1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
psyside
Зачленет:
4 Септември 2008
Мислења:
26,950
Допаѓања:
27,636
Поени од трофеи:
2,342

Сподели

  1. dz1ko
   dz1ko
   Psy, гледам дека само ти го имаш Ми Ноте 10 на форумов, па ако не ти е проблем да ми дадеш твое мислење околу телефонот за овој период додека го користиш од што си задоволен, а од што не? Планирам викендов да го купам, па да знам што да правам.. Фала ти!
  2. TylerMkD
   TylerMkD
   Фала богу се врати, без тебе подосаден форумот никогаш не бил...
   1. dz1ko, MasteR_#0, Astraion и на уште 1 им се допаѓа ова.
   2. psyside
    psyside
    Хахах поздрав батко :)
    15 Јануари 2019
  3. Robert11
   Robert11
   Уште малку ќе направам еден месец како работам на shutterstock и сеуште немам никаква заработка, помина и 21 ден од првата слика од кога ја објавив и деуште нема ништо, дали може да ми кажете за колку време се заработуваат првите пари.
  4. Haris96
   Haris96
   Zdravo imam edno prasanje. Me interesira dali ke bide mojata maticna "GA-H55M s2v rev1.4" full kompatibilna so "Xeon X3470 Processor 8M Cache 2.93 GHz SLBJH LGA1156 CPU"
  5. Haris96
   Haris96
   Baram maticna 1155 100% ispravna i ram ddr3 8gb kingston hyperx 1600\1866Mhz
  6. Zero-T
   Zero-T
   Зошто ми е избришан постот од темата евтин DSLR за почетник/учење?
  7. TylerMkD
   TylerMkD
   Што мислиш за MrMobile? Го бива?
   1. На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
   2. psyside
    psyside
    Топ е.
    1 Септември 2017
  8. GhostRider
   GhostRider
   Zdravo, veke sum clen na formuov 6 meseci koga ke mozam da postavam oglas za prodavanje ? ili da mozam da davam ponudi na korisnici sto baraat da kupat neshto ?
   1. SaleSk
    SaleSk
    Кога ке дадеш придонес како и останатите членови во интерес на форумот, веројатно ке добиеш пермисии за огласување. Во спротивно веројатно никогаш. Ова не е јавен сервис за огласување, туку форум. Благодарам и поздрав.
    21 Април 2017
    dejan_str, Јас сум желка и на psyside им се допаѓа ова.
   2. Јас сум желка
    Јас сум желка
    Kolku e strog Sale, pobogu.. Ni go zasemeti clenot :D
    28 Август 2017
  9. worker_x
   worker_x
   Псај, едно прашање, штом можиш одговори. Занемари цена, можеш да бираш меѓу Самсунг С7 Еџ(таков знам имаше) и Ајфон 7+ 128гб(ваков немаш но имаш 6с па колку толку имаш искуство сега со иОС), што би одбрал ти и зошто? :)
   1. View previous comments...
   2. worker_x
    worker_x
    Искрено, повеќе од 500 евра за телефон не би дал никогаш, без разлика дали Ајфон, Самсунг или слично, но во случајов поради сплет на околности, Еџ-от би ми дошол без пари, а за Ајфонот доплата од 430 евра(иако комотно можеш да ја занемариш цената). Ти ги анализираш до најситен детал, затоа те прашувам, и како шо реков, гледај од аспект како да го земаш за тебе.
    1 Март 2017
    На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
   3. psyside
    psyside
    Охооо 430 евра +? нема шанси! зимај S7 Edge.....
    1 Март 2017
    На Јас сум желка и worker_x им се допаѓа ова.
   4. worker_x
    worker_x
    Готово, фала многу :)
    1 Март 2017
    На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
  10. KOTEE
   KOTEE
   Pozdrav do site:Prodavam steam i origin acount ako ima nekoj zainteresiran kontaktirajte me vo poraka ili telefonski broj ke dobie vo poraka blagodaram odnapred!!
  11. TylerMkD
   TylerMkD
   Ако земеше iPhone 7 Plus, немаше да го смениш за 3 месеци :P
   1. psyside
    psyside
    Најверојатно за 1 :D
    8 Декември 2016
  12. Tose1991
   Tose1991
   Zdravo zainteresiran sum za grafickata radeon 6970 dali uste ja prodavas ?
  13. TylerMkD
   TylerMkD
   Среќен роденден, да ти донесат S7 Edge и некое RC количе, гледам за тоа се интересираш. :)
   1. На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
   2. psyside
    psyside
    Хахаха така е ставено на Skype, пред 1 недела ми беше :D

