1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,228
  1,290
  2 Август 2009
  Убаво искуство со @Neso, за 5 минути и се договоривме, и се најдовме и средивме работа. Иначе со лакт се поздравивме кога се видовме, да не се секирате.
   
  На The Geek Boy, DarkoV, G4M3R и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,753
  9,462
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  [​IMG]
   
  The Geek Boy, Deksa и на krema им се допаѓа ова.
 3. Neso

  Neso
  Gaining Experience

  218
  247
  14 Јуни 2008
  Машко
  Montazer
  Da, top proizvod za top cena. Uste ednash, fala!
   
  На gOJDO и xhktw им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,923
  27,631
  4 Септември 2008
  Супер позитивно искуство со @Gucci, фала што почека :)
   
  На Маша и Gucci им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  828
  724
  5 Јули 2011
  Такоџе :)
  Телефонот е буквално нов, нема ни најмала гребаница.
   
  Последна промена: 27 Март 2020
  gOJDO, Маша, gremlin и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,753
  9,462
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ама ако го проверам ќе му најдам и најмала гребаница, ај не претерувајте :oh:
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  11,006
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нема сомнеж.
   
 8. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  618
  608
  26 Јуни 2012
  Машко
  Часовникот(Galaxy Watch 46mm) купен од @fuzzjaw, одлично купо-продажно искуство!
  Часовникот го добив со сите нишани, грепка нема на него, сите целофанчиња и кабли, гаранција, додатно гратис добив и 4 ремчиња.
  Да спомнам и дека момакот отиде out of his way и ми најде човек за доставата. Со кој часовникот веќе наредниот ден беше кај мене. Bonus points и бидејќи инсистирав дека несакам преку карго да одиме. 10/10
   
  На Deksa, gremlin, fuzzjaw и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,386
  2,232
  13 Јануари 2014
  Машко
  Искуството беше одлично и од моја страна. Падна договор брзо и без заебанции, а и @G4M3R се прошета малку за да му заштеди време на човекот што му го носеше. Уште еднаш, со здравје да си го користиш :)
   
  На G4M3R и Deksa им се допаѓа ова.
 10. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,546
  4,898
  18 Септември 2013
  Машко
  Позитивни искуства со @Mario.Bog и @Jordan223 - продадени графичка и компјутер без графичка соодветно. Со здравје да се служат.
   
  На Mario.Bog и borcep им се допаѓа ова.
 11. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,546
  4,898
  18 Септември 2013
  Машко
  Позитивно искуство со членот @Ceco - препорака од мене за соработка. Договорено брзо и без никакви проблеми во однос на комуникација или било што друго.
   
  На Ceco му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010
  Potvrduvam pozitivno iskustvo so @toshex dogovoreno najdeno zavrseno vo najkus mozen rok.
   
 13. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,546
  4,898
  18 Септември 2013
  Машко
  Како и секогаш позитивно искуство со @gOJDO, мислам дека нема членови веке кои не се имале прилика да се уверат. +1000 препорака од мене.
   
 14. Маша

  Маша
  On your way to fame

  288
  639
  24 Април 2007
  Женско
  Seeing is believing... Ако е толку шизик ко што зборите, нека ми најде бел монитор ;)
   
  Astro, mkgunner и на Oktar им се допаѓа ова.
 15. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,546
  4,898
  18 Септември 2013
  Машко
  Ееее ми текнува мене на времето коа ме зезаа дека комбинирав бои на ствари.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,130
  1,475
  26 Март 2016
  Даскал
  На RoninMK му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Маша

  Маша
  On your way to fame

  288
  639
  24 Април 2007
  Женско
  I feel you bro... пижамите ако не ми се искомбинирани со постелнината, не можам да заспијам, не па нешто со очи што го гледам 20 саати во денот :)
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,896
  26,226
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  И у хороскоп си јарец или девица :)
   
  CBB_6, Маша и на borcep им се допаѓа ова.
 19. Маша

  Маша
  On your way to fame

  288
  639
  24 Април 2007
  Женско
  У подзнак тупаџија ;)
   
 20. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  196
  158
  8 oктомври 2016
  Тоа кога беше девојче, сега пораснат си :)

  Sent from my Redmi
   
 21. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  300
  558
  3 Март 2015
  Машко
  gOJDO, toshex и на Rikimaru им се допаѓа ова.
 22. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,130
  1,475
  26 Март 2016
  Даскал
  На gOJDO и toshex им се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,706
  14,439
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  +1 за сите на кои сум им продал на форумов. :)
   
  На gocetan, GGTT1, gremlin и уште 5 други им се допаѓа ова.
 24. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  587
  419
  9 Февруари 2012
  Машко
  Гојдо на ИТ е тоа што е Венко на Здравство :)

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  JellyfitzDMT, it_boy и на gOJDO им се допаѓа ова.
 25. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  209
  218
  27 Декември 2017
  QA Engineer
  во 5 live stream да кажи колку има продадено по градови.
   
  zdravkovskii, JellyfitzDMT, Deksa и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...