1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,342
  1,069
  3 Декември 2008
  Машко
  +1k za @cgfreak. Подобро спаковано немам видено, Секоја чест мајсторе!
   
  На cgfreak му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,685
  10,256
  24 Јуни 2009
  Машко
  И ти не си ништо подолу во однос на пакувањето. :)
   
  На JunkieMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. srle89

  srle89
  Gaining Experience

  68
  52
  20 Март 2013
  Машко
  Кудос за @DemoUser, се подновив со супер слушалки од него, одлично очувани, како нови, спакувани во оргиналната кутија, со еден збор: презадоволен! :)
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,342
  1,069
  3 Декември 2008
  Машко
  +1k за @Vlad944, куќарето спаковано според сите правила и прописи, нема ни една дамка на него. Топла препорака.
   
  На Vlad944 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. smole

  smole
  Unstoppable

  3,186
  3,698
  18 Април 2007
  @gOJDO одлично искуство, препорака како и секогаш!
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Што да му дадеме на Гојдо некст левел трејдер?
   
  GGTT1, Peceto и на gOJDO им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,275
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  ај ти ком мк дилер на годината
   
  На Abovelife и GGTT1 им се допаѓа ова.
 8. Woofer

  Woofer
  Gaining Experience

  150
  127
  19 Јуни 2008
  Steam:
  STEAM_0:0:20218154
  Одлично искуство со @gOJDO , купен половен компјутер за одлична цена, спакуван цакум пакум, како нов од продавница купен.
  Огромен плус.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,724
  2,355
  14 Декември 2010
  Машко
  +1 @mkextremer дојде ко кец на десетка со рамот, препорака и пол :)
   
  На mkextremer му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  335
  426
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  @Sludge.Factory pixel 2 телефон, како од фабрика, топ, дури и визитка ми имаше ставено
   
  На gOJDO, Pane24, Necromancer и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,869
  1,746
  22 oктомври 2012
  Машко
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,444
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  303
  1 Мај 2008
  Благодарности до @Costigan_Jr за рам меморијата. Профи спаковано, на време испорачано, и најбитно, човек од збор. :)))

  П.С.: Многу добри чоколатцава. :hay:

  79137774_616963065711213_5354143288171429888_n.jpg
   
  gremlin, Costigan_Jr и на Маша им се допаѓа ова.
 14. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,721
  2,037
  25 Март 2013
  Машко
  Многу се смени играта на форумов. Без 200 грама чоколадо срам ми е да ставам нешто на продажба
   
  mnikolce, itstheigyg, Avid и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,685
  10,256
  24 Јуни 2009
  Машко
  ЧаршаФ дупли за брачен кревет ми имет клаено во пратка, гејска работа, сум се засрамил дома. :D
   
  На causevd му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,174
  3,898
  5 Декември 2009
  Машко
  +1 за Pane24. (Гледам го банирале сега) Графичката си спие, исчистена, средена како нова. По втор или трет пат дил со него.
  Муабет на кратко ау, пара на рака, мара за рака...
   
  На Sludge.Factory и Маша им се допаѓа ова.
 17. Avid

  Avid
  Guru

  4,466
  6,721
  21 Јануари 2009
  Бахаххаа @Fatal1ty_ што се десило??
  Уствари он ме водеше у некои поени или блиску бевме како беше...
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Неам поима сеа се пуштам, ама со поени му е до утре ќе му помине.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,571
  4,003
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Isto i za tebe +1 Si dostoja na zborot za rezervacija.

  P.S u posledno vreme sum tagiran kako meta na adminite i preprodavacite na delovi sto mavaat reporti na moi oglasi i sto ne mozaat da si gi sitnaat po astronomski ceni i naogjaat nacini kako da me isfrlaat od forumov.
  Taka da oficijalno tuka prestanuvam so oglasi. Odnosno ke oglasuvam na reklama5.
  Vidov deka ima diskriminacija i korupcija do tolkav tezok stepen na forumov...
  Pfff do administracija : Ne mozete i nemate pravo da mi brisete komentar u oglas dokolu sum pisal na nekoj deka delot go kupuvam a i voedno da mi repate kazneni poeni !!!
   
  На Paunoli и TATA_MATA им се допаѓа ова.
 20. Маша

  Маша
  On your way to fame

  263
  565
  24 Април 2007
  Женско
  Јас па да сум на твое место, за инат не се откажувам...
   
  На Трајче Дрварчето, mnikolce, bicikle и уште 4 други им се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,571
  4,003
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Pa za inaet sea vleguvam sea na globalniot pazar, kade sto opsegot e ogromen.
   
  На Ile bocev и Маша им се допаѓа ова.
 22. Ile bocev

  Ile bocev
  Gaining Experience

  272
  208
  15 ноември 2015
  Машко
  Браво Пане. Поштен дечко е
   
  На Paunoli и Avid им се допаѓа ова.
 23. Маша

  Маша
  On your way to fame

  263
  565
  24 Април 2007
  Женско
  [​IMG]
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Avid

  Avid
  Guru

  4,466
  6,721
  21 Јануари 2009
  Ја мислам и да се консултираш со адвокатот твој... може некоја тужба лежи овде, од кај знаеш.
   
  tupacan, Fredy и на Oktar им се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,829
  26,024
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Фасцинантно е тоа како социјалниот статус кај две индивидуи кои се засегнати од ист проблем дава различни гледишта на работите.

  @Pane24 тоа што ти сакаш да глумиш жртва и да бидеш сожалуван е твое лично право, само те молам немој да фрлаш црна дамка на администрацијат и да не мешаш нас за твојот проблем кој највероватно потекнува од дома.

  Ние не сме ти крви што твојата елементарна култура е на очајничко ниво,и што не можеш да направиш паралела дека со тоа што продаваш хардвер на форумов по ниски цени треба да имаш некое поголемо право од останатите, освен што си проверен огласувач кој ти е заслужено добиен.

  Има центри во кои се тренира социјализација и не е срамота да се посетуваат.
   
  На gremlin, Gaston, tupacan и уште 6 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...