1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Барам web designer

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од Fatal1ty_, 6 Јули 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,507
  25,572
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Дали има некој слободен на лагер web designer кој ќе доврши дизајн на форум (xenforo 1.5),
  Познавање од xenforo е пожелно не е задолжително (поради полесно снаоѓање).

  Пишете ми тука или приватна порака ако сте заинтересирани.
  Целата работа е HTML/CSS. И совршено би било доколку до пон-вторник успеете да го завршите (реално помалку од 10часа работа е).

  Плаќам како сакате Кеш на рака (уз пиво), paypal, payoneer, wire trasnfer....

  И да... доколку немате инсталација за xenforo и неа ќе ја добиете, или ќе работите на мој сервер.
   
  На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
 2. koki

  koki
  Gaining Experience

  252
  133
  3 Март 2010
  Побарај на форумот на xenforo ќе најдеш сигурно
   
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,507
  25,572
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Абе знам кај да најдам, работата беше на наши деца да ги дадеме парите, а за увоз има колку сакаш
   
  На shifty, Draynor, mrkela2009 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,101
  3,461
  7 ноември 2014
  Машко
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,507
  25,572
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не ми треба да разгледувам CV-а се работи за проект не за постојана работа, сакам со човек што го знам од форумов да работам.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 6. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,101
  3,461
  7 ноември 2014
  Машко
  Ова си го пишал ТИ на темата.

  Инаку да не се разбереме погрешно, јас се слагам со тебе дека Вработување делот требаше да остане на форумот. Но хеј, имавте боље идеја нели...
   
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,507
  25,572
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Таа изјава и мојата изјава од постот погоре се идентични. Сакам човек што го знам од форумов и затоа огласов е тука. Толку!
   
 8. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,507
  25,572
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Поверењето доделено на @mimica

  Фала на сите за пријавите
   
  На Draynor, mrkela2009, Speedster и уште 4 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. FilipArsov
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,140
 2. Elena S
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,216
 3. Elena S
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,411
 4. dangthe
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,606
 5. Трајче Дрварчето
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  445
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...