1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,706
  14,439
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  По 1-2 компјутрери дневно од Март наваму. :)
   
  Lazarko, Ace Lud, toshex и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,753
  9,462
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Пффф же.... ништо-ништо.
   
  Lazarko, Avid и на Маша им се допаѓа ова.
 3. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  587
  419
  9 Февруари 2012
  Машко
  Седете дома! Гојдо спрема мобилни тимови да носат хардвер кај луѓето во изолација.


  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  gOJDO, Astro и на toshex им се допаѓа ова.
 4. barneymk

  barneymk
  Gaining Experience

  116
  102
  27 Април 2016
  Машко
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,970
  21 Јануари 2009
  Најјако би било да се избаци некој со ник COVID-19 у темава...
   
  WeiWuWei, PC_GAMER, CBB_6 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,546
  4,898
  18 Септември 2013
  Машко
  На CS:GO пола никови се тоа, не се ни интересни.
   
  На barneymk и gOJDO им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,706
  14,439
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ни CS:GО не е интересна ;)
   
  На Deksa, Kiro619, RoninMK и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  339
  432
  18 ноември 2013
  Машко
  + @Arabian денес му го дадов мониторот да патува за Кочани на негов пријател :)
  + @mkiptv денес се најдовме за рам мемориите перфектно работат
   
  На Антониј.К и Arabian им се допаѓа ова.
 9. Enis-Phantom

  Enis-Phantom
  Gaining Experience

  339
  432
  18 ноември 2013
  Машко
  + @damil за тастатурата дојде си ја зема дури од бутел :)
  + @Tomislav96 за рутерот денес конечно го пуштив во употреба :)
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. damil

  damil
  On your way to fame

  781
  827
  2 Јануари 2015
  Машко
  Големо ФАЛА за Енис, ми заврши ептен работа за тастатурата.
   
 11. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  819
  936
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  +1 @Enis-Phantom Cool дечко си дојде по договорено си го зема рутерот. Со здравје нека те служи :)
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,753
  9,462
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Off the record, огромна благодарност до @Mario.Bog за сета досегашна и идна соработка, човекот е прав форумџија и човек од доверба со широко срце. Препорака за соработка со него.
   
  На RoninMK, Tenny, Deksa и уште 4 други им се допаѓа ова.
 13. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  587
  419
  9 Февруари 2012
  Машко
  @gOJDO @borcep @Mario.Bog odlicna sorabotka kako I sekogas, epten mi izlegoa vo presret vo ovaa situacija.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
  На Astro, gOJDO, Mario.Bog и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Стефан_Т

  Стефан_Т
  Gaining Experience

  52
  66
  22 Јули 2017
  @gOJDO RX580 графичка, Еве ја скоро месец тера без проблем.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  186
  184
  6 oктомври 2011
  Машко
  +1 зa @dLt-Ed , брзо се договоривме, брзо завршивме. Би сороботувал повторно.
   
 16. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  171
  99
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  +1 za @gOJDO - фала уште еднаш!
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  915
  735
  29 Март 2011
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  186
  184
  6 oктомври 2011
  Машко
  +1 за @Стефан_Т , експресна замена. Се разбира би соработувал повторно.
   
  На Стефан_Т му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  112
  208
  18 ноември 2010
  Машко
  +1 за @Serko. Процесорот за жал сеуште не го пробав иако примопредаја направивме пред некоја недела (без проблеми), ќе биде викендов тоа.

  +1 за @Ulrezaj. Конечно ја намеривме графичката (фала DelCo - што ме заборавија од понеделник...). Функционира беспрекорно! Топла препорака за соработка!
   
  На Ulrezaj му/ѝ се допаѓа ова.
 20. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,386
  2,232
  13 Јануари 2014
  Машко
  Одлично искуство со @Psycore, препорака од мене.
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Psycore

  Psycore
  On your way to fame

  532
  558
  12 ноември 2013
  Automation Tester
  Благодарност и до @fuzzjaw. Одлично и брзо се договоривме и завршивме работа иако од различни градови. +1 и за Нова Пошта.
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 22. AleksandarT

  AleksandarT
  Gaining Experience

  108
  114
  24 Февруари 2011
  Одлично искуство со @aleksuperior, препорака од мене, брзо завршивме работа и се е топ
   
  На aleksuperior и Oktar им се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  aleksuperior

  aleksuperior
  On your way to fame

  664
  923
  6 Декември 2012
  Машко
  Исто! Со здравје да се служиш :)
   
  На AleksandarT му/ѝ се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,302
  4,860
  4 ноември 2013
  Машко
  Позитивно искуство со @Miroslav Ilic, го испочитува договореното, рам меморијата си работи како нова.
  Препорака за соработка.
   
  olikomerc, Miroslav Ilic, igor_igor и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,302
  4,860
  4 ноември 2013
  Машко
  olikomerc, Miroslav Ilic и на igor_igor им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...