1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  не смеам да кажам за чорапите, ќе ми се налути, ем бан ќе јадам.
   
  На ARMac и HardCorec им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,456
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ќути бе да не ти пратам пак Хелоу Кити.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,197
  4,646
  4 ноември 2013
  Машко
  Добро е ако поминам само со хелоу кити :D
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  Само да дополнам, да не го разбере тоа некој како потценување, напротив Пане ги цени сите свои муштерии. ;)
  Значи во тој момент беше спречен (оневозможен) физички да излезе надвор, а јас внатре, и после 5 минутно размилување што да се прави на Пане му текна Индијана Џонс финта. :oh::p
   
  На TheMarshal, PC_GAMER, Tenny и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  111
  203
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
  Супер искуство со @[email protected]

  Дечко од збор, се најдовме на паркинг, брзо се заврши размената, нормално хардверот е во супер функционална состојба.

  Препорака за соработка
   
  RoninMK, [email protected], DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,324
  7,299
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  И од мене + за @[email protected] и исто @RoninMK
  Море 2 плуса за тигарот напојувањето е како ново.
   
  RoninMK, [email protected] и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 7. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  617
  632
  15 Септември 2012
  Машко
 8. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  186
  92
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Земена RX580 Nitro + од @BorisSaphhire
  Графичката е во топ состојба, комплет со кутија. Препорака

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На PC_GAMER и BorisSapphire им се допаѓа ова.
 9. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,303
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  Голема благодарност до @martinmax за рутерот за да користам како секундарен за мост (bridge)


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На martinmax му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Со здравје користењето и гејмањето :)
   
  На mkgunner му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,383
  8,837
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Кога @marv продава, продадено е :D
   
  На marv му/ѝ се допаѓа ова.
 12. stranger777

  stranger777
  Gaining Experience

  336
  115
  27 oктомври 2013
  Машко
  +1 за @toshex одличен дечко highly recommended за соработка :)
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 13. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,319
  4,529
  18 Септември 2013
  Машко
  Исто така огромен +1 за @stranger777 , одлична комуникација и брз договор.
   
  На stranger777 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,109
  3,776
  5 Декември 2009
  Машко
  Еве +1 за @gOJDO . Имаше една брзинска примопредаја на улица... :D
   
  GGTT1, WeiWuWei, toshex и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,836
  3,948
  5 Јули 2013
  +1 @gOJDO , немам што да додадам веќе се е кажано и од други членови, да не се повторувам. Препорака за соработка!
   
  На GGTT1 и gOJDO им се допаѓа ова.
 16. bLaCk AnArChY

  bLaCk AnArChY
  Gaining Experience

  100
  205
  13 Јуни 2017
  Машко
 17. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,242
  893
  1 Јуни 2016
  @Pane24 за графиката и напојувањето. Одлична зделка и си напраивме муабет малце.
  @DemoUser фала за мониторот. Предобар е.
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  303
  1 Мај 2008
  +1 за @gOJDO , све во најдобар ред, станицата одлична. :)
   
  Astro, GGTT1, gOJDO и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,383
  8,837
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  960
  502
  15 Декември 2013
  Машко
  +1 за @Astro мислам дека втор пат тргувам со него, коректен и прецизен. :)
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 21. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  249
  235
  25 Април 2011
  +1 за @zdravkovskii тоа што го вети, тоа го испорача.
   
  На gOJDO и zdravkovskii им се допаѓа ова.
 22. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  293
  236
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  +50 za @gOJDO , рам, графичка, кулер.... сеа ќе ми тура плоча на вториот спрат дома
   
  На Deksa и gOJDO им се допаѓа ова.
 23. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  926
  627
  11 ноември 2015
  Машко
  Да не редам реферати итн. @gOJDO
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,623
  4,565
  23 Јуни 2015
  Машко
  На Astro и gokica им се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,521
  10,502
  23 oктомври 2012
  Машко
  Да ги споменам @Steff_Maja и @OrionZ кои во изолирани акции, успеаа да ме апгрејднат од Стрикс 1070 на Стрикс 1080.
   
  123456, OrionZ, Steff_Maja и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...