1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,752
  7,177
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  И, како се чувствуваш сега?
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,521
  10,502
  23 oктомври 2012
  Машко
  Шознам...би рекол:

  giphy (3).gif
   
  На gOJDO и Daniel86 им се допаѓа ова.
 3. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,176
  1,192
  2 Август 2009
  +1 за @pcdownside, средивме брзо работа како банани од Кам да купувам.
   
  На Маша и borcep им се допаѓа ова.
 4. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  164
  103
  18 Септември 2013
  @BorisSapphire Купена РХ580, супер спаковано функционира безпрекорно. +
   
  На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Позититвно со @StalkeR и со @Pane24 :cool:
  Пане го споменувам вака со други, наспроти тоа ќе треба секоја недела да пишувам позитивни за него. :):p
   
  На StalkeR и Pane24 им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,456
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Исто и за тебе +100 за да не морам да спомнувам секоја недела хахаха , овака барем однапред :p
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Маша

  Маша
  On your way to fame

  236
  511
  24 Април 2007
  Женско
  Срцки сте ми во оваа тема :)
   
  На barneymk, Deksa, psyside и уште 6 други им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,109
  3,776
  5 Декември 2009
  Машко
  Поздрав до @igor_igor, +1.
  Се најдовме, муабет на кратко оти бев во брзање... :)

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,351
  27,052
  4 Септември 2008
  Најпозитивно со @gOJDO, права легенда, на врата ми ги достави компонетите, секоја чест :cool:

  Не само што би соработувал пак, него не би помислил да купам од друго место.

  Едит, ќе го заборавев @omegaRED, и со него супер позитивно искуство.
   
  Последна промена: 24 Февруари 2020
  На PC_GAMER, GGTT1, Aowek и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  434
  290
  9 Февруари 2012
  Машко
  Uste malce I sex ke padne na volku ljubov I emocii :)

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  434
  290
  9 Февруари 2012
  Машко
  Aj I jas da go pofalam @Pane24, rigot e kako sto rece, gospod zdravje I drugi rigovi da mu dava pa da si kupuvam pak :)

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,383
  8,837
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Туффф, ако некој се надева на секс од вакви дискусии, има мое сочувство. :p
   
 13. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
  +1 @gOJDO, процесорот фуче :)
   
  На GGTT1 и gOJDO им се допаѓа ова.
 14. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  111
  203
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
  Супер искуство со @HocusPocus

  Микротикот е во одлична состојба, тестиран и се работи по пропис :)

  +1 за соработка
   
  На HocusPocus му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  1,003
  622
  3 Јули 2007
  Исто супер искуство со @Ron0n :)
   
  На Ron0n му/ѝ се допаѓа ова.
 16. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,193
  1,838
  13 Јануари 2014
  Машко
  Одлично искуство со @mviktors , мониторот е во состојба ко вчера од продавница да излегол.
   
  На mviktors му/ѝ се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,109
  3,776
  5 Декември 2009
  Машко
  +1 за @BorisSapphire . Спакувано како од фабрика, исчитено прописно.
  Поздрав друже!
   
  На 1s3ct0wN и BorisSapphire им се допаѓа ова.
 18. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  944
  1,300
  25 oктомври 2012
  Машко
  Позитивни искуства со @fuzzjaw, @martinmax, @gOJDO и @neW1.
  Се извинувам претходно што не ми текна да споделам позитивно искуство и ако сум заборавил некој. Поздрав!
   
  neW1, gOJDO и на fuzzjaw им се допаѓа ова.
 19. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  164
  103
  18 Септември 2013
 20. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  +1 @Pane24 30 пара супер чорапи по супер цена
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  111
  203
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
  Препорака за @Pane24 од мене!
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Arcannia

  Arcannia
  Gaining Experience

  61
  61
  13 Март 2015
  Машко
  @gOJDO по незнам кој пат на овој thread. Купена SODIMM RAM меморија - одлична!
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 23. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  522
  356
  22 Март 2016
  Машко
  @gOJDO купена рам меморија за лаптоп,само пофални зборови.Пак би купил од него без двоумење.

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  331
  404
  18 ноември 2013
  Машко
  + @zdravkovskii малку во отежнати услови ама се снајдовме :)
   
  На zdravkovskii му/ѝ се допаѓа ова.
 25. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  293
  236
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  +1 @Enis-Phantom продажби во време на корона
   
  На Enis-Phantom му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...