1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Daniel86
Последна активност:
29 Мај 2020 во 13:00
Зачленет:
28 Мај 2013
Мислења:
2,760
Допаѓања:
7,207
Поени од трофеи:
1,717
Пол:
Машко
Роденден:
18 Септември 1986 (Возраст: 33)
Веб-страна:
Локација:
Скопје, Карпош 1
Занимање:
Електроника

Сподели

Daniel86

Guru, Машко, 33, од Скопје, Карпош 1

Daniel86 последен пат беше виден (како):
29 Мај 2020 во 13:00
  1. zak1711
   zak1711
   Здраво,
   Гледам на форумов те фалат за електроника. Имам едно старо воланче Logitech Driving Force Pro.
   Во Device Menager го пријавува ко инсталиран без проблем, но не работи откако го уклучив а не беше ставен на маса и се калибрираше на под. Од тогаш не се калибрира кога ќе се поврзе со компјутер. Дали имаш знаење и умешност да ти ја донесам плочата од воланот да ја провериш дали нешто има цркнато.
   Поздрав,
   Жарко
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  18 Септември 1986 (Возраст: 33)
  Веб-страна:
  https://www.facebook.com/servis.daniel86/
  Локација:
  Скопје, Карпош 1
  Занимање:
  Електроника
  Processor & Cooler:
  i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
  Storage:
  Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
  PSU:
  Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
  RAM:
  Geil 2x8GB
  VGA:
  Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
  Case:
  Deepcool Tesseract SW Black/Blue
  Mouse:
  Logitech MX1000
  Audio:
  Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
  Monitor:
  Philips Meridian 22" & Samsung LE40M91B 40"
  Keyboard:
  Verbatim KU-0725
  Motherboard:
  Gigabyte GA-Z77-DS3H Modded Bios F13
  OS:
  Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
  Професија:
  Пекар
  Видео:
  https://www.youtube.com/watch?v=c4vuKOz3kus
  Програмски јазици:
  CH+/CH- Blizoo Fiber Power
  Најчесто користени апликации:
  Pornhub.apk

  Потпис

  Заебете дипломи. Научете некој занает. Никогаш нема да останете гладни.