1600