1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming PC: Asrock B360 + Core i5 8500 + 16GB DDR4-3000 + GTX 1070 + 500GB NVMe + 2TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 13 Јули 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,412
  13,507
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам комплетно исправна гејминг конфигурација со нови и половни делови со следнава конфигурација:

  MB: Asrock B360M-HDV, нова, 2 години гаранција
  CPU: Intel Core i5 8500, нов, купен од странство, 1 година гарнција
  RAM: G.Skill Aegis 16GB(2x8GB) DDR4-3000 CL16, нов, 5 години гаранција
  VGA: Asus GeForce GTX 1070 Dual OC 8GB, половна, купена во 2018, многу малку користена, еден месец гаранција од мене
  SSD: HP EX900 500GB M.2 NVMe, ново, гаранција 33 месеци
  HDD: Toshiba 2TB 7200rpm 32MB, половен, купен во 2018, многу малку користен
  PSU: Corsair CX750 750W 80+ Bronze, половно, купено од странство во 2018
  Case: DeepCool Matrexx 30 /w 120mm fan, ново, 1 година гаранција
  Cooling: Додаден дополнтиелн intake вентилатор Cooler Master 120mm

  Конфигурацијата е како нова, работи многу тивко и е кадарна да ги вози сите игри со високи сетинзи на 1080p резолуција.
  IMG_20190713_211228.jpg IMG_20190713_211123.jpg
  Цена, фиксна: 41000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 14 Јули 2019
  На DaVoRkNe, Mario.Bog, Psycore и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,412
  13,507
  23 Јануари 2008
  Манга
  40000 денари, фиксно!
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Заинтересиран. Касно е да ѕвонам, се слушаме утре.
  Влатко
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,412
  13,507
  23 Јануари 2008
  Манга
  Резервиран
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...