    Фала у секој случај другар....
    3 Јуни 2016
  14. lokica
   lokica
   pozdrav, jas ne se razbiram mnogu od forumot i mi treba kontakt so viksa86, bara ip telefon ama ne se razbiram i neznam kako da go iskontaktiram, moze na fb da mi pise Slave Lokov falaa mnoguu
  15. FLEGMA
   FLEGMA
   Givenchy упражњаваш?
   1. Jokerski
    Jokerski
    Ако ви требаат парфеми по ниски цени, барајте ме, иаме шема. Од пелени со тоа се занимавам :))
    21 Август 2015
  16. FLEGMA
   FLEGMA
   цена за Home Intense во ПП, pls.

   btw
   Користиш блутут слушалка/хендсфри? Де упати ме?
  17. FLEGMA
   FLEGMA
   Кој мирис е ова? (на аватарот)
   1. На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
   2. View previous comments...
   3. psyside
    psyside
    Хахах ќути, опасна зараза е, мое ново-старо хоби :)
    18 Август 2015
   4. psyside
    psyside
    Ако ти треба било кој парфем, во мала верзија, не се устручавај за пп, можам да ти набавам апсолутно што и да сакаш.
    18 Август 2015
   5. Happy
    Happy
    Од Cartier кој поточно?
    29 oктомври 2015
  18. Bilbiloski
   Bilbiloski
   Извини, сакам да земам компјутер но неможам да отворам тема на форумов поради тоа што сум нов, дај ми совет кај да постирам тема, или што да правам. Поздрав :)
  19. bate mile
   bate mile
   1. psyside
    psyside
    Отворена е.
    6 Февруари 2015
  20. TATA_MATA
   TATA_MATA
   Она за Ноте 4, беше искрена честитка, немој да мислиш дека беше нешто зајадливо
   1. На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
   2. psyside
    psyside
    Не сум ни видел лол :D
    24 ноември 2014
  21. CHIMPANZEE
  22. Smoking4e
   Smoking4e
   psyide zargleda li za temava
  23. FLEGMA
   FLEGMA
   Друже ги исклучи приватните пораки?
   Де те молам дај предлог за меморија за Sabertooth Z87 (ја порачав)
   Која волтажа да ја барам? Која фреквенција?
  24. Dark HaCkeR
   Dark HaCkeR
   Да не имаш случајно HDD Dockings ?
   1. psyside
    psyside
    Јок....
    27 Јули 2013
  25. Pinceta
   Pinceta
   dota2 slabo a?
   1. View previous comments...
   2. Pinceta
    Pinceta
    sve isprodadov sve ispodadov, slednoto sto ke mi dojde vo race e tvoe, a ke vidam vecer koga ke si doam doma ke pobaram.
    21 Август 2012
   3. psyside
    psyside
    Ok
    21 Август 2012
   4. Pinceta
    Pinceta
    ajde drugar da pocneme pak zaedno da igrame :) kazi mi mail
    25 oктомври 2012
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Processor & Cooler:
  Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
  Storage:
  970 EV0 Plus 500GB
  PSU:
  Evga 750W BQ
  RAM:
  2x8GB Hyper X [email protected] 3200
  VGA:
  Asus RTX Dual EVO 2060 Super
  Case:
  CM Masterbox E500 with ODD
  Mouse:
  Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
  Monitor:
  Asus PA328Q Pro Art
  Keyboard:
  Logitech G910
  Motherboard:
  Asrock B450 HDV
  OS:
  WIN 10 Pro X64
  Прекар:
  Psy
  Омилен цитат:
  We're all just complicated arrangements of atoms and subatomic particles - we don't live. But our atoms do move about in such a way as to give us identity ...