1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
toshex
Последна активност:
15 ноември 2019 во 21:39
Зачленет:
18 Септември 2013
Мислења:
4,110
Допаѓања:
4,176
Поени од трофеи:
1,702
Пол:
Машко
Локација:
Скопје

Сподели

toshex

Unbeatable , Машко, од Скопје

i like mudkipz 19 Септември 2013

toshex последен пат беше виден (како):
15 ноември 2019 во 21:39
  1. Algoritam
   Algoritam
   Здраво.
   Го имаш уште Kindle Paperwhite-от ?
   Поздрав.
  2. astojkovski
   astojkovski
  3. TylerMkD
   TylerMkD
   Препорака од мене да го следиш каналов и да ги изгледаш епизодите, особено што те интересира ретро гејминг и колекционерство:

   https://www.youtube.com/user/Captain8Bit

   Интересно е што за каналов дознав од YouTube реклама на времето, прва и единствена која ја имам кликнато. :)

   Сите епизоди ги имам изгледано, има пример моменти кога игра од 400 долари ја купуваат за 5 долари
   1. На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
   2. View previous comments...
   3. TylerMkD
    TylerMkD
    Metal Jesus е добар, ама мене ми е малку досаден. Овие дечки прават game hunting колаборации со него и цел американски ретро комјунити, ама одат на нивните амерички пазари и е многу подинамично.

    Ако почнеш да ги гледаш епизодите, имаш потоа и регуларни ликови со нивен стил и хумор, значи како Friends се однесуваат, заебаваат итн. Супер е снимано/едитирано/итн, штета немаат повеќе прегледи...
    15 Април 2018
    На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
   4. TylerMkD
    TylerMkD
    Затоа ако почнуваш, почни од почеток, од прва епизода. :)
    15 Април 2018
    На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
   5. toshex
    toshex
    дефинитивно ќе почнам ете секоја недела по две три епизоди :)
    15 Април 2018
  4. marto
   marto
   Здраво тоше, ми треба помош за проценка за лаптоп, тропни некоја цена накај 4500 да речеме нема доволно проценители во моментов сите се зафатени хахаха, еве линк, http://forum.it.com.mk/threads/procenka-na-laptop.59180/ Кога ке ти треба нешто вакво слободно пиши да ти дадам повисока проценка за било што. фала поз
  5. toshex
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Processor & Cooler:
  Intel Core i5-4670 | DeepCool GamerStorm Gabriel
  Storage:
  Samsung 840 EVO 250GB | Hitachi Ultrastar 7K4000 3TB | Hitachi Travelstar 5K1000 1TB
  PSU:
  SILVERSTONE ST45SF 450W
  RAM:
  Kingston HyperX Black 16GB DDR3 (2x8GB)
  VGA:
  MSI RX 570 Gaming X
  Case:
  Sharcoon QB ONE
  Audio:
  Genius SP-HF 1800A
  Monitor:
  Philips TV | Asus ML229H
  Motherboard:
  Gigabyte Z87N-WiFi
  OS:
  Microsoft Windows 10
  Омилен цитат:
  Nothing is ever easy.
  Музика:
  Rock / Blues / Indie / Alternative / Classical
  Видео:
  https://www.youtube.com/watch?v=6t3qg0VBCqU
  Програмски јазици:
  PHP / JavaScript/ HTML / CSS
  Најчесто користени апликации:
  Chrome / Sublime Text

  Потпис

  [​IMG]