1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
mkgunner
Последна активност:
12 Јули 2020 во 01:18
Зачленет:
29 oктомври 2008
Мислења:
275
Допаѓања:
216
Поени од трофеи:
305
Пол:
Машко
Локација:
Кичево
Занимање:
ИТ сервисер

Сподели

mkgunner

Gaining Experience, Машко, од Кичево

mkgunner последен пат беше виден (како):
12 Јули 2020 во 01:18
  1. На профилот на mkgunner сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Кичево
  Занимање:
  ИТ сервисер
  Processor & Cooler:
  Ryzen 5 1600AF
  Storage:
  Kingston UV500 240GB
  PSU:
  Chieftec GPS-600A8
  RAM:
  2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
  VGA:
  XFX RX570 4GB
  Case:
  No name
  Mouse:
  некаков Кинез
  Audio:
  Panasonic SA-AK20 на AUX
  Monitor:
  AOC 27V2Q
  Keyboard:
  Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
  Motherboard:
  MSI B450 Gaming Plus Max
  OS:
  Windows 10 Pro
  Професија:
  Сервисер
  Омилен цитат:
  Луд јебе збуњеног
  Омилен спорт:
  Фудбал, Велосипедизам, Ракомет
  Интереси:
  Возење велосипед, гејминг, сервис на it опрема