1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  135
  119
  20 Април 2016
  Машко
  Позитивни искуства имам со повеќе членови и полека се множат ама прво ќе го спомнам @Mario.Bog за долга и успешна соработка па понатаму @Pane24 @skopje_mkd @Gucci и најново со @stefan_mkd
   
  На stefan_mkd и Mario.Bog им се допаѓа ова.
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,319
  4,528
  18 Септември 2013
  Машко
  +1000 за @theee

  Нинтендо свич со игрици, џојкони, контролер, заштитни маски и торбица, сите кабли... топ цена, фер и ептен на место човек. Почитуваше резервација, човек од збор, ме почека да се вратам од одмор за да завршиме работа. Уште еднаш најтопла препорака.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  ARMac, gOJDO, theee и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  179
  173
  6 oктомври 2011
  Машко
  +1 за @Kazaam, иако не се знаеме ,дечкото се понуди да се откаже од лаптопот,ako јас се решев да го земам прв (оној истиот за кој барав мислење lenovo x1 extreme). Многу фер од негова страна. Би соработувам со него во иднина.
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,114
  9,727
  24 Јуни 2009
  Машко
  +1 за @Mao

  Фала друже, ретки се луѓето како тебе. :)
   
  Mao, StalkeR и на igor_igor им се допаѓа ова.
 5. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  111
  203
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
  @gOJDO купен лаптоп HP Elitebook 8470p. Купен во уште во минатиот четврток, но бев на пат и сега стигнувам да напишам. Нормално лаптопот е во фантастична состојба со сите работи функционални на него, батеријата е нова, а цената е толку ниска што јас да го продавам на брат - поскапо ќе го дадам :)

  Гојдо стално фер и no bullshit момак, одма се организиравме и направивме примопредаја.

  10/10 вуд ду бизнис аген
   
  Majestic, krema, Ace Lud и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,094
  2,447
  28 Јануари 2017
  Машко
  @gOJDO 3 Ноктуа вентилатори и Самсунг тера ССД, 5/7 wold buy again.
   
  На Ron0n и gOJDO им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,579
  13,825
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  ова 5/7 шо не е 7/7 ме секира. Каде ги губам тие 2 од 7? :)
   
  JasSum, gocetan и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,094
  2,447
  28 Јануари 2017
  Машко
  5/7 е врвна оценка.
   
  На mrkela2009, GGTT1, gOJDO и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  585
  986
  16 Јануари 2016
  Машко
  У годините :D

  5/7 | Know Your Meme
   
  На gocetan, Draynor, mrkela2009 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,331
  994
  3 Декември 2008
  Машко
  +100 за @Costigan_Jr
  Одлична соработка и топла препорака.

  и +100 за @CBB_6
  Прва соработка и се надевам ќе има уште во иднина. Исто така топла препорака.

  +100 за @krema
  Очекувам добро ривју да ги оправдаш деловите :)
   
  Последна промена: 30 Август 2019
  На CBB_6 и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,114
  9,727
  24 Јуни 2009
  Машко
  +1 @JunkieMKD
  Retro King - Крал над кралевите - фала голем човеку. :)
   
  b.a, Costigan_Jr и на JunkieMKD им се допаѓа ова.
 12. Makedonec^

  Makedonec^
  Gaining Experience

  166
  123
  21 ноември 2012
  Машко
  Позитивно искуство со @bugarce , одлична соработка!
   
  krema, bugarce, Sharlovski и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,826
  1,660
  22 oктомври 2012
  Машко
  На Vlatzki му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  303
  1 Мај 2008
  Исто +1 за @Alucard , човек ипол. :)
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 15. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  На Draynor, Astro, GGTT1 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,579
  13,825
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На GGTT1 и olikomerc им се допаѓа ова.
 17. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  403
  311
  1 Февруари 2017
  Машко
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,826
  1,660
  22 oктомври 2012
  Машко
  На Avid и psyside им се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,330
  27,048
  4 Септември 2008
  Позитивно искуство со @cipiripi, со здравје да го служиш :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,579
  13,825
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  +1 @psyside телефонот беше полн со порничи
   
  На Draynor, Pane-G, shifty и уште 7 други им се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,330
  27,048
  4 Септември 2008
  Ете, те заборавив тебе, пардон, @gOJDO +10000
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 22. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,781
  1,905
  8 Мај 2007
  Машко
  @DaVoRkNe
  Многу лошо искуство.
  Супер телефон, ама не оставил порничи на него.
  Треба да земе пример од @psyside
   
  На Rukfash, Draynor, Avid и уште 3 други им се допаѓа ова.
 23. Avid

  Avid
  Guru

  4,272
  6,366
  21 Јануари 2009
  Такоѓе @Alucard . Се разбравме ко шо треба. Со здравје да го користиш телефонот.
   
  На Маша и Alucard им се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,114
  9,727
  24 Јуни 2009
  Машко
 25. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,179
  13 Февруари 2014
  Машко
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...