1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,217
  13,083
  23 Јануари 2008
  Манга
  +1 @gamer-eddie Одлична соработка, ми ги донесе работите до дома иако требаше јас да одам по нив. :)

  П.С. @Fatal1ty_ Зошто на гејмеров не му турите значка на проверен пазарџија?
   
  dejan_str, shifty, gamer-eddie и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,318
  960
  3 Декември 2008
  Машко
  +111 повторно со @Costigan_Jr запаковано за мерак, исчистена и светната графичка чиниш од Анхоч земена во тој момент.
   
  Costigan_Jr, krema и на Oktar им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,086
  4,483
  4 ноември 2013
  Машко
  @Vlad944
  Педантерија.
  Деловите спакувани во фабрички кутии, чисто средено, се на свое место, иако не се тестирани деловите, според спакуваново знам дека ке биде се во ред.
  Препорака за соработка.
   
  На Vlad944 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,807
  1,646
  22 oктомври 2012
  Машко
 5. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,705
  2,309
  14 Декември 2010
  Машко
  +1 @cgfreak 760-та ме спаси од интегрирана, картата е топ и во одлична состојба, секоја препорака.
   
  На cgfreak му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,564
  3,505
  11 Декември 2008
  Машко
  + @efto, брза и професионална услуга.
   
  На efto му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  efto

  efto
  Gaining Experience

  288
  248
  19 Април 2007
  Екстра соработка, комуникација на место, частиш пиво следен пат :)
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  317
  263
  26 Септември 2007
  Машко
  Знам дека дечкото е мноу пати ''озборуван - оговаран ' по форумот, било за некој совет, , комуникација , флексибилност или како некој нешто што продава ( во позитивна смисла , да не настанат забуни ☺), ама еве одделувам некој момент за да го напишам ова и да го спомнам повторно :
  ЕДЕН + ( XXXXL ) ЗА @gOJDO !
   
  GGTT1, Ace Lud и на gOJDO им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,217
  13,083
  23 Јануари 2008
  Манга
  Благодарност за имањето нерви и трпение :) Должам пиво :)

  +1 @dzunko препорака за соработка
   
  На dzunko му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,104
  4,811
  8 Април 2011
  Машко
  И јас можам да кажам за @gOJDO , прв на жими мајка ми го прати процесорот. Секогаш би соработувал со него и би го препорачал секому.
   
  На shifty, GGTT1, Ace Lud и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  97
  114
  23 Август 2017
  Машко
  Како руки немам искуство со членови на форумов. Но, налетав на @gOJDO и ништо друго освен пофални зборови (гарант поголем дискаунт ќе имам од сега).
   
  Rukfash, dejan_str и на gOJDO им се допаѓа ова.
 12. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  103
  194
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
  @Sharlovski класика - tried and true комбинација. Пратено, примено без никакви забелешки. 10/10

  @CyberTm се најдовме имењаците на форумот! Производот во одлична состојба - целосно исправен. Доставен до Скопје - благодарност! Препорака за соработка 10/10.
   
  CyberTm, Sharlovski, Маша и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,775
  1,888
  8 Мај 2007
  Машко
  @gOJDO , тапа си.
  Земав лаптоп од тебе надевајќи се на колекција порниќи, ама ништо.
  А ја пет дена те маткам, не оваа среда, другиот петок, а ти упорно го чуваш лаптопот. И на толку дадено време, ми даваш празен лаптоп. Едно видео немаше.

  Кај ќе ти оди душата!?!?!
   
  shifty, Dimitar77 и на gOJDO им се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,217
  13,083
  23 Јануари 2008
  Манга
  на redtube.
   
  На Rukfash и JasSum им се допаѓа ова.
 15. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  593
  767
  25 Февруари 2016
  Машко
  Штом му спушта цена, од почетна понуда, ги брише...ј.га, нема ништо гага.
   
  Rukfash, gremlin, JasSum и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Ептен позитивно без зборови А++++ искуство со @Arcannia - купено телефон по ептен брза постапка на полноќ. Шо повеќе да додадам, излезе пресрет, телефонот бомбона зачуван... огромна препорака.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,037
  3,059
  2 Септември 2012
  Машко
  Позитивно со @AlexM процесорот во кутија нов, со сите тракатанци со него што одат па и стикерот. :p
  А со @Pane24 застапникот на Македонскиот пазар за повеќе брендови на графички карти како и друг хардвер, со над 1000 позтивни искуства меѓу кое и последното од пред 10 тина саати.
  Со Пане во нови победи. :cool::)
   
  Последна промена: 13 ноември 2019
  AlexM, olikomerc, toshex и на уште 1 им се допаѓа ова.
 18. Arcannia

  Arcannia
  Gaining Experience

  60
  60
  13 Март 2015
  Машко
  Јас сум сеуште зачуден и збунет од брзава постапка
  За убаво да те служи друже и се најдобро!
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 19. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Ете сме кај тетката и префрламе контакти. Ептен ептен благодарен ^_^ и уше еднаш извини шо така доцна и благодарам пак!

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  На Arcannia му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Arcannia

  Arcannia
  Gaining Experience

  60
  60
  13 Март 2015
  Машко
  Нема проблем, и така сум ноќна птица :D
  Уште еднаш, благодарноста е обострана и се најдобро. :)
  И ако имаш некои прашања за него (иако не верувам :D ), пуштај одма.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  9,810
  9,500
  24 Јуни 2009
  Машко
  +++ @StalkeR
  Позитивно искуство од денес а богами и од порано. :)
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,157
  8,536
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Врати му ги или викни му инспекција
   
  На gOJDO и gocetan им се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,011
  3,643
  5 Декември 2009
  Машко
  +1 за @krema . Брза соработка по втор или трет пат.. :)
   
  На Costigan_Jr и krema им се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,807
  1,646
  22 oктомври 2012
  Машко
 25. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,575
  3,570
  12 Јануари 2016
  Машко
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...