1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
тотето
Последна активност:
4 Јули 2020 во 10:19
Зачленет:
4 oктомври 2011
Мислења:
694
Допаѓања:
676
Поени од трофеи:
392

Ги следи 3

Следачи 3

Пол:
Машко
Локација:
Битола/Скопје

Сподели

тотето

On your way to fame, Машко, од Битола/Скопје

Work until your idols, become your rivals 3 ноември 2013

тотето последен пат беше виден (како):
4 Јули 2020 во 10:19
  1. тотето
   тотето
   Work until your idols, become your rivals
  2. тотето
  3. Vlatzki
   Vlatzki
   Samo procesorot go imam, maticnata ja sitnav :)
  4. dejan_str
   dejan_str
   Да да,ке ги продавам,ако си заинтересиран собирај пари од сега :)за 12 000 денари ке давам една 6970
  5. jovce.
   jovce.
   Сакаш да кажиш дека ХД 5750 е слаба карта?
   За матична дали е подобра не знам баш(двете се лоу-енд) ради тоа што само North Bridge е 880Г додека кај ова е 770 и плус ако фатиме така да споредуваме оваа мсиво имат 4 слота за рам и подршка од 16гб меморија додека гигабајтов имат подршка до 8 гб меморија.Та едната та другата лоу-енд се.Инаку за напојувањево не е делукс па да цркни, ова е Спајр а колку што знам тие имаат добра реп.
   Pozz

   BTW ако сакаш пиши ПП и таму ке довршиме со муабет , да не си спамираме по профиливе:P)
  6. jovce.
   jovce.
   Е добро де мислев на неговата ама онака ми дојде да напишам :P.
   Инаку кај твојата не ми се бендиса тоа што нема графичка т.е. има ама интегрирана.Сепак мислам дека понудана од Зоран е најдобра.
  7. jovce.
   jovce.
   НЕ мислев на твојата, него на Интел фанот.
  8. важна
   важна
   Ах тоте тоте :D
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Битола/Скопје
  Processor & Cooler:
  i7 - 3517U
  Storage:
  750GB
  RAM:
  8GB DDR3 1600MHZ
  VGA:
  nVidia GT635M
  Case:
  Asus K56CM
  Mouse:
  Gigabyte M690
  OS:
  Windows 8.1
  Прекар:
  toteto
  Професија:
  Нуркач во Битолска млекара
  Омилен цитат:
  Мирни води никогаш не направиле искусен морнар
  Музика:
  8bit
  Видео:
  https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ
  Програмски јазици:
  Java/C++

  Потпис

  ∆​