1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,107
  3,262
  2 Септември 2012
  Машко
  Одличен дил со @comakot , фабрика делови со екстра цени, големо благодарам до него. :):cool:
   
 2. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  171
  99
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  +1000 za @gOJDO :) Одлично искуство повторно :)
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,340
  2,799
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Супер искуство и со @krashot, многу лесно и брзо се договоривме, прекоректен и во комуникација и во цена, секоја препорака за соработка!

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  На gOJDO и krashot им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,214
  4,086
  5 Декември 2009
  Машко
  Уште еднаш за @Pane24 плус. Овој пат се погоди и со негово деливери... :D
   
  На borcep и Pane24 им се допаѓа ова.
 5. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  186
  252
  18 Септември 2015
  Машко
  На gOJDO и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 6. smole

  smole
  Unstoppable

  3,269
  3,789
  18 Април 2007
  Позитивно искуство со @omegaRED ,would buy again.
   
  На Daniel86, Lokvan, omegaRED и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,786
  3,893
  12 Јануари 2016
  Машко
  @NiNo_v e коректен купувач, и не пие повеќе од една ракија. ;)


  Патем закаснет поздрав и до @Mario.Bog - сакав прво да се пофалам дека андроид боксот се конвертира во ретро-пај ама тој во меѓувреме заврши приклучен на ТВ, ретро-пај останува проектче за во иднина. :)
   
  NiNo_v, Necromancer и на Deksa им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,632
  4 Септември 2008
  + 1 За @gOJDO, како и секогаш А+++++ искуство :cool:
   
  На Gaston, GGTT1, gremlin и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,470
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  +1 @psyside Телефонот стакло сочуван, буквално ко нов.
   
  Последна промена: 3 Јуни 2020
  На Gaston, GGTT1, psyside и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,361
  2,145
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Позитивно искуство со @Mao would trade again.
   
  На Mao му/ѝ се допаѓа ова.
 11. theee

  theee
  Gaining Experience

  90
  96
  19 Декември 2012
  Машко
  Cruise Ship Life
  +1 за @zipi123, ми ја чуваше уредно матичната дур да излезам од карантини...
   
  DaVoRkNe, toshex и на zipi123 им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,107
  3,262
  2 Септември 2012
  Машко
  Се најдобро за @StalkeR , дечково е неверојатно педантен.
  Ова е четврта работа купена од него и се е фабрика, ја незнам дали воопшто ги користи работите што ги продава. :p
  Да ти е мерак дилови да правиш со него, ептен од збор, огромна препорака. :)
   
  На Alek7, StalkeR, Маша и уште 3 други им се допаѓа ова.
 13. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  589
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Posle postov mi se prikupi od stalkerot :)

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  На CBB_6, StalkeR, Маша и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  11,064
  10,575
  24 Јуни 2009
  Машко
  StalkeR, Deksa и на igor_igor им се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,770
  11,393
  23 oктомври 2012
  Машко
  Дајте што продава да купам и ја нешто од него.
   
  Avid, Deksa и на igor_igor им се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,107
  3,262
  2 Септември 2012
  Машко
  За @StalkeR малку е една значка за проверен огласувач, треба 3 верувајте. :cool::)
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  589
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Najbolje bi bilo toka kako na Chuck Norris so znackata od teksaski rejndzer.


  [​IMG]

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  StalkeR, DaVoRkNe и на igor_igor им се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,214
  4,086
  5 Декември 2009
  Машко
  Фала екипо!
  Лаптопчето со Игор се одложи доста, ама ситуацијава е таква во моментот... :) +10 за него, секако.

  Ратко, ке имам наредна недела пц за продавање, ако треба кажуј. :D
   
  На DaVoRkNe, Alek7, Oktar и уште 5 други им се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,916
  26,303
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Сум заборавил да споделам позитивно искуство со @Tomislav96 и со @CyberTm Одлични момци
   
  На Tomislav96 и CyberTm им се допаѓа ова.
 20. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,431
  873
  12 Април 2017
  Машко
  Од оддамна е ова, ама ај да додадам и јас нешто. Супер искуство со @HardCorec за микротик рутерче, помогна и да го сетираме како што треба.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,306
  4,837
  4 ноември 2013
  Машко
  +1 и за тебе братко!
   
  На Futurelakimens му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  819
  936
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  +1 еден и за Калчо. @Fatal1ty_ . Само што правев некоја фотосесија, апаратов одлично ми се најде, и во стакло состојба. Се учиме полека полупрофесионално :D
   
  На Fatal1ty_ и Oktar им се допаѓа ова.
 23. imortel

  imortel
  Gaining Experience

  109
  146
  18 Февруари 2012
  Машко
  +1 за @gOJDO за супер сочуваното лаптопче!
   
  На GGTT1 и gOJDO им се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,470
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Со здравје да се користи.
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. architect

  architect
  Unstoppable

  1,974
  2,359
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Не те пофалив за мониторот, фуче +1 :D не дека ти треба но да се знае кој шитка само квалитетна роба :p
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...