1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Ron0n
Последна активност:
2 Април 2020 во 13:29
Зачленет:
18 ноември 2010
Мислења:
111
Допаѓања:
203
Поени од трофеи:
180

Ги следи 1

Следачи 1

Пол:
Машко
Веб-страна:
Занимање:
Datacenter Engineer

Сподели

Ron0n

Gaining Experience, Машко

Ron0n последен пат беше виден (како):
Прегледува тема VR headset windows mixed reality Lenovo explorer, 2 Април 2020 во 13:29
  1. На профилот на Ron0n сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Веб-страна:
  https://infoproject.mk
  Занимање:
  Datacenter Engineer
  Processor & Cooler:
  Core i5 4670K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15
  Storage:
  120GB Samsung 850 Evo + 2TB WD Red + 1TB WD Black + 1TB WD Green
  PSU:
  CM Vanguard V550
  RAM:
  Patriot Viper Black Mamba 16GB DDR3 (2x8)
  VGA:
  STRIX R9 390 DCIII OC 8GB GDDR5
  Case:
  Genesys Irid 300
  Mouse:
  Razer Deathadder
  Audio:
  Razer Nari Wireless Headphones, Altec Lansing 2.1
  Monitor:
  Samsung 27" S27D590, 2xPhillips 22" 225B
  Keyboard:
  CMStorm TriggerZ Mechanical
  Motherboard:
  Asus Z87 Gryphon Armored
  OS:
  Windows 10 x64
  Музика:
  Rock, Metal
  Програмски јазици:
  PHP, CSS, HTML, JavaScript, MySQL
  Најчесто користени апликации:
  Chrome, SQLYog, SecureShell, Geany
  Интереси:
  Mercedes Benz автомеханика