1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,413
  13,510
  23 Јануари 2008
  Манга
  У заблуда си! Имаат право/привилегија, платформата им овозможува.

   
  DennyMK, 123456, causevd и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. BESKO

  BESKO
  Gaining Experience

  183
  238
  9 Јуни 2015
  Машко
  Кога ке те заебат во REKLAMA5 на кого ке му се жалиш ?
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,012
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
 4. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  862
  3 Март 2018
  на реклама 5 ќе препојт.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,380
  3,701
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум

  За ваша жал на реклама5 веќе 8 годишнина правам . У целата тамошна кариера само едно негативно искуство сум доживеал со една неподигната пратка , зашто е тоа така ? Затоа што цените мои се џабалак и тие што се на ум за да не подигнат пратка се пишмалнии и после втората ден идаат самите у карго и си ги подигнуваат пратките.
  За оваа година навршив со бројка од 1250 графички продадени односно ги сметам и тие сосе ригови распродадени и засебно како карта за тотално. Така да малце ке одмарам до после новата година .
  А после тоа иде наредна година а и огромни изненадувања од моја страна за наскоро.
  Мислам дека доволно беше од мене тука на оваа тема.
  Ке се читкаме во наредните теми.
  Ајт сеа да не идеме оффтопик :)
   
  На Paunoli, Трајче Дрварчето, PC_GAMER и уште 8 други им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  179
  173
  6 oктомври 2011
  Машко
  На gOJDO и Lazarko им се допаѓа ова.
 7. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,707
  2,313
  14 Декември 2010
  Машко
  +1 @gOJDO одлична купопродажба :)
   
  На gOJDO и Lazarko им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,012
  26,723
  4 Септември 2008
  @gOJDO, како и секогаш профи, легенда :cool:
   
  На GGTT1 и gOJDO им се допаѓа ова.
 9. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,475
  1,925
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  @Spamalot коректен и кул момак.
   
  На Spamalot му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,254
  8,652
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  @Pane24 си продава хардвер по ниски цени ама барем фер. Копан хардвер и треба да се продава по пониски цени. +1 за Пане за разлика од други некои...
   
  На cipiripi, zipi123, Paunoli и уште 6 други им се допаѓа ова.
 11. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,307
  4,523
  18 Септември 2013
  Машко
  +9000 за @Oktar - бомбона апаратче земено од него. Буквално без знаци на користење. Сеа коа ќе научам да сликам има да ви напраам инвазија во темите за фото хе хе хе.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  На Lazarko, StalkeR, PC_GAMER и уште 8 други им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,012
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Честито и да ни правиш убави фотографии.

  Едвај чекам :)
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,445
  10,310
  23 oктомври 2012
  Машко
  Тоше...релативно ОК момак, има простор за подобрување, конкретно, парите беа на број но банкнотите не беа подредени по сериски...сакав да правам драма околу тоа, ама си реков ај, памет за другпат.

  Се шалам, секако дека немам замерки за Тоше...банкнотите беа уредно подредени по сериски :|
   
  На Ребро, DennyMK, masterwu и уште 10 други им се допаѓа ова.
 14. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,307
  4,523
  18 Септември 2013
  Машко
  и у складна боја нели, ко шо е очекувано
  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,012
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  +1 @[email protected]
  Брзопотезна купопродажба без никакви забелешки, би правел и друга зделка со него. :)
   
  На [email protected] му/ѝ се допаѓа ова.
 16. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  87
  79
  6 Април 2013
  Машко
  Секогаш на располагање ни е екипа за брзо распоредување :)

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На DaVoRkNe и krema им се допаѓа ова.
 17. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  319
  265
  26 Септември 2007
  Машко
  Едно добро искуство со членот @Nightwalker , секоја чест и голема благодарност што ми излезе во пресрет . Маусот Glorious Model O го освеживме :)
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,330
  980
  3 Декември 2008
  Машко
  3x 101 за @gOJDO, @Pane24 и @Lazarko. Нема дилема околу дечкиве за купопродажни договори.
   
  На gOJDO и krema им се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,413
  13,510
  23 Јануари 2008
  Манга
  На JunkieMKD и krema им се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,380
  3,701
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  +1 za @pacerMK , @Astraion дечките се супер за соработка и коректни.
  Благодарам .
  Исто така и за сите +1 што ве има во голем број и што сте фер и поштени и се трудете со вашите хардвери да бидат што позачувани.
   
  На Ace Lud, Pane-G, igor_igor и уште 2 други им се допаѓа ова.
 21. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,639
  2,485
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  @Pane24 Коректен дечко +1 и за тебе друже.
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,056
  3,128
  2 Септември 2012
  Машко
  @Pane24 алиас Индијана Џонс, последниов пат хардвер ми шиткаше од тераса со торба врзана со лан кабли. :D
  Спушта торбата зимам јас хардверот, ставам пари внатре и ја дига нагоре, луѓе се крстат хахахахахах звер.:oh:
  Ја бев спремен да фаќам одоздола, мислев ќе ја фрла у ќеса.
  Морам да признам ептен е оргинален и на моменти му текнуваат јаки идеи. :oh::oh::p
  Во секој случај секогаш позитивно со Пане-та. :cool:
   
  Последна промена: 13 Февруари 2020
  На stanko, Grimriper, Marko1213 и уште 23 други им се допаѓа ова.
 23. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,307
  4,523
  18 Септември 2013
  Машко
  Огромна препорака за @champagnepepe - купена 1060 6GB ASUS Strix графичка. Дечкото остави одлична импресија со позитивен став, точност, графичката ја донесе уредно спакувана, со документација со се. Исто така уште едно нешто кое го ценам е тоа што покажа грижа за тоа да ја проверам графичката најбрзо шо можам и да му потврдам дека се е ко шо треба - и ете ко што го пишувам ова графичката ја ставив на новиот компјутер и врти Heaven бенчмарк у позадина што е доволно добар тест за да покаже дека графичката работи без маана.

  Што повеќе да кажам, дечкото кој видно е нов член на форумот му посакувам што побрзо да насобере мислења и допаѓања бидејќи заслужува почит и добива уште еднаш огромна препорака од мене.
   
  На it_boy, igor_igor, PC_GAMER и уште 9 други им се допаѓа ова.
 24. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  399
  268
  9 Февруари 2012
  Машко
  Pane ja ke te blokiram, mene mi davas regular, kamo Indiana Jones finti?
  Ne si fer :)

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe и igor_igor им се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,554
  4 ноември 2013
  Машко
  Каква легенда, мајко мила...
  @Pane24 wtf is wrong with you? :D
   
  На Tomashevski.Aleksandar, ARMac, toshex и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...