1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
architect
Последна активност:
6 Јуни 2020 во 19:19
Зачленет:
27 ноември 2008
Мислења:
1,964
Допаѓања:
2,348
Поени од трофеи:
1,602
Пол:
Машко
Роденден:
oктомври 31
Локација:
Скопје
Занимање:
Архитект

Сподели

architect

Unstoppable , Машко, од Скопје

architect последен пат беше виден (како):
Прегледува тема PlayStation 4 дискусија, 6 Јуни 2020 во 19:19
  1. На профилот на architect сеуште нема пораки.
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  oктомври 31
  Локација:
  Скопје
  Занимање:
  Архитект
  Processor & Cooler:
  i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
  Storage:
  SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
  PSU:
  Corsair HX750i 80 Plus Platinum
  RAM:
  G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
  VGA:
  Asus Rog Strix Gaming RТX 2060 OC 6GB
  Case:
  NZXT H500i black/red
  Mouse:
  Logitech G502 RGB
  Audio:
  Logitech x 530 / asus echelon navy
  Monitor:
  LG 27GL850-B
  Keyboard:
  Cooler Master
  Motherboard:
  ASRock Z390 Pro4
  OS:
  Windows 10 x64
  Прекар:
  Xpander
  Професија:
  Архитект
  Омилен цитат:
  what doesn't kill you, makes you stronger
  Музика:
  rock'n'roll
  Видео:
  http://www.youtube.com/watch?v=WhBoR_tgXCI
  Најчесто користени апликации:
  autocad / archicad / 3ds max / photoshop / illustrator ...
  Омилен спорт:
  Велосипедизам / CUBE ATTENTION SL 29 2016 /
  Интереси:
  фотографија