1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Neso
Последна активност:
3 Јуни 2020 во 20:52
Зачленет:
14 Јуни 2008
Мислења:
218
Допаѓања:
247
Поени од трофеи:
452
Пол:
Машко
Локација:
Skopje
Занимање:
Montazer

Сподели

Neso

Gaining Experience, Машко, од Skopje

Neso последен пат беше виден (како):
Прегледува тема Intel vs AMD, 3 Јуни 2020 во 20:52
  1. На профилот на Neso сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Локација:
  Skopje
  Занимање:
  Montazer
  Processor & Cooler:
  XEON [email protected] (1.28 v) Antec h20 920
  Storage:
  Samsung 840 EVO
  PSU:
  Cooler Master Silent 850W
  RAM:
  3x4Gb kingston
  VGA:
  Radeon HD5870 1Gb GDDR5
  Case:
  Lian Li A06
  Mouse:
  Gigabyte M6580
  Audio:
  On board
  Monitor:
  Apple Cinema Display HD 23"
  Keyboard:
  Mediatech
  Motherboard:
  ASUS ROG III Gene
  OS:
  OS X Mavericks
  Прекар:
  neso
  Професија:
  it, dizajner,grafika
  Програмски јазици:
  Visual Basic
  Најчесто користени апликации:
  maya, after effect

  Потпис

  "I like work, it fascinates me. I can sit and look at it for hours." (Jerome K. Jerome)