1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
fuUuUzZzZy
Последна активност:
22 oктомври 2019 во 00:05
Зачленет:
14 Декември 2007
Мислења:
4,832
Допаѓања:
820
Поени од трофеи:
827
Пол:
Машко
Роденден:
Март 15
Локација:
Ohrid
Занимање:
Game developer, VFX Artist

Сподели

fuUuUzZzZy

Mr. Sensei, Машко, од Ohrid

fuUuUzZzZy последен пат беше виден (како):
22 oктомври 2019 во 00:05
  1. rembrandt
   rembrandt
   zdravo, imam problem so mojot skolski edubuntu lap top...nesto cepkav i izgleda sum napravil belja, ne mi otvara niedno video preku internet, na nekoi mi pisuva da go nadgradam adobe flash pleerot...nemoze da se nadgradi posto ne instalira niedna programa nadvor od tie sto si gi ima vo nego....kako da ja isparav rabotava? ako znaes pomagaj, se nerviram, nisto nemozam da pustam
   1. View previous comments...
   2. fuUuUzZzZy
    fuUuUzZzZy
    Стави sudo и пред тоа.. Сум заборавил да го напишам..
    27 Јуни 2012
   3. rembrandt
    rembrandt
    probav i taka....pak ne gi pusta videata....da ne treba prvo da se izbrise skroz adobe flash playeror....vo plugini ima dva fajla osteteni, ima x so crveno na niv...(flashplayer.xpt i libflashplayer.so)
    27 Јуни 2012
   4. rembrandt
    rembrandt
    zdravo Vlatko, kako si?
    Instalirav edubuntu 10.10 i sega si raboti se kako treba....samo sakam da te prasam dali ima nekoi podesuvanja ili dopolnitelni programi vo vrska so ovaa verzija, posto na desktopot nisto nemoze da se stavi....samo na leviot del ima ikoni, dobro bi bilo i na desktop da se stava...moze li?
    5 Јули 2012
  2. fuUuUzZzZy
   fuUuUzZzZy
   Провери ПП :)
  3. CHIMPANZEE
   CHIMPANZEE
   Здраво друже, по подолго време, го пролистав форумов, и заинтересиран да научам Ц, слетав на темава - http://www.it.com.mk/forum/showthread.php?t=21749&page=2

   Ако бидеш љубезен да ми ја пратиш книгава за учење на Ц, бидејќи планирам да студирам информатика на ФИНКИ и најубаво е во наредните 2 години да простудирам некој јазик, иначе имам основно познавање од дизајнирање :) Благодарам!
  4. fuUuUzZzZy
   fuUuUzZzZy
   Зависи за кој начин на профит се работи продавање преку сајтот или?:
   Ако е продавање ондак мора да имаш сметка на која ќе ти ги прерлаат парите,а даночен обврзник ќе станеш ако вадиш 3 000 000 денари годишно од сајтот.

   Повеќе инфо fatal1ty_
  5. hromdesign
   hromdesign
   Едно прашање ако може..Дали ако веб-сајтот е профитен мора да си даночен обврзник а фирмата е само регистрирана како правно лице?
  6. fuUuUzZzZy
   fuUuUzZzZy
   средено.
  7. JunkXxor
   JunkXxor
   Имам нешто да те замолам,би сакал да ми го избришеш моменталниов профил "JunkXxor",имам и еден стар профил од 2007 регистриран оди под името "7h30n3" кој одамна не го користам - избриши го и тој,сакам да се регистрирам со друг профил.откако ке бидат избришени,извести ме по меил - junkxxor@gmail.com Благодарам
  8. fuUuUzZzZy
   fuUuUzZzZy
   Благодарам на честитките :baknezh:
  9. UnderMyRules
   UnderMyRules
   Happy birthday:D
  10. JunkieMKD
   JunkieMKD
   Среќен роденден колега,се најубаво и што ти лежи на срце в кревет да ти падне.
  11. fuUuUzZzZy
  12. Тони
   Тони
   Среќен роденден :)
  13. fuUuUzZzZy
  14. krema
   krema
   zdravo, go gledav merenjeto na brzinata kaj tebe od ISP Sun wireless, jas vo stip imam brzina isto kako tebe 1.94 Mbps na DOWN, ama na UP imam samo 0.13 Mbps, dali vo Skopje imat pusteno 0.512 neznam, ama ke proveram, pozdrav
  15. Busav
   Busav
   Надица-фатална девојка :D:D добра слика:)
  16. klempus
   klempus
   ако ја играш age of empires 2 expansion контактирај ме да направиме некоја партија
  17. fuUuUzZzZy
   fuUuUzZzZy
   Договорено :) Било проблем за тоа.. :)
  18. JunkieMKD
   JunkieMKD
   Фала друже исто и тебе.Треба да частиш :P
  19. fuUuUzZzZy
   fuUuUzZzZy
   Благодарам.
  20. MusicFreak
   MusicFreak
   Честито модераторе
  21. fuUuUzZzZy
  22. BOBI CHELSEA
   BOBI CHELSEA
   Другар од Охрид си бе?
  23. fuUuUzZzZy
   fuUuUzZzZy
   Опа.. Епа ајде добре дојде и овде.. :)
  24. SkyDriver
   SkyDriver
   Hello :)
   Еве ме и тука :)
  25. fuUuUzZzZy
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  Март 15
  Локација:
  Ohrid
  Занимање:
  Game developer, VFX Artist
  Професија:
  Simulator vo FX3X
  Видео:
  Skazi- http://www.youtube.com/watch?v=PY51LlFMuPc
  Програмски јазици:
  C ; Pascal, C++,VEX
  Најчесто користени апликации:
  Houdini, Maya, AE, VUE

  Потпис

  ... If i offended you ... Oh, i'm Sorry.. And one more thing.. Fuck You!