1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,158
  1,781
  13 Јануари 2014
  Машко
 2. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  109
  201
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
  Позитивно искуство со @Mao со куповка на механичка тастатура Genesis Thor 300. Ја добив по карго, перфектно сочувана, се' работи на неа, во фабричко пакување.
   
  На Lazarko и Mao им се допаѓа ова.
 3. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  399
  268
  9 Февруари 2012
  Машко
  gOJDO, Lazarko, Ron0n и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  179
  173
  6 oктомври 2011
  Машко
 5. VerifiedUsers Overlay
  gokica

  gokica
  Модератор

  8,462
  10,410
  13 Јуни 2009
  Поздрав до @HardCorec

  Човек на место. Исчистен од прашина и уредно спакуван микротик рутер. Пратено навремено и се е како што се договоривме.

  Расположен да помогне во секое време.

  Препорака за соработка.
   
  krema, Oktar, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,554
  4 ноември 2013
  Машко
  @gokica
  Прати пари уште пред да ја добие пратката, човек од збор!

  Ти благодарам на довербата другар.

  Препорака за соработка.
   
  На Oktar и gokica им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,445
  10,310
  23 oктомври 2012
  Машко
  Значи се стори со 2011, а? Топ, сега со јунифајот имаш булетпруф решение.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,554
  4 ноември 2013
  Машко
  Не не, на Џокица го сторив со 750GL :)
   
  На gokica и Oktar им се допаѓа ова.
 9. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  399
  268
  9 Февруари 2012
  Машко
  @HocusPocus уште еден +
  триста комбинации направи за да добијам тоа што ми треба!
  опремата како од продавница, со документи, спакувано, педантно.....
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  999
  618
  3 Јули 2007
  @Deksa исто супер коректен. Препорака од мене.
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  109
  201
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
  @gOJDO повторно супер! Му реметев малку мир и тишина по дома додека пробувавме дали Noctua NH D15 ќе ја собере во моето куќиште.

  Купено: Noctua NH D15, Asus Gryphon Z87, I5 4670K, 16GB DDR3 RAM.

  Хардверот е буквално како нов, во фабричко пакување со сите фабрички додатоци, каблиња, штрафчиња и слично (неотпакувани!).

  Најбитно е што на крај се најдовме кој сме - од кај сме :)
   
  На Speedster, Ace Lud, architect и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,816
  1,654
  22 oктомври 2012
  Машко
  На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  711
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  @goranzoran Перфектна карта спакувана комплет. Платено со бтц, чоек од доверба
   
  На goranzoran му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,330
  979
  3 Декември 2008
  Машко
  На rippermkd му/ѝ се допаѓа ова.
 15. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  426
  237
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  На JunkieMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,012
  26,723
  4 Септември 2008
  Супер позитивно искуство со @gocetan, со здравје да го користиш телефонот :)
   
  Speedster, gocetan и на Avid им се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  179
  173
  6 oктомври 2011
  Машко
  +1 за @psyside. Дечко од збор
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  340
  261
  25 Август 2016
  Машко
  +1 за @SiPy` Брза и лесна комуникација, а и лаптопот одличен.
   
  SiPy`, psyside и на borcep им се допаѓа ова.
 19. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  763
  731
  5 Април 2015
  Машко
  +1 за @gocetan , малце закаснето од моја страна ама дечкото стрпливо ги чуваше кертриџите и конечно ги земав (поклон), дужам пивце
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Pilsator

  Pilsator
  Gaining Experience

  408
  107
  15 Мај 2012
  Машко
  +1 за @Mao
  Се извинувам што малку требаше да вози поради моја грешка. Супер помина се.
   
 21. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  969
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  +1 за @StalkeR - си купив рам меморија од него, се помина в ред .
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  711
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  +4 за @Mao . Графичките спакувани средени за 15 минути по повик и испратени. Дечкото е побрз од Амазон прајм :D
   
  Mao, Costigan_Jr и на Deksa им се допаѓа ова.
 23. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  399
  268
  9 Февруари 2012
  Машко
  I jas zemav dzilit kartici od covekot, svaka cast, fabrika, profi spakuvani, bandazirani :)

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На Mao му/ѝ се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  969
  504
  5 Јуни 2007
  Машко
  Фала ви дечки, добриот packaging ми е trademark :D а воедно сакам да се заблагодарам на администрацијата што ми додели трофеј "Проверен огласувач".
   
  На Necromancer, TATA_MATA, Tenny и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,577
  3,515
  11 Декември 2008
  Машко
  + за @[email protected], телефонот перфект сочуван, спакуван како од продавница.
   
  На @[email protected] му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...