1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
xhktw
Зачленет:
2 Август 2009
Мислења:
1,229
Допаѓања:
1,312
Поени од трофеи:
465

Сподели

  1. Supporter
   Supporter
   Здраво друже. :) Лагот не е проблем само кај тебе. Кај сите е проблем. Има некои фактори што влијаат на лагот. Главен фактор е брзината на интернетот и операторот. На пр. на серверите од АДСЛ корисниците на МАКС АДСЛ интернет имаат многу мал лаг 10-30. Доколку другите повеќе итн. Друг важен фактор се перформанците на компјутерот. За да намалиш лаг, доколку е накај конфигот еве ти некои команди. cl_updaterate 60, rate 25000, fps_max 101, fps_modem 101. Овие ќе ти помогнаат многу ако не си свршиш работа контактирај ме на ПП или Скајп ќе ти пратам еден конфиг за помал лаг.
  2. Cevi
   Cevi
   Ај те молам ако сакаш уште еднаш да ми кажеш за каков рам се работеше и која цена?
   Поздрав.
  3. kingpiN
  4. RagingDemon
   RagingDemon
   Сега знам. :)
  5. Nepoznat
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Processor & Cooler:
  Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
  Storage:
  256GB SSD & 500 GB
  PSU:
  Cooler Master B600
  RAM:
  HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
  VGA:
  RX 580 GTS XXX Edition 8GB
  Case:
  CM Chassic K280
  Mouse:
  SteelSeries Rival 300
  Audio:
  Creative SoundBlaster Live
  Monitor:
  BenQ GL2450 / BenQ RL2455
  Keyboard:
  Redragon Kumara K552W
  Motherboard:
  Gigabyte B450M-H
  OS:
  Windows 10